reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6t1d: bhcg 13000, pecherzyk 14,6mm, zarodka nie widac. Zaraz zwariuje... puste jajo?

Dołączył(a)
16 Lipiec 2022
Postów
5
Hej. Pomóżcie. Ostatnia miesiączka zaczęła się 2.06. Cykle 28-29 dni.

Beta HCG:
6.07 -> 720,4
8.07 -> 1658,6
15.07 -> 13010,0
17.07 -> wykonam kolejny pomiar

USG:
8.07 -> pecherzyk ciazowy 4,4 mm
15.07 -> pecherzyk ciazowy 14,6mm, nie widac pecherzyka żółtkowego ani zarodka ani echa. Nic nie widac.

Czy mogę miec jeszcze nadzieję, że to będzie zdrowa ciaza? Zaczynam już wariować. Rok temu o tej samej porze - ciaza biochemiczna ;(
 

Załączniki

  • 20220716_174825.jpg
    20220716_174825.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 781
reklama
Ja bym z ciekawości poszła do innego ginekologa z lepszym sprzętem .. na tak wczesnym etapie nigdy nic nie wiadomo. Pewnie beta 17 powie ci więcej .. trzymam kciuki żeby pięknie rosła ;) może to kwestia sprzętu plus minus tydzień może się rozjechać :) jeszcze daj szanse .. jeśli będzie puste to nie łam się, za chwile zakasaj rękawy i jedziesz dalej ;) jest nas pełno po poronieniach - ważne żeby się nie poddawać i nie łamać ;)
 
Pamiętaj, że beta powyżej pewnych wartości już nie rośnie o te 66%, więc teraz jak wykonasz 17 lipca to już nie będzie tak wysoka wartość - więc żebyś nie spanikowała. Ja bym sobie już odpuściła, szkoda kasy. ;)
Teraz jak już jest pęcherzyk widoczny na USG to nie ma sensu robić bety, bo to badanie Ci nic nie powie - na obecnym etapie diagnostyka to USG. Możesz iść do lekarza z lepszym sprzętem albo po prostu poczekać, dać się ciąży rozwinąć. A Twój pęcherzyk jeszcze ma chwilę, żeby określić, że puste jajo, więc cierpliwości! W ciąży trzeba jej dużo. ;)
 
Dzięki dziewczyny. Niby to wszystko wiem ale stres i niepewność jest. 21.07 idę na kolejne USG, to już będzie 7t0d, może wtedy zobaczę coś więcej.
 
Też myślę że bez sensu robić kolejną betę. Idź lepiej na samo USG do lekarza z lepszym sprzętem
 
reklama
Miałam nic nie piasć żebyś mi nie zarzuciła znowu, że jetem koszmarną babą ale Twój post aż sie o to prosi. YS pojawia się zazwyczaj jak pęcherzyk ciążowy ma 8-10 mm. Ciąża raczej nie jest młodsza o czym świadczy pierwszy wynik bety. Na Twoim usg nie widać kompletnie nic, wygląda jakby sprzęt był naprawdę kiepskiej jakości. Więc napiszę tylko idź do lekarza z super sprzętem i daruj sobie tą betę.
 
Do góry