reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tygodniowe dziecko, problem z rozwojem?

Bakk21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Grudzień 2019
Postów
42
Cześć. Jestem mamą 6 tyg córeczki, jest to moje pierwsze dziecko i trochę panikuje. Córeczka jest zainteresowana przedmiotami i reaguje na różne dźwięki (hałas) ale nie patrzy nam na twarze i nie reaguje na głos rodziców. Czasami spojrzy na dosłownie 2/3 sekundy i ucieka wzrokiem..oraz nie uśmiecha się jeszcze. Czy ma jeszcze na to czas? Czekamy na drugą wizytę u pediatry i na pewno porozmawiam o tym z lekarzem ale chciałabym już dowiedziec się czy wszystkie dzieci w tym,, wieku,, reagują na rodziców wielkim słodkim uśmiechem?
Pozdrawiam
 
reklama
Cześć. Jestem mamą 6 tyg córeczki, jest to moje pierwsze dziecko i trochę panikuje. Córeczka jest zainteresowana przedmiotami i reaguje na różne dźwięki (hałas) ale nie patrzy nam na twarze i nie reaguje na głos rodziców. Czasami spojrzy na dosłownie 2/3 sekundy i ucieka wzrokiem..oraz nie uśmiecha się jeszcze. Czy ma jeszcze na to czas? Czekamy na drugą wizytę u pediatry i na pewno porozmawiam o tym z lekarzem ale chciałabym już dowiedziec się czy wszystkie dzieci w tym,, wieku,, reagują na rodziców wielkim słodkim uśmiechem?
Pozdrawiam
Poczytaj o rozwoju dziecka, jeśli Cie to uspokoi. Według mnie - spokojnie ma czas. To dalej male dziecko. Dokładnie nie pamiętam, ale na świadomy uśmiech ma jeszcze czas. O ile dobrze pamiętam to chyba po 8 tyg. Kazde dziecko tez inaczej. Nie panikowalabym. Moje dziecko obrotów nie robiło wcale i co? Ja dramy nie robiłam, choc zeby nie bylo konsultowałam z fizjo.
 
Ja co prawda nie mam jeszcze dzieci ale wydaje mi się że 6 tygodniowy maluch ma jeszcze czas na takie świadome nawiązanie kontaktu wzrokowego i na uśmiechanie się 🙂 Skonsultuj się oczywiście z pediatrą, to powinno Cię uspokoić 🙂
 
Poczytaj o rozwoju dziecka, jeśli Cie to uspokoi. Według mnie - spokojnie ma czas. To dalej male dziecko. Dokładnie nie pamiętam, ale na świadomy uśmiech ma jeszcze czas. O ile dobrze pamiętam to chyba po 8 tyg. Kazde dziecko tez inaczej. Nie panikowalabym. Moje dziecko obrotów nie robiło wcale i co? Ja dramy nie robiłam, choc zeby nie bylo konsultowałam z fizjo.
No właśnie poczytałam trochę i różnie podają. W niektórych książkach piszą, że już powinno reagować uśmiechem na znajome twarze, a tym bardziej patrzeć na twarz.. A w innych poddają inny,, wiek,, więc bądź tu mądry 😏 Oczywiście wiem, że każde dziecko rozwija się również w swoim tempie ale jednak głowa już swoje robi.. No nic muszę się ogarnąć, nie panować i na następnej wizycie u pediatry koniecznie zapytać o to.
 
Cześć. Jestem mamą 6 tyg córeczki, jest to moje pierwsze dziecko i trochę panikuje. Córeczka jest zainteresowana przedmiotami i reaguje na różne dźwięki (hałas) ale nie patrzy nam na twarze i nie reaguje na głos rodziców. Czasami spojrzy na dosłownie 2/3 sekundy i ucieka wzrokiem..oraz nie uśmiecha się jeszcze. Czy ma jeszcze na to czas? Czekamy na drugą wizytę u pediatry i na pewno porozmawiam o tym z lekarzem ale chciałabym już dowiedziec się czy wszystkie dzieci w tym,, wieku,, reagują na rodziców wielkim słodkim uśmiechem?
Pozdrawiam
:D No gdzie to jeszcze do uśmiechów, a tym bardziej świadomych,celowych, odwzajemnionych. Po 6 tyg to może zacznie płakać łzami. To prawie noworodzio. Wzrok dopiero jest na etapie rozwoju, Jakby miało ze 4 miesiące no to byłby problem, Każde dziecko rozwija się swoim tempem.
1624543022139.png
 
Uwazam iz to za wcześnie jeszcze na takie prognozy problemów z rozwojem. Moje w tym czasie jeszcze zezowalo i próbując utrzymac glowke w górze chwiala sie jak glowa tej zabawkinw aucie.
Oczywiście warto sie zaznajomic co przychodzi na jakim etapie ale nie warto tez trzymać się tego sztywno ;)
 
reklama
Uwazam iz to za wcześnie jeszcze na takie prognozy problemów z rozwojem. Moje w tym czasie jeszcze zezowalo i próbując utrzymac glowke w górze chwiala sie jak glowa tej zabawkinw aucie.
Oczywiście warto sie zaznajomic co przychodzi na jakim etapie ale nie warto tez trzymać się tego sztywno ;)
Otoz to, jedno dziecko nie siedzi, a inne juz chodzi w tym samym wieku
 
Do góry