reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesięczne dziecko budzi się po 40 minutach od zaśnięcia (sen nocny). Pomocy!!:(

Dołączył(a)
17 Listopad 2018
Postów
9
Witam. Jestem tu nowa, ale liczę że któraś z mam miała podobny problem z dzidziusiem i poradziła sobie. Od jakiegoś czasu mam problem z córką. Zasypia przy piersi bezproblemowo i szybko, odkładam ją wtedy do łóżeczka i tu zaczyna się nasza codzienna zmora. Budzi się po 40 minutach z zegarkiem w ręku, jest na tyle rozbudzona, że spać nie chce, nie chce piersi, nie chce leżeć, kończy się to wrzaskiem. Bierzemy ją wiec na dół, do salonu, gdzie spędzamy wieczor, a ona siedzi z nami. Nie marudzi, nie płacze, bawi się na podłodze jak gdyby nigdy nic. Dopiero gdy miną 2,5 godziny mała chce ponownie zasnąć, wcześniej nie ma sensu nawet próbować ja usypaic bo tylko wydłuża to cały etap. Nawet jeśli już zasypia przy piersi to w momencie odkładania do łóżeczka rozbudza się. Tym sposobem znów jest lekko podładowania i zaśnie jeszcze pózniej. Mam jeszcze dwójkę dzieci (2 i 5 lat) i powiem szczerze, że sytuacja z małą jest dla mnie dość stresująca. Chciałabym siedzieć wieczor z mężem i odpocząć nieco od zgiełku dnia, jednak przy córce jest to niemożliwe. Dodam, że córka nie śpi źle w nocy, z regoly budzi sie tylko raz na karmienie a potem śpi do 8 lub 8.30. Zauważyłam, że gdy spała normalnie; w sensie zasypiała o 20, pózniej budziła sie koło 2 na karmienie i spała do 6 lub 7 było inaczej. Wtedy miała dwie drzemki w ciagu dnia. Dziś ma tylko jedną a wieczorem z regoly jest juz bardzo zmęczona. Bo gdy zaśnie ok godziny 11i spi do 14, cieżko jest jej wytrzymać do godziny 20. Najchętniej poszłaby na drzemkę o 18, ale nie dam jej zasnąć o tej porze, bo skończy sie kładzeniem o 23. Wcześniej nie miałam takich problemów z dziećmi, nawet jeśli budziły sie w nocy cześciej niż ona to jednak zasypiały spowrotem, nie wybudzaly sie tak, że następowało długie czuwanie. Drogie mamy bardzo proszę o rady jak mogę ten proces powstrzymać? Czy któraś z was miała podobny problem i poradziła sobie z tym jakos?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej dziewczyny. Miałyście racje, mała potrzebuje 2 drzemek w ciagu dnia, sprawdziłam i potwierdzam- to działa. Dziś drugi dzień pod rząd miała tylko jedną, niestety miałam taką organizacje dnia, że nie dałam rady położyć jej dwa razy i oczywiście mam wieczor z dzieckiem. Jutro będę musiała ja wybudzić i znowu wprowadzić w tryb dwóch drzemek, bo inaczej spi do 9.30, potem od 12 do 15. O 20 spać na poł godziny i balujemy do 22.30- tak jak dziś. Jutro już jej na to nie pozwolę, bo wysiadam:/
reklama
Dziewczyny radziłam się was wczoraj odnośnie spania i nie chcę zapeszać, ale być może już mam rozwiązanie. Wczoraj zasnęła o 19.30 ale ledwo dociągnęła do kąpieli o 19 tak była zmęczona, spała na początku bardzo niespokojnie, popłakiwała, później do rana ok i spała do 8.30 więc nieźle, chociaż zależało mi żeby spała do 9 ze względu na moją pracę. No i dzisiaj pierwsza drzemka ok 10.45, spała do ok 11.30. O 13 opiekę przejął mąż, bo musiałam do pracy wyskoczyć. Kazałam mu kłaść małą o 13.30 max 13.45 i tak zrobił, zasnęła i obudziła się o 14.30. Położył ją jeszcze raz ok 16.30 i spała do 17.20. Miej więcej w tym czasie ja wróciłam do domu i malutka wytrzymała do kąpieli o 19.40 w doskonałym humorze, gdzie normalnie ledwo dociągnęła do 19 z wielkim marudzeniem pod koniec. Zasnęła ok 20.15 i spokojnie sobie lula. Zobaczymy czy będzie to miało wpływ na godzinę pobudki jutro. Z tego wynika, że bardziej jej odpowiadają trzy krótkie drzemki niż jedna krótka i jedna długa🤔. Zobaczymy co będzie jutro, ja drugą drzemkę robię na spacerze i po powrocie do domu jeszcze ją dosypiam w wózku, a spróbuje tego nie robić, żeby spała trzeci raz. Mam nadzieję, że się uda😃
 
Tylko cały czas się zastanawiam ile jeszcze moje dziecko będzie tak łaskawe, żeby tyle godzin przesypiać w nocy?
Hej, nie wiem, w jakim wieku jest Twoj maluch, bo nie przeczytalam calego watku, ale moj ma 12 miesiecy i spi 12h w nocy + 2 drzemki po godzinie, wiec ja bym sie nie martwila na zapas 😊 Ma kuzyna miesiac mlodszego i on ma jedna drzemke, a w nocy spi „tylko” 10h, wiec wedlug mnie zalecenia zaleceniami, ale kazde dziecko ma swoje zapotrzebowanie na sen i to juz kwestia losu, ktore nam sie trafi 🙈
 
Hej, nie wiem, w jakim wieku jest Twoj maluch, bo nie przeczytalam calego watku, ale moj ma 12 miesiecy i spi 12h w nocy + 2 drzemki po godzinie, wiec ja bym sie nie martwila na zapas 😊 Ma kuzyna miesiac mlodszego i on ma jedna drzemke, a w nocy spi „tylko” 10h, wiec wedlug mnie zalecenia zaleceniami, ale kazde dziecko ma swoje zapotrzebowanie na sen i to juz kwestia losu, ktore nam sie trafi 🙈
4 m-ce. W nocy śpi 12-13 godzin z jedną pobudką na mleko ale to Ok 5-6 rano. Dotychczas 2 drzemki w tym jedna długa 2-2,5 godziny, ale właśnie próbuje 3 krótsze do godziny i chyba to nam bardziej odpowiada. No to Twój super jak na ten wiek, mam nadzieję, że u mnie tez tak będzie. Pozdrawiam 🥹
 
Mam dla Was takie coś. Do nas pasuje idealnie.
Screenshot_2024-02-22-13-58-06-75.jpg
 
reklama
4 m-ce. W nocy śpi 12-13 godzin z jedną pobudką na mleko ale to Ok 5-6 rano. Dotychczas 2 drzemki w tym jedna długa 2-2,5 godziny, ale właśnie próbuje 3 krótsze do godziny i chyba to nam bardziej odpowiada. No to Twój super jak na ten wiek, mam nadzieję, że u mnie tez tak będzie. Pozdrawiam 🥹
Bardzo się cieszę, że sie u Was ładnie ustawia :)
4miesięczniaki bardzo często mają nawet 4 drzemki, więc spokojnie :) widocznie potrzebuje krótszych okienek.
 
Do góry