reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tydzień ciąży, a brak zarodka

Olia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Maj 2020
Postów
23
Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05)
Polish_20200522_102522330.jpg
Polish_20200522_102522330.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
@Onlia123 To zależy 8 tyg od czego. Bo 8 tygodni od zapłodnienia czy też 8tc to raczej jest niemożliwe. Ale jeśli liczysz od OM, a owulacja była później, to jest to możliwe.
W 8tc zarodek może mieć już nawet 2cm, a pęcherzyk ok 3cm - raczej nie sposób by było tego nie zauważyć na USG.
Liczone jest od OM ale z tym że cykle mam nie regularne nie raz 45dni. Jednak zdziwilo mnie ze lekarz nie zlecol mi zadnych inmych badan i usg trwalo moze 3min. Tak samo jak położna działka się że nadal nie ma poronienia ani plemienia. Boję się bo ciąża była planowana i dlugo się staraliśmy...
A ja bym poszła prywatnie do gina z dobrm USG.

@Ewela1990 Dlaczego masz złą datę z OM? Masz nieregularne cykle?
Tak, miałam bardzo nieregularne okresy. Z daty ostatniej miesiaczki mam termin na 2. 09, z badań prenatalnych które są bardzo dokładne wychodzi mi termin na 12.09. Lekarz właśnie na tych badaniach dwa razy powiedział że 12.09 to termin i tego należy się trzymać [emoji846] tak więc powiedział że dziecko ma 10 dni mniej niż wychodzi z daty z okresu.
 
reklama
Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05) Zobacz załącznik 1123196Zobacz załącznik 1123196
U mnie ciaza jest mlodsza ,a ostatni okres mialam 3 kwietnia ;) pokaze ci usg z tego wtorku ,ta biala kreska to zarodek
IMAG8516.jpg
IMAG8517.jpg
bedzie dobrze 🤗😚 tez mam wizyte kolejna 26 maja ;) a chciakam jeszcze nadmienic ze tydz temu tez byl pecherzyk tylko ;)
 
też byłam u lekarza na koniec 6tc, bo plamiłam. Lekarz widział pęcherzyk ale bez zarodka - powiedzial, że za wczesnie żeby coś widzieć i zlecił betę. Jeśli będzie powyżej 1000 - to dobrze. Mam przyjść za 2 tyg. W 8tc juz było echo zarodka z serduszkiem, ateraz jestem w 23tc :) Czy plamienie ustąpilo? U mnie trwało jeszcze kilka dni i okazało się, że zrobił się krwiak. Bralam do końca pierwszego trymestru duphaston.
 
też byłam u lekarza na koniec 6tc, bo plamiłam. Lekarz widział pęcherzyk ale bez zarodka - powiedzial, że za wczesnie żeby coś widzieć i zlecił betę. Jeśli będzie powyżej 1000 - to dobrze. Mam przyjść za 2 tyg. W 8tc juz było echo zarodka z serduszkiem, ateraz jestem w 23tc :) Czy plamienie ustąpilo? U mnie trwało jeszcze kilka dni i okazało się, że zrobił się krwiak. Bralam do końca pierwszego trymestru duphaston.


Moje gratulacje! 😊🤗
Tak, plamienie minęło. Czekam na wtorek, mają przyjść wyniki z cytologii i morfologia, wtedy podejrzewam też, że lekarz będzie w stanie coś więcej powiedzieć.
 
W okolicach 10 tyg to lekka przesada bo może się okazać że od 4-5 tyg ciąża się nie rozwija.
Lekarz ma rację faktycznie ciąża może być młodsza dlatego bardzo dużo kobiet idzie na pierwszą wizytę około 10 tygodnia aby można było już coś zobaczyć. 6 tydzień to naprawdę wczesna ciąża i myślę że nie ma co sie martwić na zapas a czekać do następnej wizyty.
W między czasie możesz wykonać bete, powtórzyć badanie po 48h i sprawdzić czy przyrost rośnie [emoji6]
 
reklama
Beta może rosnąć, nie oznacza to zdrowej ciąży. Zdrowa ciąża może być młodsza maks 2 tygodnie. Wczoraj w szpitalu była ze mną dziewczyna w 6 tyg puste jajo płodowe do usunięcia. Jeszcze ważne jest czy jest pęcherzyk żółtkowy.
u mojej bratowej zarodek i serduszko pojawiło się w 8tc, bo miała bardzo późno owulację... jesli beta rośnie to czemu od razu poronienie? nie strasz na zapas
 
Do góry