reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 latek z zespołem aspergera

magdaadgam

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2022
Postów
18
Witam serdecznie,
Mam na imię Magda i jestem mamą 8-latka który od 4- ego r.ż. ma zdiagnozowany zesp. Aspergera ( od niedawna ze współistniejącym ADHD ). Syn korzystał w przedszkolu, a obecnie w szkole ze wsparcia na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
Niestety od kilku miesięcy zauważam względny zastój w rozwoju, a w niektórych sferach regres, dotychczas syn rozwijał się prawidłowo.
Zaniepokojona sytuacją chciałam zrobić dziecku test PEP-R ( profil psychoedukacyjny ) jednak w kilku poradniach usłyszałam że jeśli syn ma już skończone 7 lat i nie występują ciężkie zaburzenia neurorozwojowe to test będzie niemiarodajny.

Mam do Was pytanie, czy istnieje jakiś test który u 8 latka (rocznikowo) z Aspergerem i ADHD pozwoliłby ocenić poziom jego rozwoju w odniesieniu do rówieśników.

Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuje za wszelkie porady.
 
reklama
Do góry