reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesieczne dziecko przestało dzwigac głowke

dominika92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2017
Postów
38
Drogie mamy, czy ktos tak miał? Synek 8 miesiecy nie dzwiga głowki lezac na plecach do siadu. jestesmy zapisani juz do neurologa ale sie martwie.
 
reklama
Rozwiązanie
No trochę sobie przeczysz :) Jeśli dziecko nie idzie prawidłowym wzorcem, to znaczy, że coś nie działa jak powinno i trzeba dziecku pomóc to naprawić - najlepsza droga, to kontakt z fizjoterapeutą. A siad z pleców nie jest prawidłowy, bo taka droga podjęta przez dziecko - prowadzi do innych zaburzeń. Wzorzec ruchu nie wykształca się prawidłowo i oddziałuje na inne umiejętności.
Dziecko nie musi dzwigac głowki do siadu. Moja nigdy tego nie robiła jakoś specjalnie bo obracala sie na brzuch i tak całe dnie się bawiła. A siada z czeoraków.
Dziecko siada bokiem lub z czworakow.
Synek czworakuje? Pełza? Siedzi?
 
Dziecko nie musi dzwigac głowki do siadu. Moja nigdy tego nie robiła jakoś specjalnie bo obracala sie na brzuch i tak całe dnie się bawiła. A siada z czeoraków.
Dziecko siada bokiem lub z czworakow.
Synek czworakuje? Pełza? Siedzi?


pełza, intensywnie ćwiczy raczkowanie, nie siedzi stabilnie gdy sie go posadzi, przekreca sie na boki
 
Mój syn usiadł jak miał 8.5 mięsiaca. Był rehabilitowany odkąd skonczyl. 2.5 miesiąca. Przekrecal się jak miał 4 miesięcy. Próbę trakcji zrobił jak miał 6 miesięcy. Najpierw pełzal, potem wstał na nozki, nastepnie raczkowal i usiadł. Nie sadzalismy go. Jeśli chodzi o pełzanie to nam rehabilitantka kazała robić barykady żeby młody raczkowal.
Spotkacie się z neurologiem i on oceni napięcie mięśniowe syna.

Powodzenia.
 
Moja raczkowała jak miała 7 mc a usiadła dopiero po skonczonym 8 mc.
Wczesniej też się składała :)
Z tym że mamy fizjoterapię bo mała miała asymetrię. I wiem, że tak to powinno wyglądać (nie sadzamy na sile).
Myślę, że warto odwiedzic dobrego fizjoterapeutę, ktory pokaze co i jak
 
A mój synek właśnie siada z pleckow tylko. Unosi głowę, podpiera się na rączce i siada. Nie raczkuje, ale intensywnie pracujemy nad tym. Na razie jest na etapie bujania. Ma 8 miesiecy .
 
Dziecko nie powinno dźwigać główki do siadu. To nieprawidłowy wzorzec. Powinno obracać się na brzuszek, podpierać rączkami, pełzać, raczkować i z raczkowania usiąść - oczywiście nie wszystko na raz :)) Dobrze, ze będziecie mieć konsultację. Powodzenia
 
reklama
Owszem, ale nie każde dziecko idzie tym prawidłowym wzorcem. Nie wszystkie robią wszystko książkowo, co też nie zawsze oznacza że jest coś źle. Syn, który od urodzenia nie lubił leżeć na brzuszku, rzadko przyjmuje sam pozycje do raczkowania, pomagamy mu w tym, żeby jednak tego etapu nie ominął. Jesteśmy pod opieką fizjoterapeuty i z napięciami wszystko ok. Taki po prostu egzemplarz. Sam się nie weźmie do roboty, dlatego potrzebuje wsparcia i zachęty. Ćwiczymy poprzez zabawę. Siad z pleców to nie jest przyjęty wzorzec, ale też nie oznacza w naszym przypadku jakiegoś zaburzenia.
 
No trochę sobie przeczysz :) Jeśli dziecko nie idzie prawidłowym wzorcem, to znaczy, że coś nie działa jak powinno i trzeba dziecku pomóc to naprawić - najlepsza droga, to kontakt z fizjoterapeutą. A siad z pleców nie jest prawidłowy, bo taka droga podjęta przez dziecko - prowadzi do innych zaburzeń. Wzorzec ruchu nie wykształca się prawidłowo i oddziałuje na inne umiejętności.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry