reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tydzień ciąży, a brak zarodka

Olia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Maj 2020
Postów
23
Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05)
Polish_20200522_102522330.jpg
Polish_20200522_102522330.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
@Onlia123 To zależy 8 tyg od czego. Bo 8 tygodni od zapłodnienia czy też 8tc to raczej jest niemożliwe. Ale jeśli liczysz od OM, a owulacja była później, to jest to możliwe.
W 8tc zarodek może mieć już nawet 2cm, a pęcherzyk ok 3cm - raczej nie sposób by było tego nie zauważyć na USG.
Liczone jest od OM ale z tym że cykle mam nie regularne nie raz 45dni. Jednak zdziwilo mnie ze lekarz nie zlecol mi zadnych inmych badan i usg trwalo moze 3min. Tak samo jak położna działka się że nadal nie ma poronienia ani plemienia. Boję się bo ciąża była planowana i dlugo się staraliśmy...
Hej. Jestem tu nowa. Dziś byłam na usg i według obliczeń omwychodzi na to ze jestem w 8 tyg ciąży. Dziś lekarz zrobił mi usg i powiedział że jajo jest puste nie ma zarodka😪kazal mi iść jutro na oczyszczenie tzn poronienie....czy jest możliwość by zarodek się jeszcze nie pokazał lub ciąża jest młodsza? Dodam że cykle miesiączki bardzo nie regularne...czy któraś z Was miała podobną sytuację? Pozdrawiam.
 
reklama
@Onlia123 To zależy 8 tyg od czego. Bo 8 tygodni od zapłodnienia czy też 8tc to raczej jest niemożliwe. Ale jeśli liczysz od OM, a owulacja była później, to jest to możliwe.
W 8tc zarodek może mieć już nawet 2cm, a pęcherzyk ok 3cm - raczej nie sposób by było tego nie zauważyć na USG.
 
@Onlia123 To zależy 8 tyg od czego. Bo 8 tygodni od zapłodnienia czy też 8tc to raczej jest niemożliwe. Ale jeśli liczysz od OM, a owulacja była później, to jest to możliwe.
W 8tc zarodek może mieć już nawet 2cm, a pęcherzyk ok 3cm - raczej nie sposób by było tego nie zauważyć na USG.
Liczone jest od OM ale z tym że cykle mam nie regularne nie raz 45dni. Jednak zdziwilo mnie ze lekarz nie zlecol mi zadnych inmych badan i usg trwalo moze 3min. Tak samo jak położna działka się że nadal nie ma poronienia ani plemienia. Boję się bo ciąża była planowana i dlugo się staraliśmy...
 
Rozwiązanie
Cześć :) odświeżam wątek, bo mam zbliżona sytuację. Z daty OK wynika, że to 6t+4 ale wczoraj na usg wyszło, że to 4t+0,widoczny tylko pęcherzyk 0.26cm. Beta robiona 19.02 - 126, 21.02 - 270, 27.02 - 3909, nie wiem co o tym myśleć. Lekarka kazała mi przyjść za tydzień na kontrolę, wspominała coś, że ciąża może być młodsza, ale dodała, żeby się nie nastawiać :( myślicie, że coś z tego może jeszcze być przy takiej becie?
 
Cześć :) odświeżam wątek, bo mam zbliżona sytuację. Z daty OK wynika, że to 6t+4 ale wczoraj na usg wyszło, że to 4t+0,widoczny tylko pęcherzyk 0.26cm. Beta robiona 19.02 - 126, 21.02 - 270, 27.02 - 3909, nie wiem co o tym myśleć. Lekarka kazała mi przyjść za tydzień na kontrolę, wspominała coś, że ciąża może być młodsza, ale dodała, żeby się nie nastawiać :( myślicie, że coś z tego może jeszcze być przy takiej becie?
Znaczy jak dla mnie, beta ok ,ale rozbieznosc w dacie Om a usg ,juz jest niepokojaca , a czy masz regularne cykle ?
 
reklama
Do góry