reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8,5 miesięczne niemowlę przestało mówić mama

angeliqa-19

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2018
Postów
92
Hej dziewczyny, chciałam was zapytać czy któraś z was miała taką sytuację? Mój maluch mówił mama a teraz przestał i istnieje dla niego tylko tata. Gada ciągle tata i tata. Ja to właściwie jestem potrzebna tylko do usypiania... Jest mi przykro, nie wiem co się stało. Wszystko przy maluchy i z maluchem robię. Bawię się, kąpię, karmie, przewijam itd.
 
reklama
Dziecko po pierwsze jeszcze nie mowi swiadomie. Bawi sie sylabami. To właśnie gaworzenie. Po drugie Tata jest łatwiejsze więc nie dziw się jak roczniak będzie do Ciebie wołać Tata ;) Na wszystko przyjdzie czas.
Nie ma co się przykrzyc i smucic :D a cieszyć ze się rozwija.
 
Ostatnia edycja:
Moja prawie roczna córka prawie w ogóle nie mówi mama. A jak powie to i tak wydaje mi się, że robi to właśnie nieświadomie. 8,5 miesięczny maluch nie rozumie jeszcze co to słowo oznacza.
 
Córka tak miała. Były etapy że przestawała mówić dane słowo na około tydzień, dwa a potem wszystko do normy wracało a często nawet czegoś nowego się nauczyła przez ten czas. A potem to już na zmianę mówiła to co potrafiła.
 
Właśnie do mnie mówił, patrzył na mnie, wyciągał rączki i mama mama a teraz nic. Zawsze patrzył i mówił właśnie wtedy kiedy mnie widział.
 
A może zaczął chodzić stawiać pierwsze kroki? Córka ładnie mówiła dopóki nie zaczęła naukę chodzenia. Wtedy zamilkła na dluuugi czas. Teraz nauka mowy powoli rusza , na mnie mówi tata a ma 1.5 roku
 
U mnie tez synek przestal mowic jak usiadl, syanal i zaczal raczkowac ok 8 miesiaca. Neurolog uspokajal, ze skoro szlifuje inne umiejetnosci, motoryczne, to na mowie sie nie skupi. Dopiero zaczyna mowic a ma poltora roku
 
Ha. Pozwól, ze cie uspokoję.
Od pierwszych chwil Gabi gaworzyła czy mówiła tata. Mama wcale. A tez z nią siedziałam na macierzyńskim. Zawsze było dada, dada i dogi. Zaczyna mówić po angielsku i dogi to jej odpowiednik pieska. A „mama” powtórzy po wielu prośbach i moim wyraźnym powtarzaniu.
Nie obrażaj się na dziecko, ono nie rozumie i świadomie tego nie robi. Dla niego i tak jesteś całym światem mimo ze nie umie ci tego powiedzieć.
 
reklama
Na takim etapie dziecko nie łączy świadomie słowa z przedmiotem. Dowolnie składa sylaby, tak jak mu pasuje. Nie rozumiem dlaczego bierzesz to tak osobiście, że Ty przy dziecku wszystko robisz a ono mówi "tata". Chyba fajnie, że mówi cokolwiek :)
 
reklama
Do góry