reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tydzień ciąży, a brak zarodka

Olia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Maj 2020
Postów
23
Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05)
Polish_20200522_102522330.jpg
Polish_20200522_102522330.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
@Onlia123 To zależy 8 tyg od czego. Bo 8 tygodni od zapłodnienia czy też 8tc to raczej jest niemożliwe. Ale jeśli liczysz od OM, a owulacja była później, to jest to możliwe.
W 8tc zarodek może mieć już nawet 2cm, a pęcherzyk ok 3cm - raczej nie sposób by było tego nie zauważyć na USG.
Liczone jest od OM ale z tym że cykle mam nie regularne nie raz 45dni. Jednak zdziwilo mnie ze lekarz nie zlecol mi zadnych inmych badan i usg trwalo moze 3min. Tak samo jak położna działka się że nadal nie ma poronienia ani plemienia. Boję się bo ciąża była planowana i dlugo się staraliśmy...
Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05) Zobacz załącznik 1123196Zobacz załącznik 1123196
Hej. Tak, wszytko jest ok. Ja się dowiedziałam o ciąży 4-5 tydzień i też miałam tylko pecherzyk ciążowy. Jeżeli lekarz twierdzi że wszystko jest ok to nie masz się czym martwić [emoji846] teraz jestem w 23 tc i wszystko jest ok [emoji7] pozdrawiam
 
Lekarz ma rację faktycznie ciąża może być młodsza dlatego bardzo dużo kobiet idzie na pierwszą wizytę około 10 tygodnia aby można było już coś zobaczyć. 6 tydzień to naprawdę wczesna ciąża i myślę że nie ma co sie martwić na zapas a czekać do następnej wizyty.
W między czasie możesz wykonać bete, powtórzyć badanie po 48h i sprawdzić czy przyrost rośnie 😉
 
Witam. Tak jak w temacie jestem na początku szóstego tygodnia ciąży i jak do tej pory, to nie widać na badaniu usg zarodka. Zaczyna mnie to martwić. Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej, bo wczoraj leciutko plamiłam. Lekarz ginekolog zrobił mi USG dopochwowe i widzieliśmy tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Lekarz starał się mnie uspokoić i tłumaczył mi, że ciąża w prawdzie może być młodsza, a zarodek może być tak malutki, że go nie widać. Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 09.04, a cykle ok 30 dniowe. Następna wizytę mam we wtorek 26.05. Miała któraś z Was podobnie? Mam powody do niepokoju?

Dodam jeszcze zdjęcie z USG wtorkowego (19.05) Zobacz załącznik 1123196Zobacz załącznik 1123196
I dodam jeszcze że również moje dziecko ma 10 dni mniej niż mi wychodzi z okresu... Takze mam złą datę porodu wyliczona z okresu. Wszystko dokladnie się dowiesz na badaniach prenatalnych[emoji846]
 
reklama
wizyty co chwila i niepotrzebny stres. jest duże prawdopodobieństwo że ciąża jest młodsza więc trzeba być dobrej myśli jak i uzbroić się w cierpliwość

Być może masz rację, ale wspomniałam także, że wczoraj miałam plamienie, dlatego dzisiaj umówiłam się z lekarzem na wizytę.

Mimo wszystko staram się nie nakręcać i myślę pozytywnie. Mam nadzieję, że ciąża faktycznie jest młodsza i jeszcze pokaże się zarodek 🙂

Niezmiernie Wam dziękuję za słowa otuchy 😊🤗
 
reklama
Do góry