reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesięcy pogorszenie snu, skok rozwojowy?

rybka1989

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Marzec 2021
Postów
48
Poszukuję porady i pocieszenia:) Córka 6 miesięcy i 10 dni, rozwija się ruchowo bardzo szybko, staje do czworaków, pełza, próbuje siadać i się podnosić. "Problem" w tym, że robi to niemal cały czas, prawie przez sen, staje na czworaki non stop i kiwa się przód - tył. Jest kp i zwykle po kąpieli kolo 19 usypiala na piersi do pół godziny, natomiast ostatnio jest z tym słabo, cały czas wspina się na mnie, turla, piszczy, no szaleje.. usypiać sama nie potrafi, więc morduję się z próbami jej ujarzmienia. Dzis walczyłam od 19 do 20:40. W nocy cały czas 3 pobudki na pierś, w dzień bardzo różnie z drzemkami, no i jestem wyczerpana trochę;)
Moje pytania:
1. Czy jest szansa, że jej przejdzie ta swoista nadpobudliwość ruchowa, moze byc to skok rozwojowy w 28 tygodniu? Czy warto ją uczyć teraz samą zasypiać, myślałam, żeby zostawić ja aż się wyszaleje i może sama uśnie?
2. Czy jest to czas na rezygnację z nocnych karmień czy za wcześnie? Chciałabym karmić piersią do roku, ale w nocy to bardziej chęć przytulenia się niż glód, a ja się rozbudzam, mimo że córka spi w dostawce. Rozszerzamy od 2 tygodni dietę.
Przepraszam, że tak chaotycznie, chciałam się też wygadać;-)
 
reklama
Hej. Mialam taki sam.problem, syn odkąd skończył 6 miesięcy budził się tak często, ze czasem nawet co pół godziny byle tylko postać pierś. Wczesniej dziecko które spało w swoim pokojuz musiało być z nami w łóżku, bo ciągle szukało cycka. Kiedy odstawiłam go w 14 msc życia zaczął.przesypiac całe noce, czasem się oczywiście budzi, ale spi w swoim pokoju i jest o niebo lepiej niż wcześniej.
Ja bym osobiście w nocy dawala mu mleko z butelki, albo chociaż wodę. Im szybciej oduczysz piersi w nocy tym lepiej. Wiem, że się da, bo moja siostra przestała karmić w nocy jak córka miała 7 miesięcy wlasnie z tego powodu, że ciągle się budziła, a ogólnie karmiła ją do 18 msc.

Natomiast nie jestem zwolennikiem samodzielneego zasypiania. Ja syna usypiam w wózku i przekładam do łóżka, czasem daje się uglaskac, ale jest o wiele starszy. Chociaż chyba z tego.co kojarzę, to nauczyłam.go zasypiania samemu w łóżeczku jak miał kilka.msc, ale potem i tak uspial że mną w łóżku, więc zrezygnowaliśmy z tego. Ja żałuję, że nie.odstawilam szybciej nocnych karmien.
dziękuję za odpowiedź. U nas o tyle widzę jakiś potencjał, że zdarza się, bardzo rzadko, ale jednak, że córka usnie glaskana po pleckach, więc teoretycznie wie o co chodzi z zasypianiem;) natomiast w nocy jestem tak śpiąca, że daję jej piers ile razy się obudzi, zwykle do 15 minut spi I ją odkładam. Aha, mała jest bezsmoczkowa i nie toleruje butli od urodzenia;/ zaczyna pić wodę z kubka i to akurat jej nawet dobrze idzie. Nie wiem jak się zabrać za to nocne odstawianie, do picia wody musi usiąść, boję się, że się rozbudzi i już noc z glowy ;/
 
Jeśli chcesz ograniczyć nocne jarmienia; to poproś aby to tata probowal uspokoić córkę, jeśli się obudzi. Mama pachnie i kojarzy się z mlekiem.
 
1. Synek w okolicy 6 miesiąca zaczął się budzić co pół godziny w nocy 😕 przechodziło stopniowo. córka ma teraz 8 miesięcy i od jakiegoś czasu jest tak samo z zasypianiem jak u Ciebie. Zje mleczko z piersi i turla się, wstaje na kolanka, wspina się na mnie... A ja leżę i czekam. Jak się porządnie zmęczy to sama szuka tulenia i zasypia. Też nie jestem zwolenniczką uczenia samodzielnego zasypiania. Jak dzieci będą gotowe to się nauczą, a póki nie, to będę je tulić przed spaniem 🙂
2. Synek zrezygnowały z nocnych karmień sam, w 11 miesiącu życia. Córka miała gorszy okres właśnie jak zaczynała wstawać na kolanka, to budziła się 4-5 razy na pierś. Tak się budzi 1-2. Zamierzam ją odstawiać pod koniec roku, zarówno w nocy, jak i w dzień. Chyba, że sama się odstawi w nocy, jak synek 🙂
 
Dziękuję Wam wszystkim za odzew. Napisalam post w chwili kryzysu, nie ukrywam:) każdy dzień i noc są trochę inne, zwykle 2-3 pobudki, ale dzisiaj były co pol godziny, co godzinę. Może wynika to z tego, że w końcu zauważyłam dolne opuchnięte dziąsła, chociaż jak się budziła to bez płaczu, a w dzień też nie jest wyjątkowo marudna.
A kiedy Wasze dzieci zaczęły gaworzyć, sylabizować? U nas cisza póki co, w zeszłym tygodniu lekarz zasugerował już wizytę u neurologopedy... nie za wcześnie? Córka właśnie kończy 6,5 miesiąca.
 
Dziękuję Wam wszystkim za odzew. Napisalam post w chwili kryzysu, nie ukrywam:) każdy dzień i noc są trochę inne, zwykle 2-3 pobudki, ale dzisiaj były co pol godziny, co godzinę. Może wynika to z tego, że w końcu zauważyłam dolne opuchnięte dziąsła, chociaż jak się budziła to bez płaczu, a w dzień też nie jest wyjątkowo marudna.
A kiedy Wasze dzieci zaczęły gaworzyć, sylabizować? U nas cisza póki co, w zeszłym tygodniu lekarz zasugerował już wizytę u neurologopedy... nie za wcześnie? Córka właśnie kończy 6,5 miesiąca.
Synek zaczął gaworzyć w 8 miesiącu. Córka w 4. Oboje od "tata".
 
Do góry