reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

7my tydzień zarodek 2mm proszę o wasze historie

Dołączył(a)
29 Październik 2020
Postów
4
Jestem na przełomie 6/7tygodnia. Dzisiaj było badanie USG. Okazało się, że serce owszem jest i bije, ale dziecko ma raptem 2mm!! Jest to początek 7tyg według OM. Nie ma szans żeby brać pod uwagę przesunięcie owulacji jak sugeruje ginekolog, bo współżycie bylo tylko raz i nie wierzę, że plemniki przetrwały dwa tygodnie. Wiec ta opcja odpada. Wg tabelek powinno być teraz ok 7-13mm. Proszę o Wasze historie!! Bardzo Was proszę, bo zaraz dostanę do głowy... Czy któraś z Was miała taką sytuację, że zarodek był znacznie mniejszy niż powinien być?? Jak się skończyła historia??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Niestety nie dostałam zdjęcia tylko opis i jest niestety 2mm. Wiem właśnie, że powinno być znacznie więcej :( kazała przyjść jeszcze za tydzień, ale nawet nie wspomniała o zakładaniu karty ciąży mimo bijącego serduszka...
 
Właśnie też mnie to dziwi jak można widzieć serce przy tak małym zarodku. Wychodzi na to, że rozwój prawidłowy na przełom 6/7 tyg, bo to wówczas powinno pokazać się serce, a "wzrost" na poziomie max 5tyg, gdzie jeszcze nie byłoby serce. Niemniej jednak właśnie taka jest diagnoza. Oby to tylko była pomyłka <3
 

Załączniki

  • IMG_20201029_222007.jpg
    IMG_20201029_222007.jpg
    999,8 KB · Wyświetleń: 274
Właśnie też mnie to dziwi jak można widzieć serce przy tak małym zarodku. Wychodzi na to, że rozwój prawidłowy na przełom 6/7 tyg, bo to wówczas powinno pokazać się serce, a "wzrost" na poziomie max 5tyg, gdzie jeszcze nie byłoby serce. Niemniej jednak właśnie taka jest diagnoza. Oby to tylko była pomyłka <3
Dziwne, bo ja w 6+1 miałam 7.1 mm , a wcześniej nie było w ogóle widać zarodka, także coś chyba źle zmierzyła lekarka.
 
reklama
U mnie ponad 3 mm miał rowno w 6 tyg wg pomiarów z usg z OM 6+4 (tutaj było widać serduszko) , a w 12mm w 7+3 z usg a 8+2 z OM.

Moim zdaniem powinnaś zasięgnąć opini innego lekarza.
 
reklama
Do góry