reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Już 7.04 o godzinie 15 spotykamy się z Agatą Skoworodko. Fantastyczną fizjoterapeutką i terapeutką uroginekologiczną z ponad dziesięcioletnim stażem. Zajmuje się kobietami w okresie okołoporodowym i w połogu. Specjalizuje się w fizjoterapii nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn, fizjoterapii obniżenia narządów miednicy mniejszej, bólem w obrębie miednicy mniejszej z powodu endometriozy oraz innego pochodzenia. Pytania zbieram do 5.04 do godz. 18.

 
reklama
Rozwiązanie
Rozejście kresy białej?
Jestem 8 tyg po porodzie od dwoch tygodni wrocilam do ćwiczeń ,bez obciazeń. Ciąża zakończona CC. Blizna jeszcze nie w pełni zerwana , pozostała "kiełbaska" na środku, nad którą ciągle pracuje. Od poczatku po porodzie, pojawia sie ból, na środku, pod pepkiem i w dol do blizny. Ból raczej mięśniowy, skóra ckliwa na całej długości kresy. Wymacałam szparę miedzy mięśniami. Nie jest duza jednak ten bol sie pojawia. Mam wrażenie obrzęku. Przez tę ckliwość skóry. Chce ćwiczyć, brakuje mi tego. Ale nie chcę też zrobić sobie krzywdy, zwłaszcza, że planuje jeszcze jedną ciążę. Wiem juz ze nie powinnam robić brzuszków, zatem co mogę? Jakie ćwiczenia mogę z powodzeniem wykonywać , a jakich jeszcze unikać, żeby naprawić...
Słyszałam już kilkukrotnie taką informację, żeby samemu wykonywać masaż szyjki przed porodem - co potem może lepiej wpłynąć na sam poród. Czy to prawda? Jak powinien wyglądać taki masaż, żeby sobie nie narobić więcej szkody niż pożytku?
Podpinam się, jak wyćwiczyć mięśnie i kiedy zacząć, jestem w 4mc -16tc i pytanie jak się w ogóle zabrać za mobilizację mięśni potrzebnych w późniejszych etapach ciąży i w porodzie?
 
reklama
Zgodnie z podpowiedziom Pana Macieja Brożyńskiego swoje pytanie dotyczące rozejścia się mięśnia płaskiego kieruję do Pani Agaty Skoworodko
Witam serdecznie, mam pytanie - jak sprawdzić czy mnie dotyczy rozejście mięśnia płaskiego po ciąży? A jeśli tak to czy jest to proces odwracalny? Jakie ćwiczenia mogę wykonywać a o jakich zapomnieć gdyby to właśnie mnie dotyczył ten problem? Czy takie rozejście mięśnia może mieć jakikolwiek wpływ na kolejną ciąże? Na co mam uważać przy ewentualnej kolejnej ciąży?
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry, zadawałam podobne pytanie na spotkaniu z panem ginekologiem, ale może pani coś więcej powie mi na ten temat. Urodziłam dziecko 16 tygodni temu. Był to bardzo ciężki poród wywoływany oksytocyną w 37 tygodniu. Po prawie półtorej godziny parcia lekarz stwierdził, że mam za ciasną pochwę i dziecko normalnie nie przejdzie, dlatego zostałam nacięta, a dziecko wyciągane było vacuum. Rana się zagoiła, próbowaliśmy kilka razy uprawiać seks, ale teraz mam tak ciasną pochwę, że ciężko w nią wejść. Być może zostałam zbyt ciasno zszyta, może to kwestia blizny (jak sugerował ostatnio pan ginekolog). Dodatkowo mam wrażenie, że obniżył mi się pęcherz i dodatkowo naciska na pochwę. Co mogę z tym zrobić? Czy może tu pomóc np. balonik Aniball stosowany przed porodem do ćwiczeń krocza?
Dziękuję za odpowiedź
 
Rozejście kresy białej?
Jestem 8 tyg po porodzie od dwoch tygodni wrocilam do ćwiczeń ,bez obciazeń. Ciąża zakończona CC. Blizna jeszcze nie w pełni zerwana , pozostała "kiełbaska" na środku, nad którą ciągle pracuje. Od poczatku po porodzie, pojawia sie ból, na środku, pod pepkiem i w dol do blizny. Ból raczej mięśniowy, skóra ckliwa na całej długości kresy. Wymacałam szparę miedzy mięśniami. Nie jest duza jednak ten bol sie pojawia. Mam wrażenie obrzęku. Przez tę ckliwość skóry. Chce ćwiczyć, brakuje mi tego. Ale nie chcę też zrobić sobie krzywdy, zwłaszcza, że planuje jeszcze jedną ciążę. Wiem juz ze nie powinnam robić brzuszków, zatem co mogę? Jakie ćwiczenia mogę z powodzeniem wykonywać , a jakich jeszcze unikać, żeby naprawić brzuch? Jakieś masaże tego miejsca?

Z ważnych informacji moja waga słoniowa (100) :) przed ciążą ćwiczyłam dużo z obciążeniami.

Edit.
P.s @aniaslu znowu nie wyrobiłam się w czasie przyjmowania z pytaniem :(
 
Ostatnia edycja:
Rozwiązanie
Do góry