reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tc. Zle wyniki usg

Dołączył(a)
12 Kwiecień 2017
Postów
3
Witam, jestem w 6 tc. Wczoraj byłam z Mężem na pierwszej wizycie . Lekarz mi powiedział że witać worek owodniowy czy jakoś tak i w środku ciałko żółte (przepraszam jeśli coś źle nazwałam ale jestem przerażona i mogłam zapomnieć od wczoraj). Powiedział że ten worek nie jest okrągły i nie wygląda jak na 6 tc. Zaczęłam się denerwować powiedział że mam przyjść za tydzień jeśli będzie tak samo to są dwa wyjścia. Albo się płód zatrzymał w rozwoju i to bardzo źle albo się za późno zagniezdzil i będę miała inny termin porodu. Boję się bo nie zbadał mi prosi ani nic. Nawet nie zbadał czy serduszko bije. A boję się jeszcze bo nie mam żadnych objawów ciąży. Jedynie na początku jakieś 2 tyg temu bolało mnie podbrzusze. Miała któraś z was tak ? Strasznie się boję i nie wiem co myśleć :( pomóżcie.
 
reklama
Na pewno nie zaufałabym lekarzowi, który tak straszy zdecydowanie przedwcześnie...

Na początku w obrazie USG widać tylko pusty pęcherzyk (4- 5 tc), potem uwidacznia się ciałko żółte aż w końcu pojawia się zarodek. Jak zarodek osiągnie odpowiednią wielkość 3- 5mm lekarz może dostrzec pracę serca.
Są pewne wytyczne. Zarodek powinien być widoczny na etapie 5- 7 tc, a w 6-8 tc powinno już być widoczne bicie serca. Jednak to tylko ogólniki bo nigdy nie wiadomo kiedy tak naprawdę doszło do zapłodnienia.
Na tym etapie nikt nie może Ci powiedzieć nic konkretnego. 15% ciąż się nie rozwija niestety i ulega poronieniu. Może tak być, ale to co napisałaś jeszcze wcale o tym nie świadczy.

U mnie w 6 tc był tylko pęcherzyk, zarodek jeszcze bez widocznej akcji serca pod koniec 7 tc.

Jak chcesz mieć jakąś względną pewnośc zrób badanie Beta HCG i powtórz po 48 godzinach...ale ja bym poczekała na kolejne usg
 
Ja bym bety nie robiła, bo nawet to, że dobrze przyrasta wcale nie musi świadczyć o tym, że się udało. Spokojnie poczekaj na termin kolejnej wizyty, bo i tak nic nie zmienisz. To jest normalne postępowanie ginekologów. Serduszka nie zbadał, bo go nie widział. Skoro widać już ciałko żółte, to za tydzień powinno być wszystko jasne.
A ja bym takiemu lekarzowi właśnie zaufała - bo mówi prawdę choćby była najstraszniejsza. Nie znoszę kiedy ktoś mnie wodzi za nos.
 
Czy to jest dziwne waszym zdaniem ? Mi mówił że worek powinien być bardziej okrągły. Nie wiem czy jest jakaś różnica w okrągłym a moim. Ale patrzyłam na zdjęcia w internecie i nie wszystkie są okrągłe. Wizytę mam 19 po świętach ale u innego. Potraktował mnie przedmiotowo a zostawiłam u niego 150 zl.
 

Załączniki

  • IMAG0406_1.jpg
    IMAG0406_1.jpg
    676,1 KB · Wyświetleń: 1 191
Pęcherzyk jest podłużny. Lekarzowi raczej chodziło o tą "kuleczkę" w jego wnętrzu. Ja nic dziwnego tam nie widzę, ale lekarzem nie jestem.
Następnym razem jak wstawiasz zdjęcia, to usuń swoje dane ;-)
 
reklama
Do góry