reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Już 7.04 o godzinie 15 spotykamy się z Agatą Skoworodko. Fantastyczną fizjoterapeutką i terapeutką uroginekologiczną z ponad dziesięcioletnim stażem. Zajmuje się kobietami w okresie okołoporodowym i w połogu. Specjalizuje się w fizjoterapii nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn, fizjoterapii obniżenia narządów miednicy mniejszej, bólem w obrębie miednicy mniejszej z powodu endometriozy oraz innego pochodzenia. Pytania zbieram do 5.04 do godz. 18.

reklama

Cookie_

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mam pytania:
1.Na czym polega mobilizacja blizny po cesarskim cięciu i czy zawsze jest wskazana? Czy w obecnej sytuacji samemu można ją wykonywać i w jakim czasie po zabiegu?
2. Ile wynosi okres rekonwalescencji po cc, zanim wszystkie wewnętrzne rany ulegną całkowitemu zrosnięciu? Po jakim okresie śmiało, można znieść coś cięższego np. wózek, fotelik z dzieckiem. (Jestem 2 mies po porodzie).
3. Rozstęp mięśni prostych brzucha po porodzie. Jak zdiagnozować i w obecnej sytuacji samodzielnie ćwiczyć bez uszczerbku na zdrowiu?

Ostatnia edycja:

natusia.mamusia86

Rozwiązania
0
1. O czym świadczą zgrubienia, guzki(zwlaszcza na brzegach)w bliźnie po cc?
2. Czy uczucie ciągnięcia i kłucia w bliźnie w 7 tyg. należą do normalnych i nie powinny budzić niepokoju?

Justyna33.84

Rozwiązania
0
Już 7.04 o godzinie 15 spotykamy się z Agatą Skoworodko. Fantastyczną fizjoterapeutką i terapeutką uroginekologiczną z ponad dziesięcioletnim stażem. Zajmuje się kobietami w okresie okołoporodowym i w połogu. Specjalizuje się w fizjoterapii nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn, fizjoterapii obniżenia narządów miednicy mniejszej, bólem w obrębie miednicy mniejszej z powodu endometriozy oraz innego pochodzenia. Pytania zbieram do 5.04 do godz. 18.

Witam serdecznie,
Mam pytanko odnośnie rozejścia się miesni prostych jak dobrze pisze, jak to spr czy mnie to dot.?
Jestem 4,5mca po drugim porodzie i mój brzuch zostawia wiele do życzenia niestety, wyglądam jakby dalej była w ciąży. Wcześniej nie miałam problemu z sylwetka, po 1wszej ciąży szybko mój brzuch doszedł do formy. Nie mam rozstępów żadnych jeśli to jest ma w ogóle znaczenie.
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Justyna

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Witam, moje pytanie będzie złożone ale liczę na wyczerpującą odpowiedź, z góry bardzo dziękuję.
Jestem rok po porodzie i chciałabym się dowiedzieć jak mam zadbać o mięśnie dna miednicy, jakie ćwiczenia wykonywać? Jak sytuacja na świecie się wyklaruje, gdy już będziemy wygrywać walkę z tym wirusem to chcę zacząć starania o kolejne dziecko a czas teraźniejszy chcę wykorzystać na przygotowania do tego kroku. Co mogę jeszcze zrobić oprócz ewentualnych ćwiczeń dna miednicy? Czy mogę np jakoś zadbać o szyjke macicy? Czy mam na coś uważać? Może przyjmować jakieś leki czy suplementy?

Duch

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Czy są ćwiczenia wspomagające układ moczowy aby nie powstało nietrzymanie moczu?
Mam dużo rozstępów na udach i brzuchu, czy istnieją ćwiczenia taki które mogą rozruszać mięśnie?

Kamy_czek

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Dzień dobry,
Moje pytanie dotyczy ćwiczeń przy występującej torbieli. Pod koniec stycznia urodziłam. Przy pierwszej wizycie popołogowej stwierdzono torbiel przy prawym jajniku. Odczuwam dyskomfort po tej stronie brzucha.
Czy mogę bezpiecznie ćwiczyć mieśnie dna miednicy a także inne ćwiczenia z lekkim obciążeniem przy torbieli 5x5cm. Czy nie ma ryzyka pęknięcia przy napinaniu brzucha?

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Czy są ćwiczenia wspomagające układ moczowy aby nie powstało nietrzymanie moczu?
Mam dużo rozstępów na udach i brzuchu, czy istnieją ćwiczenia taki które mogą rozruszać mięśnie?
Pomożesz? Nie rozumiem pytania. Co masz na myślisz pisząc rozruszanie mięśni? I co do tego mają rozstępy. Potrzebuję dookreślić :)

ilmenau

Rozwiązania
0
Ja mam pytanie dot. blizny po nacięciu krocza. Na wizycie u ginekologa usłyszalam, że jest cienka, bardzo ładnie się zagoiło wszystko, sama blizna jest prawie niewidoczna. Ja natomiast ją odczuwam przy każdej zmianie pogody. Czy to jest normalne? Czy to wymaga ćwiczeń, masaży itp?

reklama

nicelady

Rozwiązania
0
Słyszałam już kilkukrotnie taką informację, żeby samemu wykonywać masaż szyjki przed porodem - co potem może lepiej wpłynąć na sam poród. Czy to prawda? Jak powinien wyglądać taki masaż, żeby sobie nie narobić więcej szkody niż pożytku?

Beata0192

Początkująca w BB
Miasto
Głogów, dolnośląskie
Rozwiązania
0
Słyszałam już kilkukrotnie taką informację, żeby samemu wykonywać masaż szyjki przed porodem - co potem może lepiej wpłynąć na sam poród. Czy to prawda? Jak powinien wyglądać taki masaż, żeby sobie nie narobić więcej szkody niż pożytku?
Podpinam się, jak wyćwiczyć mięśnie i kiedy zacząć, jestem w 4mc -16tc i pytanie jak się w ogóle zabrać za mobilizację mięśni potrzebnych w późniejszych etapach ciąży i w porodzie?

