reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tydzień ciąży i dobre samopoczucie

Sonka123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Luty 2021
Postów
331
Hej kobietki!

We wtorek dowiedziałam się, że jestem w ciąży według ostatniej miesiączki 6 tydzień (5t2d), na USG widać pęcherzyk ciążowy No właśnie i co? Ciałko żółtkowe?
Lekarz powiedział tylko, że jest dobrze jak na tym etapie i mam przyjść za 2 tygodnie to założymy kartę ciąży oraz dał skierowanie na badania.
Wynik bety jaki otrzymałam w ten, że wtorek to 6656 mlU/ml - lekarz nic nie mówił o powtórzeniu.
Dziwi mnie bardzo dobre samopoczucie, czasem troszkę mnie ze mdli, ale to tylko z rana i jestem zmęczona oraz tkliwe piersi poza tym czuje się w porządku, doskwierał mi ból podbrzucha ale dostałam Duphaston i od dwóch dni jest już dobrze.

Czy któraś z Pan tez tak miała i ciąża rozwijała się prawidłowo?
Jest to dość wyczekała ciąża stad te zamartwiania.
 

Załączniki

  • IMG_5219.jpeg
    IMG_5219.jpeg
    193 KB · Wyświetleń: 553
reklama
Ale jak miała?
Każda ciąża zaczyna się od pęcherzyka ciążowego, a następnie pojawia się pęcherzyk żółtkowy i kolejnie zarodek. Więc każda, która była w prawidłowość rozwijającej się wczesnej ciąży dokładnie tak miala🤔
 
Ja też na samym początku ciąży czułam się aż wyjątkowo dobrze i miałam więcej energii niż zazwyczaj. Dolegliwości pojawiły się trochę później 😜 więc co do samopoczucia to wszystko w normie, nie musisz się czuć od razu źle 🙂
 
Ja się w dwóch ciążach czułam świetnie i ciąże rozwijały się prawidłowo. W obecnej czuję się gorzej niż źle. Każdy dzień to walka o przetrwanie i ... ciąża rozwija się prawidłowo.

Objawy bądź ich brak nie świadczą o niczym
 
Jak na wynik bety to obraz prawidłowy, że Ci nie kazał powtarzać to ok, teraz już nie przyrasta tak szybko beta. Czekaj na wizytę, będzie widać więcej. ;)
Ja do gdzieś 9 tygodnia ciąży jedyne obawy jakie miałam to ból piersi. Potem zaczęły się mdłości i wymioty, które wcale nie minęły po 1 trymestrze, bo trzymały gdzieś do 18/19 tygodnia. 😅 Wszystko ok, córka ma rok i prawie 5 miesięcy. ☺️
Brak objawów kompletnie o niczym nie świadczy. Ciesz się tym spokojem póki możesz. 😄
 
Nie pytaj czy któraś tak miała, bo ja się czułam dobrze a ciąża i tak stracona, ALE TO W OGÓLNE NIE OZNACZA ZE U CIEBIE TAK BEDZIE. Ciesz się ze dobrze się czujes, spokojnie na zle samopoczucie przyjdzie jeszcze czas. Nie ma sensu sugerować się innymi ciążami bo każda kobieta przechodzi ciążę inaczej. Gratuluję i życzę spokoju ❤️ nie stresuj się, zobaczysz będzie wszystko dobrze czego Ci życzę.
 
Każda ciąża jest inna.

Tylko się cieszyć że wszystko jest dobrze 😀

Jeszcze przyjdzie czas na mdłości i gorsze samopoczucie a może akurat ciąża przebiegnie bez tych dolegliwości.

Wszystkiego dobrego dla Ciebie i tej fasolki.
 
Ja obie ciążę dobrze przechodzę ;) w pierwszej jak i w drugiej nie miałam wymiotów typowo ciążowych. W drugiej (obecnej) co prawda na początku wymiotowałam. Myślałam, że to od ciąży, ale zarazilam się grypa żołądkowa bo mój mąż dwa dni później miał indentyczne objawy. I od tamtej pory nic.
Nie porównuj się do innych. Każda przechodzi ciążę inaczej. Jedna będzie wymiotować przez pół ciąży od początku, a druga będzie caly czas się czuła świetnie jakby miała przenosić góry. Ja się czuje świetnie, moja koleżanka już nie. Obie ciążę mamy prawidłowe. Więc jakbym miała porównywać się do niej to chyba bym zwariowała.
 
reklama
Do góry