reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tydzień i przeszły mdłośći

Dołączył(a)
10 Sierpień 2016
Postów
2
Dowiedziałam się o ciązy w 5 tygodniu, poszłam na do lekarza, zrobił USG, na któym widać 11,5mm pęcherzyk ciązowy i w środku maleńkie jasne coś ( nie wiem co bo nie zaptałam zaaferowana wiadomością). Może wy wiecie czy to zarodek tak widać? Przed lekarzem i po wielkie mdłości, senność, bóle piersi. Teraz 6 tydzień i od 3 dni ero mdłośći, jedynie śpię cały czas, piersi bolą. Boję się, że jak nie mam mdłośći to jest coś nie tak. USG mam dopiero za tydzień. Ale z nerwów zaraz nie wytrzymam. Czy to jest normalne? Komuś z dnia na dzień tak wcześnie minęły mdłośći? Plamienia miałam parę razy malutko takie jasnoróżowe i ciemnobrązowe po załatwieniu się.
 
reklama
Nie wiem czy to nie ciałko żółte( czy jakoś tak się to nazywa, jak ktoś wie lepiej to proszę poprawcie) bo na dzidzie to za wcześnie.
Z tymi dolegliwościami to różnie bywa raz są raz ich nie ma.
A plemienia zgłaszałaś lekarzowi?
 
Najpierw pojawia się pęcherzyk ciążowy, a następnie widać w nim ciałko żółtkowe, które odżywia zarodek. U mnie w 6 t i 1d zarodek miał 3,7 mm i już biło serduszko. Niestety u mnie zanik objawów oznaczał ciążę obumarła. Każda kobieta jest inna. Objawami się nie sugeruj bo ja chodziłam prawie 3 tygodnie z martwą ciąża a normalnie wymiotowałam! Jak się denerwujesz to zrób badanie beta hcg i po 48 je powtórz. Głowa do góry! Będzie dobrze.
 
tak móiłam, dostałam luteinę podjęzykowo. Póki co mdłości nie mam a były wielkie.
To ja bym się nie martwiła (wiem, łatwo powiedzieć :). To dopiero 6tc, więc za kilka dni możesz mieć jeszcze powalające mdłości. Ja w tej ciąży nudności miałam dopiero od 7 tc do tej pory w ogóle nie czułam się ciążowo.
 
Kiedy mi przeszły mdłości to tez oznaczało obumarcie :(.
Ale każda kobieta jest inna, na wszelki wypadek możesz przecież isc na IP. W drugiej ciąży, że strachu dzwoniłam do gina ze wszystkim :p
 
Na spokojnie poczekaj do wizyty. Ja w 6 tc miałam tylko pęcherzyk, serduszko i mały zarodek zobaczyłam w 7tc. Kilka dni póżniej właśnie odeszły mdłości i ból piersi, oczywiście tak spanikowałam że poleciałam na usg. Wszystko jest ok. Są dni lepsze i gorsze, nie nakręcaj się. Będzie dobrze!
 
reklama
Ciaza jest wczesna nie musi być widać zarodka gdyby było widać to lekarz by Ci powiedział z reszta to widac ze to zarodek na usg.
U mnie w 6 tyg był już zarodek i serduszko biło.
A co do mdłości to nie rozumiem czym się martwisz? Co chcesz mieć cała ciążę czy wszystkie objawy naraz?
Jedna ma wszystkie a inna prawie w ogóle.
Powinnas się cieszyć.
Ja na początku ciąży mialam tylko tydzień mdłości i po tygodniu jak ręką odial a dzisiaj juz 22 tydzień i ciąża przebiega niemal ze bezobjawowo.
Nawet cycki ani razu mnie nie zabolaly
Poczekaj do następnej wizyty.
A plamienie może byc różne nieraz to normalne w ciąży nieraz jak jest za malo progesteronu ważne żeby nie było żywej krwi.
Od nadzerki tez moze byc.


Ale każde trzeba jednak skonsultować
Bo czasem bywa niebezpieczne.
I roznie się skończyć
Ale jak Cię nic nie boli to spoko
Zrob sobie betę hcg i powtórz na drugi dzień czy dobrze przyrasta będziesz wiedziała ze dzidzia się dobrze rozwija.
 
Ostatnia edycja:
Do góry