reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8/9 miesiąc i mega rozmiar...

aniakce

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Marzec 2011
Postów
16
Miasto
Katowice
Witajcie, piszę w sumie, żeby się wyżalić - niestety należę do tej grupy dziewczyn, które w na przełomie 8 i 9 miesiąca ciaży wyglądają na bardzo duże. Brzuch jakis taki bogaty, dodatkowo obrzęki, no i przytyło się te parę kilo, nie ma co ukrywać. Mam jednak wielki problem z komentarzami ludzi, których spotykam po wyjściu z domu... "na pewno już niedługo, prawda?", "no, lada dzień do Pani już pewnie będzie rodzić...", 'jak pani daje sobie radę, naprawdę serdeczne współczuję"... dobija mnie to, że muszę się tym ludziom tłumaczyć, w którym jestem tygodniu i z uśmiechem odnosić się do tych wszystkich tekstów...
popstanowiłam zatem nie wychodzić z domu, chociaż do porodu jeszcze 5 tygodni... Czy któraś z was tak miała???
Pozdr.
 
reklama
Dziewczyno olej wszystkie komentarze!! ja w ciąży przytyłam 23 kg, brzuch miałam mega!! sam szef w pracy śmiał się że mi dziurę w biurku wytnie po nie siegnę blatu niedługo z czego i ja się śmiałam. Ciąża to piękny stan i nie masz co się zamykać w domu!! To przede wszystkim nie jest najlepszy pomysł jeśli chodzi o zdrowie Twoje i Maleństwa!! Musicie spacerować!! Olej komentarze, jak Ci się nie podobają zawsze możesz to powiedzieć. Już niedużo Ci zostało, także ciesz się tym stanem!!!
 
aniakce, ja wolałabym słyszeć to co Ty słyszysz niż to co ja słyszę za plecami. Jestem mamą 3 letniej Julci, idąc z nią na spacerze zdarzyło mi się usłyszeć za plecami że taka młoda a już przedszkole sobie funduje, żeby na koszt państwa żyć. W pierwszej ciąży (w wieku 26 lat) w autobusie starsza pani poproszona o posunięcie się, powiedziała, że nie musiałam rozkładać nóg to bym teraz o miejsce nie prosiła. Ludzie są okrutni, dziwni. Mam 29 lat, ale jestem niziutka ledwo 152cm, wyglądam na 18 lat max i przez to ludzie mają mnie za jakąś smarkulę co du.. daje. Ale ja to zlewam, czasem coś odpowiem. Akurat tamta babcia w autobusie usłyszała ode mnie co nie co, od kilku osób jadących też. Najlepiej olewać czyjeś durne komentarze, cieszyć się ciążą i tym, że niebawem będziesz tulić maluszka. Nie zamykaj się w domu, krocz dumnie i miej wszystkich "życzliwych" w du.. :-)
 
Ja jestem własnie na przełomie 8/9miesiąca,przytyłam juz 29kg,w 1 ciazy przytyłam 35kg.Jedzac w miare normalnie,taka moja uroda ciąży,i kolejne wielowodzie.Najbardziej denerwują mnie komentarze ludzi typu,w ciąży sie nie je za dwoch,albo pewnie siedzi przy TV i tylko je.Jest mi przykro,bo naprawde staram sie od poczatku ciaży i dbam o to co jem,oczywiscie nie przesadzam i raz na jakis czas pozwalam sobie na cos slodkiego.Mam duzo ruchu,mam 2 letnia córke,ona mi nie pozwala na wiele odpoczynku;-) Staram sie nie przejmowac opiniami innych ludzi,ciesze sie ciąża,ale tez dopadaja mnie doły,placze i czasami nie chce mi sie wyjsc z domu.Ale mam wielkie wsparcie w męzu:) Codziennie powtarza mi jaka jestem dla niego piekna i pociagajaca,albo ze ciaza mi słuzy,ze dla niego moja figura jest idealna.Itd.Wtedy zapominam o tamtych komentarzach.No i wiem ze niedługo mały bedzie na swiecie,ja bede mogla sie choc troche wziasc za siebie,i znow bedzie ok:)
 
Powiem wam że ludzie potrafią być chamsy ale nie ma co się przejmować ostatnio w biedronce taki facet spytał czy przeposzczę go w kolejce spojrzałam na niego i powiedziałam NIE, jestem w ciąży i nie zamierzam stać w kolejce.... bezczelni ja przytyłam jak na razie 10 kg i poszło mi w brzuch i cycki ale też słyszę komentarze że mam brzuch za duży, to nie moja wina że mam taką piłeczkę do przodu :) olać to i już
KAsiik87 widzę że o jeden dzień jestem do przodu ;-)
 
czasami niektórzy potrafią niemiło zaskoczyć. Dobrze, że zdażają się też tacy, którzy rzeczywiście staraja się być pomocni, ale w taki zwykły sposób, bez traktowania jak niepełnosprawnych.
 
ja w ciąży przytyłam 25 kg,niestety nie udało mi sie wszystkiego zrzucić,ale nigdy nie przejmowałam się głupimi komentarzami,olewałam to,co mówią inni i dzięki temu mam mniej zmartwień.
 
reklama
Ja przytyłam 20 kilogramów, to jeszcze nie tak źle ale nie mogłam karmić piersią więc maleństwo nie wyssało nadliczbowych kilogramów. Ale pomału z nimi walczę, trzeba się zaprzeć w sobie i nie poddawać się.
 
Do góry