reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Już 7.04 o godzinie 15 spotykamy się z Agatą Skoworodko. Fantastyczną fizjoterapeutką i terapeutką uroginekologiczną z ponad dziesięcioletnim stażem. Zajmuje się kobietami w okresie okołoporodowym i w połogu. Specjalizuje się w fizjoterapii nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn, fizjoterapii obniżenia narządów miednicy mniejszej, bólem w obrębie miednicy mniejszej z powodu endometriozy oraz innego pochodzenia. Pytania zbieram do 5.04 do godz. 18.

 
reklama
Rozwiązanie
Rozejście kresy białej?
Jestem 8 tyg po porodzie od dwoch tygodni wrocilam do ćwiczeń ,bez obciazeń. Ciąża zakończona CC. Blizna jeszcze nie w pełni zerwana , pozostała "kiełbaska" na środku, nad którą ciągle pracuje. Od poczatku po porodzie, pojawia sie ból, na środku, pod pepkiem i w dol do blizny. Ból raczej mięśniowy, skóra ckliwa na całej długości kresy. Wymacałam szparę miedzy mięśniami. Nie jest duza jednak ten bol sie pojawia. Mam wrażenie obrzęku. Przez tę ckliwość skóry. Chce ćwiczyć, brakuje mi tego. Ale nie chcę też zrobić sobie krzywdy, zwłaszcza, że planuje jeszcze jedną ciążę. Wiem juz ze nie powinnam robić brzuszków, zatem co mogę? Jakie ćwiczenia mogę z powodzeniem wykonywać , a jakich jeszcze unikać, żeby naprawić...
Mam pytania:
1.Na czym polega mobilizacja blizny po cesarskim cięciu i czy zawsze jest wskazana? Czy w obecnej sytuacji samemu można ją wykonywać i w jakim czasie po zabiegu?
2. Ile wynosi okres rekonwalescencji po cc, zanim wszystkie wewnętrzne rany ulegną całkowitemu zrosnięciu? Po jakim okresie śmiało, można znieść coś cięższego np. wózek, fotelik z dzieckiem. (Jestem 2 mies po porodzie).
3. Rozstęp mięśni prostych brzucha po porodzie. Jak zdiagnozować i w obecnej sytuacji samodzielnie ćwiczyć bez uszczerbku na zdrowiu?
 
Ostatnia edycja:
Już 7.04 o godzinie 15 spotykamy się z Agatą Skoworodko. Fantastyczną fizjoterapeutką i terapeutką uroginekologiczną z ponad dziesięcioletnim stażem. Zajmuje się kobietami w okresie okołoporodowym i w połogu. Specjalizuje się w fizjoterapii nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn, fizjoterapii obniżenia narządów miednicy mniejszej, bólem w obrębie miednicy mniejszej z powodu endometriozy oraz innego pochodzenia. Pytania zbieram do 5.04 do godz. 18.

Witam serdecznie,
Mam pytanko odnośnie rozejścia się miesni prostych jak dobrze pisze, jak to spr czy mnie to dot.?
Jestem 4,5mca po drugim porodzie i mój brzuch zostawia wiele do życzenia niestety, wyglądam jakby dalej była w ciąży. Wcześniej nie miałam problemu z sylwetka, po 1wszej ciąży szybko mój brzuch doszedł do formy. Nie mam rozstępów żadnych jeśli to jest ma w ogóle znaczenie.
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Justyna
 
Witam, moje pytanie będzie złożone ale liczę na wyczerpującą odpowiedź, z góry bardzo dziękuję.
Jestem rok po porodzie i chciałabym się dowiedzieć jak mam zadbać o mięśnie dna miednicy, jakie ćwiczenia wykonywać? Jak sytuacja na świecie się wyklaruje, gdy już będziemy wygrywać walkę z tym wirusem to chcę zacząć starania o kolejne dziecko a czas teraźniejszy chcę wykorzystać na przygotowania do tego kroku. Co mogę jeszcze zrobić oprócz ewentualnych ćwiczeń dna miednicy? Czy mogę np jakoś zadbać o szyjke macicy? Czy mam na coś uważać? Może przyjmować jakieś leki czy suplementy?
 
Czy są ćwiczenia wspomagające układ moczowy aby nie powstało nietrzymanie moczu?
Mam dużo rozstępów na udach i brzuchu, czy istnieją ćwiczenia taki które mogą rozruszać mięśnie?
 
Dzień dobry,
Moje pytanie dotyczy ćwiczeń przy występującej torbieli. Pod koniec stycznia urodziłam. Przy pierwszej wizycie popołogowej stwierdzono torbiel przy prawym jajniku. Odczuwam dyskomfort po tej stronie brzucha.
Czy mogę bezpiecznie ćwiczyć mieśnie dna miednicy a także inne ćwiczenia z lekkim obciążeniem przy torbieli 5x5cm. Czy nie ma ryzyka pęknięcia przy napinaniu brzucha?
 
Czy są ćwiczenia wspomagające układ moczowy aby nie powstało nietrzymanie moczu?
Mam dużo rozstępów na udach i brzuchu, czy istnieją ćwiczenia taki które mogą rozruszać mięśnie?

Pomożesz? Nie rozumiem pytania. Co masz na myślisz pisząc rozruszanie mięśni? I co do tego mają rozstępy. Potrzebuję dookreślić :)
 
reklama
Ja mam pytanie dot. blizny po nacięciu krocza. Na wizycie u ginekologa usłyszalam, że jest cienka, bardzo ładnie się zagoiło wszystko, sama blizna jest prawie niewidoczna. Ja natomiast ją odczuwam przy każdej zmianie pogody. Czy to jest normalne? Czy to wymaga ćwiczeń, masaży itp?
 
reklama
Słyszałam już kilkukrotnie taką informację, żeby samemu wykonywać masaż szyjki przed porodem - co potem może lepiej wpłynąć na sam poród. Czy to prawda? Jak powinien wyglądać taki masaż, żeby sobie nie narobić więcej szkody niż pożytku?
 
Do góry