reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tydzień ciąży, a brak zarodka

Olia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Maj 2020
Postów
23
Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05)
Polish_20200522_102522330.jpg
Polish_20200522_102522330.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
@Onlia123 To zależy 8 tyg od czego. Bo 8 tygodni od zapłodnienia czy też 8tc to raczej jest niemożliwe. Ale jeśli liczysz od OM, a owulacja była później, to jest to możliwe.
W 8tc zarodek może mieć już nawet 2cm, a pęcherzyk ok 3cm - raczej nie sposób by było tego nie zauważyć na USG.
Liczone jest od OM ale z tym że cykle mam nie regularne nie raz 45dni. Jednak zdziwilo mnie ze lekarz nie zlecol mi zadnych inmych badan i usg trwalo moze 3min. Tak samo jak położna działka się że nadal nie ma poronienia ani plemienia. Boję się bo ciąża była planowana i dlugo się staraliśmy...
Ja miałam dwie takie historie. Raz różnica 21 dni - niestety stracona w 14 tyg. Druga ciąża różnica 9 dni i lezy właśnie córeczka obok mnie 🙂 u mnie nieregularne cykle, stąd to wynikało
 
reklama
Najgorsze jest niestety to czekanie :/ chyba pójdę przed wizytą na badanie bety i zobaczę co się tam dzieje, jeśli będzie niższa niż ostatnio to przynajmniej będę wiedziała, że już po temacie...
Ja miałam dwie takie historie. Raz różnica 21 dni - niestety stracona w 14 tyg. Druga ciąża różnica 9 dni i lezy właśnie córeczka obok mnie [emoji846] u mnie nieregularne cykle, stąd to wynikało
 
Też mi się tak wydaje :( pozostaje czekać do następnego piątku na kolejną wizytę :(
Kiedy mialas ostatnia miesiaczke? Mamy podobna sytuację. OM 16.01. Beta 25.02-74, 27.02- 241, a 01.03 561. Byłam u gina 03.03 i powinien być 6t4d. Wyszedł pusty pęcherzyk.0.44 cm. Wg lekarza ok 5t2d. Ale mam iść w tym tygodniu bo juz powinien być zarodek. Owu mogła mi sie przesunąć o kilka dni.... Ale w poprzedniej ciazy tez tak mialam i niestety w 9 tyg serce stanelo
 
Nie chcę zostawiać niedomkniętego wątku, dlatego napisze :) byłam wczoraj u innej gin (minął tydzień od wiadomości o pustym pęcherzyku), okazało się, że jest to 6t+5 i wszystko jest jak na razie ok :)
 
Nie chcę zostawiać niedomkniętego wątku, dlatego napisze :) byłam wczoraj u innej gin (minął tydzień od wiadomości o pustym pęcherzyku), okazało się, że jest to 6t+5 i wszystko jest jak na razie ok :)
Super! Ja bylam u bardzo niemiłego lekarza. To był 7t3d wg OM i był pecherzyk żółciowy, ale zarodka nie było widać. Prosiłam o pomiary pęcherzyków ale stwierdził,że mi to niepotrzebne. Dodatkowo stwierdził odklejanie się kosmówka. Idę za tydzień już do innego lekarza. Dodam, że nie plamię, ale również nie mam żadnych objawów ciąży (nawet piersi nis a nic) Chyba pokuszę się o betę
 
Tak, z własnego doświadczenia mogę polecić odwiedzenie innego lekarza :) trzeba być dobrej myśli!
Super! Ja bylam u bardzo niemiłego lekarza. To był 7t3d wg OM i był pecherzyk żółciowy, ale zarodka nie było widać. Prosiłam o pomiary pęcherzyków ale stwierdził,że mi to niepotrzebne. Dodatkowo stwierdził odklejanie się kosmówka. Idę za tydzień już do innego lekarza. Dodam, że nie plamię, ale również nie mam żadnych objawów ciąży (nawet piersi nis a nic) Chyba pokuszę się o betę
 
reklama
Tak, z własnego doświadczenia mogę polecić odwiedzenie innego lekarza :) trzeba być dobrej myśli!
Byłam dwa dni potem u innego lekarza. Był to mój 7t5d od OM. Lekarka chwile szukała, ale znalazła zarodek o CRL 1.9 mm, który wskazuje na 5 tydzien ciąży. Bez serca. Kilka dni wcześniej byłam u lekarza(w moim 6t5d od OM) i on zmierzył pęcherzyk ciążowy pust 4.4 mm, który był tez na 5 tydzień... zgłupiałam.
 
Do góry