reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7mm pęcherzyk w 6 tc?

Mamuśka011

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
28
Witam byłam dzis na pierwszym usg lekarz zobaczył tylko pęcherzyk który byl bardzo mały bo tylko 7 mm a od daty ostatniej miesiączki wynika ze jestem w ok początku 7 tc lekarz mi wmawiał z to bardzo wczesna ciąża ale wydaje mi sie ze pęcherzyk w 7 tc jest duzo większy i powinno byc widać zarodek a na usg tylko mała czarna plamka nie wiem co o tym myśleć :( moze moja ciąża się zatrzymała i pęcherzyk nie rośnie juz czy ktos wie cos moze na ten temat :(
 
reklama
Fiksujesz trochę, tu ból pleców, tu brak objawów itd. Z tego co pamiętam, to martwić się należy, jak w 8tc nie widać zarodka i serduszka. Teraz to faktycznie najlepiej zrobić beta hcg, bo podobno zarodek widać powyżej 1000, poprawcie mnie jeśli się mylę
 
Na razie czekaj do kolejnego usg. Ewentualnie powtórz betę i sprawdź przyrost. U mnie była taka sytuacja, że ciąża jest 10 dni młodsza bo owulację miałam dopiero 24 dnia cyklu. Jakby nie to, że miałam monitoring cyklu i dokładnie wiedziałam to też jakbym poszła w 5 tygodniu to wyszłoby mi, że to 7 od ostatniej miesiączki. Co do tego od jakiej bety widać zarodek to słyszałam różne zdania. Gdzieś nawet czytałam, że może być tak, że dopiero od 5000. Ja jak poszłam do lekarza z betą 1118 to odmówił mi usg po powiedział, że może nie być nic widać. Usg miałam dopiero przy becie powyżej 4000, 5t + 1d i był zarodek ale jeszcze bez akcji serca. Także nic się nie martw i nie czytaj za dużo. Powodzenia :)
 
Pecherzyk jest wiec za 2 tygodnie idz na kolejna wizyte, wtedy bedzie juz bilo serce. Mialam pecherzyk takiej wielkosci w 5t3d. Tobie ponad tydzien po terminie @ wyszedl pozytywny, ciaza zapewne jest mlodsza. Czytalam Twoje posty i z Twoim podejsciem nie polecam wczesniejszego usg.
 
Witam byłam dzis na pierwszym usg lekarz zobaczył tylko pęcherzyk który byl bardzo mały bo tylko 7 mm a od daty ostatniej miesiączki wynika ze jestem w ok początku 7 tc lekarz mi wmawiał z to bardzo wczesna ciąża ale wydaje mi sie ze pęcherzyk w 7 tc jest duzo większy i powinno byc widać zarodek a na usg tylko mała czarna plamka nie wiem co o tym myśleć :( moze moja ciąża się zatrzymała i pęcherzyk nie rośnie juz czy ktos wie cos moze na ten temat :(
23 października piszesz ze jesteś we wczesnej ciąży 4 tydzień
a 6 dni później ze masz juz początek 7 tygodnia

no sory ale cos ewidentnie jest nie tak
 
reklama
reklama
Hmmm no bo moze z obliczeń wynika ze jest 7 a lekarz mówi ze 5 chyba widac w pytaniu
tydzień temu założyłaś inny temat i tam piszesz wyraźnie ze jesteś w 4 tygodniu ciąży
a tydzień później piszesz ze z obliczeń wychodzi 7 tydzień

wiec sama chyba nie wiesz dokładnie
sugerowałabym sie jednak opinia lekarza :-)
 
Do góry