reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 miesięcy na samym cycu

kilolek

podwójna listopadowa mama
Dołączył(a)
24 Marzec 2007
Postów
11 197
Mój synek niebawem skończy 7miesięcy i niestety nie je nic poza moim mlekiem, którego nawiasem mówiąc nie mam teraz za wiele. Może nie byłby to taki duzy problem gdyby nie to, ze młody nie przybiera na wadze od 3 miesięcy. Muszę tu dodać, że ma bakterię w moczu więc to prawdopodobnie dlatego nie przybiera ale pediatra bezwzględnie każe dokarmiać. Niestety synek nie chce nic jeść poza cycem ani z butelki ani z łyżeczki, ani z kubeczka kapka czy niekapka, nawet strzykawką nie da się go dokarmić, bo natychmiast wypluwa to co mu sie wstrzyknie nawet moje mleko (mam spory zapas w zamrażalniku) nie chce pic mleka, jeśc zupek, owoców, kaszek jedynie skórkę od chleba lub jeden chrupek kukurydziany.
Na łyżeczkę reaguje zaciskaniem warg, mimo, że jeśli uda mi sie jakimś sposobem wcisnąć mu jedzonko to mlaszcze i cmoka ale po chwili zaciska
Juz nie wiem co robić, kończą mi się pomysły, nawet te najbardziej niepedagogiczne jak próby nakarmienia przed tv
Może dodam jeszcze, ze jesli chodzi o butelkę to próbuję juz od pół roku (2 miesiące temu wróciiłam do pracy i chciałam go na to przygotować) i wypróbowąlam wszystkie butelki dostepne na rynku. A problemy z jedzeniem pojawiły się przed moim powrotem do pracy
CO mogę jeszcze zrobić? Jak zachęcić go do jedzenia?
 
reklama
Może tak być że synek nie chce jeść właśnie ze względu na stan zapalny dróg moczowych, wiem że zabrzmi to brutalnie ale po prostu musi być Pani cierpliwa, nie zmusi Pani do jedzenia 7 miesięcznego dziecka, jedyne co może Pani robić to próbować, najlepiej aby nie zmieniała Pani smaków, jeśli zaczyna Pani karmić np. obiadkiem dynia ziemniak, to codziennie konsekwentnie podawać ten rodzaj obiadku, dziecko musi polubić ten nowy dla niego smak, zmieniając co chwila rodzaje smaków nie pozwalamy dziecku nauczyć się żadnego z nich.Widać Pani synek potrzebuje więcej czasu na naukę nowości.Nie da się tutaj wykluczyć czynnika psychologicznego jakim jest Pani powrót do pracy. Życzę powodzenia i wytrwałości.
 
Do góry