reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 MIESIĘCZNY nie siedzi w trójkącie (posadzony)- CZY MACIE TAK?

Dołączył(a)
25 Luty 2015
Postów
4
Mój synek ma 7 miesięcy i 1 tydzień. Zupełnie nie jest w stanie siedzieć" w trójkącie", gdy go posadzimy (nie sadzamy go, ale lekarz sadzał i wiemy, że nie jest w stanie). Lekarz pediatra i neurolog stwierdzili, że ma słabe plecki i zupełnie nie jest gotowy na siadanie. Nie dostaliśmy skierowania na rehabilitację, ale nie wiem czy nie iść skonsultować się z innym neurologiem. Jednak dzieci w wieku 8-9 miesięcy siadają już same, a zanim to zrobią w wieku 6 miesięcy potrafią 2-3 sekundy utrzymać się posadzone. Mój synek składa się, pada na boki, itd. Nie potrafi tego. Jak jest u Waszych pociech??
 
reklama
Moja córka w wieku 7 m-cy też nie była w stanie sama się utrzymać w pozycji siedzącej, posadzona siedziała jak miała 9 m-cy, samodzielnie usiadła w wieku 11 m-cy, nieco wcześniej trafiliśmy do poradni rehab. i tam "dostaliśmy" ćwiczenia na wzmocnienie mięśni plecków... ogólnie rzecz biorąc taki typ, do tej pory widzimy, że w stosunku do rówieśników fizycznie rozwija się wolniej, później zaczęła chodzić, biegać, skakać... ale to nie jest powód, żeby się tym martwić...
 
Ja nie pomogę zbytnio bo mój syn samodzielnie siadał i siedział jak miał 7 miesięcy. Ale odpowiednie ćwiczenia na pewno by pomogły więc dziwne, że nie macie skierowania na rehabilitację. Może zasięgnij porady innego lekarza i zapytaj o odpowiednie ćwiczenia.

Pozdrawiam
 
A jak z pęzaniem, raczkowaniem? To dobry trening dla mięśni, zazwyczaj dzieci opanowują najpierw te umiejętnosci.
 
Wrzuć na luz, w tym wieku niewiele dzieci potrafi samo siedzieć. Moja córka całkiem się rozjeżdżała w tym wieku, a miesiąc później już sama siedziała. Nadal samodzielnie nie siada [9 mcy]. Nie widzę powodów do zmartwień.
 
zgadzam sie, moj tez dlugo nie siedzial sam, a jak juz siadl, to zaraz raczkowal a wieku 10 miesiecy stawial pierwsze kroki:)
 
Do góry