reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tydzień ciąży, a brak zarodka

Olia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Maj 2020
Postów
23
Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05)
Polish_20200522_102522330.jpg
Polish_20200522_102522330.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
@Onlia123 To zależy 8 tyg od czego. Bo 8 tygodni od zapłodnienia czy też 8tc to raczej jest niemożliwe. Ale jeśli liczysz od OM, a owulacja była później, to jest to możliwe.
W 8tc zarodek może mieć już nawet 2cm, a pęcherzyk ok 3cm - raczej nie sposób by było tego nie zauważyć na USG.
Liczone jest od OM ale z tym że cykle mam nie regularne nie raz 45dni. Jednak zdziwilo mnie ze lekarz nie zlecol mi zadnych inmych badan i usg trwalo moze 3min. Tak samo jak położna działka się że nadal nie ma poronienia ani plemienia. Boję się bo ciąża była planowana i dlugo się staraliśmy...
A pęcherzyk żółtkowy jest? Wg miesiączki masz już 7 tydzień dzisiaj 6+1.


Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05) Zobacz załącznik 1123196Zobacz załącznik 1123196
 
reklama
a ja bym te parę dni odczekała..jeśli to po skorygowaniu 6.1 to za parę dni powinno być serduszko. sprawdzanie co chwila niczego nie przyspieszy i stwarza też więcej stresu jak widać.

cieszę się autorko że plamienie ustało . mam nadzieję że owulacja niezle ci się przesunęła i tak naprawdę wszystko jest ok tylko potrzeba czasu :)
a przy cyklach nieźle rozregulowanych z reguly tak właśnie bywa
moja znajoma okres miała raz po 30.drugi po 40 trzeci po 60dniach i jak zaszła tak plamila...już bez testu wiedziała że jest w ciazy 😄
 
Co? W życiu nie. Jak nie ma zarodka w 6-7 tyg to puste jajo i wywołują poronienie.
Moje "puste jajo" chcieli usunąć w 6 tygodniu. Ma właśnie rok. W 8tc zaczęło bić serce. Byłam na monitoringu cyklu i dokładnie wiedziałam kiedy zaszłam w ciążę, bo była w tym cyklu tylko raz taka możliwości i to właśnie w ten dzień. Absolutnie nie powinno się tak szybko o tym decydować. Zresztą nie wiem po co pośpiech z decyzją o zabiegu. Można spokojnie poczekać. Zresztą wiele tu było przypadków gdzie na kontrolnym USG już przed samym przerwaniem pojawiło się serce.
 
reklama
Moje "puste jajo" chcieli usunąć w 6 tygodniu. Ma właśnie rok. W 8tc zaczęło bić serce. Byłam na monitoringu cyklu i dokładnie wiedziałam kiedy zaszłam w ciążę, bo była w tym cyklu tylko raz taka możliwości i to właśnie w ten dzień. Absolutnie nie powinno się tak szybko o tym decydować. Zresztą nie wiem po co pośpiech z decyzją o zabiegu. Można spokojnie poczekać. Zresztą wiele tu było przypadków gdzie na kontrolnym USG już przed samym przerwaniem pojawiło się serce.

Niestety często kierują zbyt szybko na zabieg.. Ale każdy ma swój rozum.. I powinien pomyśleć
 
Do góry