reklama

8/9 miesiąc i mega rozmiar...

Temat na forum 'Duże jest piękne' rozpoczęty przez aniakce, 26 Sierpień 2012.

1. aniakce

aniakce Zaciekawiona BB

Witajcie, piszę w sumie, żeby się wyżalić - niestety należę do tej grupy dziewczyn, które w na przełomie 8 i 9 miesiąca ciaży wyglądają na bardzo duże. Brzuch jakis taki bogaty, dodatkowo obrzęki, no i przytyło się te parę kilo, nie ma co ukrywać. Mam jednak wielki problem z komentarzami ludzi, których spotykam po wyjściu z domu... "na pewno już niedługo, prawda?", "no, lada dzień do Pani już pewnie będzie rodzić...", 'jak pani daje sobie radę, naprawdę serdeczne współczuję"... dobija mnie to, że muszę się tym ludziom tłumaczyć, w którym jestem tygodniu i z uśmiechem odnosić się do tych wszystkich tekstów...
    popstanowiłam zatem nie wychodzić z domu, chociaż do porodu jeszcze 5 tygodni... Czy któraś z was tak miała???
    Pozdr.

2. onanana

onanana Fanka BB :)

Dziewczyno olej wszystkie komentarze!! ja w ciąży przytyłam 23 kg, brzuch miałam mega!! sam szef w pracy śmiał się że mi dziurę w biurku wytnie po nie siegnę blatu niedługo z czego i ja się śmiałam. Ciąża to piękny stan i nie masz co się zamykać w domu!! To przede wszystkim nie jest najlepszy pomysł jeśli chodzi o zdrowie Twoje i Maleństwa!! Musicie spacerować!! Olej komentarze, jak Ci się nie podobają zawsze możesz to powiedzieć. Już niedużo Ci zostało, także ciesz się tym stanem!!!

3. reklama
  4. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

aniakce, ja wolałabym słyszeć to co Ty słyszysz niż to co ja słyszę za plecami. Jestem mamą 3 letniej Julci, idąc z nią na spacerze zdarzyło mi się usłyszeć za plecami że taka młoda a już przedszkole sobie funduje, żeby na koszt państwa żyć. W pierwszej ciąży (w wieku 26 lat) w autobusie starsza pani poproszona o posunięcie się, powiedziała, że nie musiałam rozkładać nóg to bym teraz o miejsce nie prosiła. Ludzie są okrutni, dziwni. Mam 29 lat, ale jestem niziutka ledwo 152cm, wyglądam na 18 lat max i przez to ludzie mają mnie za jakąś smarkulę co du.. daje. Ale ja to zlewam, czasem coś odpowiem. Akurat tamta babcia w autobusie usłyszała ode mnie co nie co, od kilku osób jadących też. Najlepiej olewać czyjeś durne komentarze, cieszyć się ciążą i tym, że niebawem będziesz tulić maluszka. Nie zamykaj się w domu, krocz dumnie i miej wszystkich "życzliwych" w du.. :-)

5. pieszczoszka1988

pieszczoszka1988 Jestem mamusią

Dla pocieszenia powiem Ci ,że ja urodziłam ponad 4 mies temu.. a ludzi się mnie pytają czy jestem znowu w ciazy,na kiedy mam termin i takie tam:eek:

6. kasiik87

kasiik87 Majówka 2010

Ja jestem własnie na przełomie 8/9miesiąca,przytyłam juz 29kg,w 1 ciazy przytyłam 35kg.Jedzac w miare normalnie,taka moja uroda ciąży,i kolejne wielowodzie.Najbardziej denerwują mnie komentarze ludzi typu,w ciąży sie nie je za dwoch,albo pewnie siedzi przy TV i tylko je.Jest mi przykro,bo naprawde staram sie od poczatku ciaży i dbam o to co jem,oczywiscie nie przesadzam i raz na jakis czas pozwalam sobie na cos slodkiego.Mam duzo ruchu,mam 2 letnia córke,ona mi nie pozwala na wiele odpoczynku;-) Staram sie nie przejmowac opiniami innych ludzi,ciesze sie ciąża,ale tez dopadaja mnie doły,placze i czasami nie chce mi sie wyjsc z domu.Ale mam wielkie wsparcie w męzu:) Codziennie powtarza mi jaka jestem dla niego piekna i pociagajaca,albo ze ciaza mi słuzy,ze dla niego moja figura jest idealna.Itd.Wtedy zapominam o tamtych komentarzach.No i wiem ze niedługo mały bedzie na swiecie,ja bede mogla sie choc troche wziasc za siebie,i znow bedzie ok:)

7. MartaSx

MartaSx mama Oliwierka

Powiem wam że ludzie potrafią być chamsy ale nie ma co się przejmować ostatnio w biedronce taki facet spytał czy przeposzczę go w kolejce spojrzałam na niego i powiedziałam NIE, jestem w ciąży i nie zamierzam stać w kolejce.... bezczelni ja przytyłam jak na razie 10 kg i poszło mi w brzuch i cycki ale też słyszę komentarze że mam brzuch za duży, to nie moja wina że mam taką piłeczkę do przodu :) olać to i już
    KAsiik87 widzę że o jeden dzień jestem do przodu ;-)

8. Sygin

Sygin Zaciekawiona BB

czasami niektórzy potrafią niemiło zaskoczyć. Dobrze, że zdażają się też tacy, którzy rzeczywiście staraja się być pomocni, ale w taki zwykły sposób, bez traktowania jak niepełnosprawnych.

9. Ankara2

Ankara2 Zaciekawiona BB

ja w ciąży przytyłam 25 kg,niestety nie udało mi sie wszystkiego zrzucić,ale nigdy nie przejmowałam się głupimi komentarzami,olewałam to,co mówią inni i dzięki temu mam mniej zmartwień.

10. reklama
  11. mata-kow

mata-kow mama do kwadratu :)

Dwie ciąże, dwa mega brzuchy, gdzie od 6 miesiąca to ludzie w szoku, że ja nie na porodówce ;) nie przejmuj się ;-)

12. anna-101

anna-101 Zaciekawiona BB

Ja przytyłam 20 kilogramów, to jeszcze nie tak źle ale nie mogłam karmić piersią więc maleństwo nie wyssało nadliczbowych kilogramów. Ale pomału z nimi walczę, trzeba się zaprzeć w sobie i nie poddawać się.

Poleć forum