reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7 tydzień a brak zarodka:(

reklama
Ja byłam u lekarza według om 6t3d i też nie było nic widać. Tydzień później już był zarodek i serduszko :) głowa do gory, będzie dobrze :)
Ja miałam podobnie według OM wychodził 7 tydzień był pęcherzyk tylko, ale kazał już brać witaminy więc brałam i pokazać sie za 2 tygodnie. No to za 2 tyg poszłam ale lekarz mi zrobił usg przez brzuch i stwierdził puste jajo płodowe dał luteine, którą brałam max 2 dni. Byłam zdołowana bo to moja pierwsza ciąża by była (a raczej jest) i zapisałam sie na forum właśnie i dziewczyny doradziły szukać innego lekarza. Tak też zrobiłam, w piątek na wizycie (bo długo nie czekałam od telefonu na drugi dzień kazała lekarka przyjechać) zrobiła usg dopochwowo (czyli jak powinno być do 12 tc) i okazuje sie zdrowiutka ciąża. Termin porodu mam za 5 tygodni. Wiem łatwo mówić poczekaj, ale ja też troche sie modliłam o tą ciąże jak sie tak okazało i moja chrzestna poprosiła swoje kółko różańcowe o modlitwe za mnie. Może to coś też dało.

A tak z ciekawostek to powiem, że po zrobieniu 1 testu ciążowego do południa widziałam 2 lecące bociany, gdzie teściowa byłą pewna że czaple ale potem sie ze mną zgodziła że bociany i za 5 tyg mam rodzić chłopca.
Głowa do góry i spróbuj sie uspokoić.
 
Taak, to prywatna klinika, widać mają nowiutki sprzęt...
Oj tu się nie zgodzę. Chodziłam do babki, gdzie sprzęt wyglądał na w miarę nowy, ale tylko tak wyglądał ;) teraz chodzę do innego ginekologa i wiem dokładnie jaki ma sprzęt (nazwa) i po jakości obrazu widzę jaka jest przepaść między jednym i drugim usg (na powiększeniu pecherzyk z zarodkiem był na pół ekranu) Usg może wyglądać na nowe a może mieć 10 lat. Jeśli masz jakieś wątpliwości i obawy to nie zaszkodzi jak pójdziesz jeszcze do innego lekarza, ale póki co bądź dobrej myśli :)
 
Co do aparatu USG to nieważny wyglad tylko oprogramowanie w srodku :)
Jedne mogą wyglądać na nowe, a program obsługujący maszynę jest już przestarzały 🤷🏻‍♀️
A dobre oprogramowanie to często dla kliniki jest wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sama chodzę do prywatnej kliniki i mój gin mówi, ze w tym gabinecie ma np słabszy program i głowice, i jak chcemy coś więcej zobaczyć to spyta czy gabinet, w którym jest naprawdę dobre usg jest wolny
Trzymam kciuki ❤️
 
Co do aparatu USG to nieważny wyglad tylko oprogramowanie w srodku :)
Jedne mogą wyglądać na nowe, a program obsługujący maszynę jest już przestarzały 🤷🏻‍♀️
A dobre oprogramowanie to często dla kliniki jest wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sama chodzę do prywatnej kliniki i mój gin mówi, ze w tym gabinecie ma np słabszy program i głowice, i jak chcemy coś więcej zobaczyć to spyta czy gabinet, w którym jest naprawdę dobre usg jest wolny
Trzymam kciuki ❤
Dziewczyny może trochę źle napisałam. Jest to jeden z najlepszych lekarzy w moim mieście, prowadził obie ciąże mojej szwagierki i niejednokrotnie zapraszał ja do siebie do gabinetu bo sprzęt w publicznej przychodni był kiepskiej jakości a w klinice już wszystko pięknie było widać.. Także co do sprzętu do jestem pewna w 100% z doświadczenia innych że jest okej..

Jeszcze 1 dzień czekania ehh..
 
Co do aparatu USG to nieważny wyglad tylko oprogramowanie w srodku :)
Jedne mogą wyglądać na nowe, a program obsługujący maszynę jest już przestarzały 🤷🏻‍♀️
A dobre oprogramowanie to często dla kliniki jest wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sama chodzę do prywatnej kliniki i mój gin mówi, ze w tym gabinecie ma np słabszy program i głowice, i jak chcemy coś więcej zobaczyć to spyta czy gabinet, w którym jest naprawdę dobre usg jest wolny
Trzymam kciuki ❤
I tak i nie. Jak widzisz sprzęt z 2019 to ciężko żeby oprogramowanie i głowice były przestarzałe. Lekarze też częściej wymieniają całe usg bez zabawy w oprogramowanie bo to się czasami nie opłaca. Ale to nieważne, bo już wiemy że sprzęt jest dobry, bo autorka napisała. :)
 
reklama
Do góry