reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 miesięcznie dziecko odrzucilo mleko

Ja też czytam składy jak kupuje coś synkowi:-)
On wody trochę pije dziennie parę lykow:)
Miód chyba po roku się daje dzieciom:-)
Ale ja dałam wcześniej sprobowac heh
Nie dajmy sie tez zwariowac ;-) moja ma 9 mcy, miodu jeszcze nie probowala ale nie wykluczam ze dam jej wczesniej niz jak rok skonczy ;p
Ogolnie wszystkie nowe pokarmy super toleruje tfu tfu.. tylko ta alergia na bialko mleka krowiego. Niedlugo prowokacje bedziemy robic.

Autorko, tez na Pepti jestesmy i corkw tez odrzucila na chwile to mleko ale po jakims czasie wszystko wrocilo do normy.
Zwalalam na zeby ktore w koncu sie i tak nie pojawily ;p
Nie wiem o co jej chodzilo.
Nadrabiala kaszami i obiadkami i wlasnie tak jak pisalam w nocy przez sen jadla mleko tylko i 1 lub 2butle podawalam
 
reklama
Z miodem chodzi o to że ma bakterie ktòrymi malutkie dziecko sobie może nie poradzić.

A co do problemu autorki to albo już czas na mleko następne lub może trzeba zmienić smoczek na szybko płynący lub w pomieszczeniu gdzie je jest za dużo bodźcòw i trzeba trochę bardziej ją wyciszyć aby nie odrywać jej uwagi od jedzenia.
 
U mnie a grupie chłopczyk odrzucił całkowicie mleko w wieku 6 miesięcy za nic w świecie nie chciał, jadł już dużo stałych pokarmów :)
I nie dało się w niego wmusic i już nie pił:)
 
Dzięki dziewczyny,
Mam nadzieję, że jej się odmieni i się przeprosi z mlekiem..
Dziś po popołudniowej drzemce obudziła się marudna i z płaczem. Wiedziałam, że jest głodna. Myślę sobie.. A zaryzykuje. Poleciałam po mleko, na szybko zrobiłam 90 ml i poszło jednym duszkiem. Widziałam, że chce więcej. Ale nim dorobiłam i przybieglam z kuchni już była zajęta czyms innym i na mleko nie chciała nawet spojrzeć (włącznie z wytracaniem mi z całej sily butelki z ręki) i tak zdalam sobie własnie sprawę, że panienka chyba trochę kaprysi... Dla mnie jest ciągle maleńkim niemowlakiem a ona tymczasem rośnie, zmienia przyzwyczajenia I na dodatek zaczyna pokazywać charakterek....

No nic czekam na dalszy rozwój wydarzeń. I dziękuję za rady z podawaniem czegoś do picia, na pewno skorzystam:happy2:
 
Z miodem chodzi o to że ma bakterie ktòrymi malutkie dziecko sobie może nie poradzić.

A co do problemu autorki to albo już czas na mleko następne lub może trzeba zmienić smoczek na szybko płynący lub w pomieszczeniu gdzie je jest za dużo bodźcòw i trzeba trochę bardziej ją wyciszyć aby nie odrywać jej uwagi od jedzenia.
Wszystko to jest zastosowane.:happy::happy:
 
reklama
Dzięki dziewczyny,
Mam nadzieję, że jej się odmieni i się przeprosi z mlekiem..
Dziś po popołudniowej drzemce obudziła się marudna i z płaczem. Wiedziałam, że jest głodna. Myślę sobie.. A zaryzykuje. Poleciałam po mleko, na szybko zrobiłam 90 ml i poszło jednym duszkiem. Widziałam, że chce więcej. Ale nim dorobiłam i przybieglam z kuchni już była zajęta czyms innym i na mleko nie chciała nawet spojrzeć (włącznie z wytracaniem mi z całej sily butelki z ręki) i tak zdalam sobie własnie sprawę, że panienka chyba trochę kaprysi... Dla mnie jest ciągle maleńkim niemowlakiem a ona tymczasem rośnie, zmienia przyzwyczajenia I na dodatek zaczyna pokazywać charakterek....

No nic czekam na dalszy rozwój wydarzeń. I dziękuję za rady z podawaniem czegoś do picia, na pewno skorzystam:happy2:
Moze tak jak napisała @murasaki córka musi sie wyciszyć bo.wszystko dookoła ją rozprasza i nie skupia się na jedzeniu.
Dzis zjadla 90:-) juz jest postep! Oby jutro poszlo jeszcze sprawniej!
 
Do góry