reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesięcy i nie gaworzy

MartaH1985

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2013
Postów
114
Witam! Mój synek za tydzień kończy 8 miesięcy. I oprócz bardzo, bardzo rzadkich pisków i yyyy...nie wydaje żadych dźwięków...tylko obserwuje. Coraz bardziej mnie to denerwuje bo córka w tym wieku już fajnie gaworzyła. W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły gaworzyć?
 
reklama
Marta moja córka ma 9,5 mc i dalej nie gaworzy... Byłam u dwóch pediatrów i powiedzieli, żeby do roku dać jej czas. Chociaż ja już kota do głowy dostaje... Mówi tylko mamma lub mememem jak płacze i tyle. ale to też się rzadko zdarza:no:
 
Ja też już schizuje, zwłaszcza po wizytach mojej szwagierki, która mi daje do zrozumienia, że coś nie tak. Dziecko jej juzynki już mówi mamamama, tatatata...a jest młodsze. Wiem, że każde dziecko rozwija się inaczej, ale się martwię i nic na to nie porawdzę.
 
Ja nawet ostatnio pytałm na forum mam które dzieci są w wieku Oliwki. I tam mi dziewczyna napisała że jej dzidziuś też nie gaworzy. I tak samo mi napisała, że jej dr mówił że do roku ma czas.
U mnie mała dużo rozumie. Dużo do niej mowie. Staram się żeby mi patrzyła na usta. I nic... Zresztą jak byłam ostatnio u dr to ona stwierdziła że mała ma charakterek... więc może z niej taki uparciuch. Już sama nie wiem. Świruję już...
 
Też miałam ten problem, Patryczek do 9 miesiąca tylko po swojemu coś tam gadał nie były to żadne dźwięki przypominające słowa potem coś ruszyło, zaczął od mama później była baba teraz dopiero mówi tata, i to na tyle tak to pokazuje paluszkiem na coś i mówi swoje yyyy też się martwiłam strasznie, ale znowu jak miał 10 miesięcy zaczął sam chodzić także wcześnie zaczął, myślę że czasem dziecko rozwija się lepiej ruchowo a mowa gdzieś później przychodzi, to co mogę jeszcze podpowiedzieć to można u pediatry powiedzieć żeby sprawdziła wędzidełko krótkie przeszkadza w mowie i jeszcze uszy żeby sprawdził mój mały ma zatkane przewody słuchowe woskowiną a to napewno powoduje że słabiej słyszy a sama możesz sprawdzić czy dziecko słyszy jak siedzi i się zabawi zabawką stanąć za dzieckiem żeby nie widziało cie i klasnąć lub zawołać
 
Do góry