reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesiecy i nie ma oznak zabkowania

Ja jak tylko pojawily sie emilce zebole od razu kupilam taka szczoteczke z wlosiem..taka jak my uzywamy tykle ze w wersji mini mini .no i zaczelam uzywac pasty do zebow przeznaczonej dla dzieci (colgate 0-2) naklada sie minimalna porcje pasty.z wiekiem coraz wieksza.i myje sie dziecku zabki pasta raz dziennie..........teraz Emila chce sama myc zeby ale wyglada to na ogol tak ze zjada paste:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
Ja wlasnie kupilam taka mini szczoteczke i paste do zebow 0-2.Pierwsze wrazenie zabawne,Dominik najbardziej byl zainteresowany szczoteczka,jak mu probowalam myc to paste najchetniej by zjadl ze szczoteczka:-D.Za 2 tygodnie bede w polsce to kupie ta silikonowa szczoteczke,a poki co bedziemy sie bawic w mycie zebolkow:-).Jedna rzecz mnie zdziwila,jak pytalam sie wczoraj healf visitor (pedietra dzieciecy) jak pielegnowac zabki to popatrzyla mu do buzi i stweirdzila ze mam nic nie robic:confused:.
 
Słuchajcie, nie wiem gdzie doczepić moje pytanie, dlatego piszę tutaj! Hani dziś od rana ma temperaturę 38,3 mierzoną w pupie! Czyla kilka kresek trzeba odjąc! Ale niepokoję się, bo nie jest przeziębiona i generalnie nic jej nie dolega! Czy to może być od zębów? Czy Wasze dzieci przed pierwszym zabkiem też gorączkowały? Jaka miały temperature? Bo wydaje mi się, że 38,3 to dużo... Nie wiem, czy pędzić do lekarza, czy czekać... Co o tym myślicie?
 
ania_zywa ... u dzieci temperatura 38 stopni nazywana jest stanem podgorączkowym ... tak że się narazie bardzo nie stresuj. Słyszałam, że dzieci często gorączkują podczas ząbkowania, choć zazwyczaj lekarze mają tutaj podzielone zdania.
Daj małej czopek na obniżenie gorączki i obserwuj bacznie co się dzieje ....
no i może zadzwoń do tej Waszej "dziwnej" przychodni :dull: i zapytaj w rejestracji co powinnaś zrobić... czy masz przyjść z Hanią do lekarza ... może będzie jakaś kompetentna osoba przy telefonie i Ci coś mądrego poradzi.
Życzymy dużo zdrówka dla Hani :tak:!!!!!!
 
Od temperatury mierzonej wpupie należy odjąć 0,5 C

to może być oczywiście w związku z ząbkowaniem;-)

dużo zdówka dla Haneczki:tak:
 
Czesc:-)
Sorki ze sie wtracam ale Aniu_ zywa, jak dzieciatku mierzy sie temp. w pupce musisz odjac 5 kresek z termometru....zreszta jak pisala kasiulka.
Ale czopek na zbicie temp. podaje sie tylko i wylacznie powyzej 38.
Temperaturka u dziecka moze wystepowac miedzy innymi wlasnie przy zabkowaniu, tak jak i biegunka:-(
Zycze duzo zdrowka i nie bolesnego zabkowania
Pozdrawiam:-)
 
.... a ja nie wiedziałam ile kresek się odejmuje mierząc dzidzi temperaturę w pupie ... bo my mierzymy w uszku :-p;-)

... a poza tym nie "tylko i wyłącznie", bo jak zwykle ... co lekarz to inna opinia :-p
 
Ja jak tylko pojawily sie emilce zebole od razu kupilam taka szczoteczke z wlosiem..taka jak my uzywamy tykle ze w wersji mini mini .no i zaczelam uzywac pasty do zebow przeznaczonej dla dzieci (colgate 0-2) naklada sie minimalna porcje pasty.z wiekiem coraz wieksza.i myje sie dziecku zabki pasta raz dziennie..........teraz Emila chce sama myc zeby ale wyglada to na ogol tak ze zjada paste:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
U mnei z dwie sekundy trwa mycie zebow przez Natalke:wściekła/y::-Da czasem to wcale nie zechce i na sile nie da rady,zebym ja jej np umyla,nie ma takiej opcji.W ogole nie da sobie zajrzec w paszcze czy urosly jej jakies zeby czy nie. U Martusi zebow brak choc najlepiej to bym wolala,zeby sie dzieci juz z zebami rodzily bo Natalka zle to znosi:wściekła/y:zle spi, marudna itp.Ma zebow dopiero 12, zaczely jej wychodzi tez dosc pozno bo chyba w 9mscu pierwszy sie pojawil. synek mojej kolezanki ma rok i dopiero ma 4.
 
reklama
tika zgadzam sie z toba absolutnie u nas pediatra mowila ze moge tylenol (w Polsce to sie nazywa paracetamol) podawac wtedy gdy jest stan podgoraczkowy a takze przeciwbolowo wlasnie przy zabkowaniu wiec uwazam Aniu ze jezeli podasz malej odpowiednia dawke paracetamolu to na pewno nie zrobisz jej krzywdy a wrecz pomorzesz.
 
Do góry