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
aniaslu 3 kwietnia spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą. Zadaj pytanie Archiwum BB spotkań ze specjalistami 6
aniaslu Wirtualne spotkanie z położną i doradczynią laktacyjną. Zadaj pytanie Potrzebuję porady 10
T Mamuśki z Torunia Toruń 4
mojeboje Spotkanie w Ustce Dzieci urodzone w grudniu 2016 1
Antiope Spotkanie w Krakowie Dzieci urodzone w grudniu 2016 79
Bar Bra Spotkanie :) Dzieci urodzone w marcu 2016 79
bbakania DĘBICA zaprasza na spotkanie ze zdrowymi SOKAMI i nowinkami kosmetycznymi :) Mamy z różnych miejscowości 0
asinka85 Spotkanie czerwcówek 2014 - ANKIETA!! Dzieci urodzone w czerwcu 2011 1
Kurczaczek_k Spotkanie majówek w Warszawie ;-) Dzieci urodzone w maju 2014 26
N Spotkanie w Rybniku :) Dzieci urodzone w marcu 2014 6
Ewula_m Spotkanie w Szczecinie :) Dzieci urodzone w marcu 2014 21
A Spotkanie czerwcówek Dzieci urodzone w czerwcu 2013 179
A Szukam Mam z Tegelen albo z Kaldenkirchen na spotkanie z dziecmi, na kawke i gadulki Mamy z Holandii 1
E Rodzinne spotkanie z Tuwimem dla najmłodszych :) Ogłoszenia - Łódź 0
E Muzyczne spotkanie z Nutką Ogłoszenia - Łódź 1
N Świadoma Mama intymnie – bezpłatne spotkanie w Szczecinie! (25.04.2013) Ogłoszenia Szczecin 0
onanana Spotkanie Listopadówek!!! Dzieci urodzone w listopadzie 2011 10
gosienkag76 Ogólnopolskie spotkanie Kwietniówek 2010 Dzieci urodzone w kwietniu 2010 70
J Miejsce na spotkanie Mam z dziećmi Ogłoszenia - Kraków 0
kate_less Spotkanie grudniówek 2013 :) Dzieci urodzone w grudniu 2006 19
Agnieszka_72 Spotkanie Sierpniówek w Warszawie Dzieci urodzone w sierpniu 2012 96
maxwell80 Spotkanie mamusiek ze Śląska Dzieci urodzone w grudniu 2011 157
Violett Spotkanie Warszawianek :) Dzieci urodzone w grudniu 2011 240
R spotkanie z logopedą 30.05 w klubokawiarni "Różowe Okulary" godz.17.30 Ogłoszenia - Łódź 1
E Klub Świadomych Mam, spotkanie z dentystką Ogłoszenia - Łódź 0
E Rodzinne Warsztaty ! Spotkanie z logopedką na KŚM ! Warsztat plastyczny na dzień Mamy Ogłoszenia - Łódź 0
katjusza77 Spotkanie Sierpniówek w Krakowie Dzieci urodzone w sierpniu 2012 332
E Obalamy mit Matki Polki, zapraszamy na spotkanie dla Mam Ogłoszenia - Łódź 1
E Spotkanie z Agnieszką Stein - Przyjrzyj się z bliska sobie i swojemu dziecku Ogłoszenia - Łódź 0
A Klub Kangura zaprasza na bezpłatne spotkanie z doulą oraz film "Narodziny jakie znamy Częstochowa 0
ookatkaoo1993 Spotkanie? Archiwum mam styczniowych'11 1
E Klub Mam zaprasza na spotkanie z doświadczoną Doulą Ogłoszenia - Łódź 0
E Klub Mam spotkanie Ogłoszenia - Łódź 0
N Zapraszamy na spotkanie z Reni Jusis i Magdą Targosz Ogłoszenia Bydgoszcz 0
mama2006 Spotkanie lutowych mam ;) Dzieci urodzone w lutym 2012 114
konwalianka Warszawskie spotkanie Dzieci urodzone w lipcu 2011 20
forever_young spotkanie czerwcówek 2012 Dzieci urodzone w czerwcu 2011 1555
L4dY-bIrd Wrocław Spotkanie z Doulą -15 sierpnia (cykl bezpłatnych spotkań dla mam) Ogłoszenia - Wrocław 1
L4dY-bIrd Spotkanie z Doulą - Wrocław 15 sierpnia (Cykl bezpłatnych spotkań dla przyszłych Mam) Ogłoszenia - Wrocław 0
futrzakowa Spotkanie mam - TROJMIASTO Archiwum mam marcowych'11 50
B spotkanie Aktywnych Mam w Olsztynie Mazury 3
sylvanas Spotkanie wszystkich lutowych mam i maluchów Dzieci urodzone w lutym 2011 60
Antha KROSNO - spotkanie MAM Mamy z różnych miejscowości 39
B GoMama - spotkanie dla mam w Cotton Mill Łódź 5
P GoMama - spotkanie dla mam w KredKafe Warszawa 21
B GoMama - spotkanie dla mam w Restauracji BabyCafe.pl Trójmiasto 16
B GoMama - spotkanie dla mam w Morelovie Wrocław 39
Antha KROSNO - Spotkanie MAM Rzeszów 50
M Diagnostyka dla Twojej ciąży - ciekawe spotkanie Ogłoszenia - Lublin 2
ivka76 Spotkanie z Mikołajem - Wrocław Ogłoszenia - Wrocław 0