reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8- miesięczne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robić?

Milejdiasia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Październik 2017
Postów
15
Witam. Mam problwm z synkiem. Ma On juz 8 miesiecy i zasypia tylko i wylacznie orzy cycu lub na spacerze. Chce go oddac do niani i wrococ do pracy. Nie wiem od czego zaczac nie chce go odstawiac od piersi i tego nie zrobie. Ograniczyc tak , przestac karmic niw wchodzi w gre. Jednak chce zeby zasypial sam. Rano podaje mu kaszke potem obiad i kolacje miedzy czasie troszeczke cycusia. Je mniej bo wczesniej dostaje papu. Ale dzisiaj probowalam zeby zasnal sam kladac go do lozka ale tylko byl wyk ryk i wszystkie dzwieki najgorsze dla serca i uszu matki i tak poltorej godziny w koncu wzielam go na recw i jakos uspalam za 3 podejsciem. Nie wiem jak zaczac prosze o porade co po czym robic ?
 
reklama
Witam. Mam problwm z synkiem. Ma On juz 8 miesiecy i zasypia tylko i wylacznie orzy cycu lub na spacerze. Chce go oddac do niani i wrococ do pracy. Nie wiem od czego zaczac nie chce go odstawiac od piersi i tego nie zrobie. Ograniczyc tak , przestac karmic niw wchodzi w gre. Jednak chce zeby zasypial sam. Rano podaje mu kaszke potem obiad i kolacje miedzy czasie troszeczke cycusia. Je mniej bo wczesniej dostaje papu. Ale dzisiaj probowalam zeby zasnal sam kladac go do lozka ale tylko byl wyk ryk i wszystkie dzwieki najgorsze dla serca i uszu matki i tak poltorej godziny w koncu wzielam go na recw i jakos uspalam za 3 podejsciem. Nie wiem jak zaczac prosze o porade co po czym robic ?
Jest metoda 3-5-7. Zostawiasz dziecko na 3 minuty w łóżeczku i wychodzisz, wracasz, przytulasz, uspokajasz i odkładasz z powrotem, wychodzisz na 5 minut i tak dalej dopóki dziecko nie zaśnie. Ja proponuję przytulanke, albo pieluszkę dla dziecka i mleko przed spaniem. I ważne żeby wprowadzić jakiś rytuał- kładziemy dziecko do łóżka, kładziemy obok niego misia lub pieluszkę, dostaje mleko, jak wypije to wychodzisz. No i cierpliwości życzę, przygotuj się na ciężki tydzień.
 
Witam. Mam problwm z synkiem. Ma On juz 8 miesiecy i zasypia tylko i wylacznie orzy cycu lub na spacerze. Chce go oddac do niani i wrococ do pracy. Nie wiem od czego zaczac nie chce go odstawiac od piersi i tego nie zrobie. Ograniczyc tak , przestac karmic niw wchodzi w gre. Jednak chce zeby zasypial sam. Rano podaje mu kaszke potem obiad i kolacje miedzy czasie troszeczke cycusia. Je mniej bo wczesniej dostaje papu. Ale dzisiaj probowalam zeby zasnal sam kladac go do lozka ale tylko byl wyk ryk i wszystkie dzwieki najgorsze dla serca i uszu matki i tak poltorej godziny w koncu wzielam go na recw i jakos uspalam za 3 podejsciem. Nie wiem jak zaczac prosze o porade co po czym robic ?
Dziecko,które nie jest nauczone samo zasypiac, bedzie plakalo gdy je tak zostawisz.
MaryH ma rację, trzeba dziecko nauczyć, najlepiej znaleźć jakąś metodę i tysiące pokładu cierpliwości w sobie.
A syn toleruje smoczek?

Jak zasypia na drzemkę?
 
A musisz koniecznie nauczyć dziecko zasypiać samodzielnie?
Rozumiem, że martwisz się o to, jak zaśnie, kiedy Ciebie nie będzie w pobliżu, ale z doświadczenia swojego i innych znajomych mam wiem, że dziecko adaptuje się do danej sytuacji i kiedy nie ma mamy, zasypia bez niej.

Przy starszym dziecku czułam taką presję, że muszę nauczyć dziecko zasypiać samodzielnie, spróbowałam metody 3-5-7, do dziś uważam to za swój największy rodzicielski błąd, w końcu pogodziłam się z tym, że będziemy się usypiać przy piersi dopóki nie skończymy kp.

Z córką nie miałam problemu - przyjęłam po prostu, że nie ma nic złego w zasypianiu dziecka przy piersi. A gdy mnie nie ma, bez problemu usypia ją babcia albo tata.

Poczytaj też tu:
Link do: Krótki wpis o tym, jak nie nauczyłam dziecka, samodzielnego zasypiania

Cokolwiek postanowisz życzę powodzenia :)
 
Najlepsza metoda to po prostu położyć dziecko do łóżeczka, ucałować, powiedzieć dobranoc i usiąść koło niego na krześle. Ważne, żeby już potem nic do niego nie mówić i nie nawiązywać kontaktu wzrokowego. Na początku niestety może być ciężko. Mały będzie miał poczucie bezpieczeństwa, bo przecież mama cały czas jest przy nim. Z czasem nauczy się usypiania w łóżeczku.

Karmienie piersią jak najbardziej popieram!
 
Ta metoda u niemowląt do tej pory usypianych tylko przy piersi i nie nauczonych w ogóle spania w lozeczku spowoduje tylko stres, nerwy a moze nawet dojdzie do zanoszenia sie placzem. Dziecko nawet nie bedzie wiedzialo w jakim celu lezy w tym lozeczku.
 
Metoda 3-5-7 to według mnie okropna metoda. Moje dzieci zasypiały przy piersi aż do odstawienia, najstarszy syn do 7 miesiąca, córka do 12 mies, ale ty nie chcesz odstawiać, co oczywiście uważam jest super [emoji6]
A kolejna sprawa jest taka ze dzieci jak zostają pod opieka kogoś innego niż mama to i potrafią zasypiać inaczej. Przykład: mój mąż usypia syna na sobie, nie ma problemu, szukania piersi, dziecko czuje ze to nie ja.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
U mojego synka skracałam czas przystawienia do piersi po najedzeniu się. Franuś ma 7 miesięcy. Jak leże z nim wieczorem w łóżku. Ssie pierś. Robi się mu błogo i spokojnie, ale jeszcze nie śpi. Wtedy go odkładam. Czasem powtarzam to dwa razy, trzy. Ale jestem przy nim w pokoju. I zasypia. Choć jest to proces. Powodzenia
 
reklama
Moja ma ponad 1,5 roku i jak ja jestem to zasypia tylko przy mnie i tylko przy cycu ale jak mnie nie ma w domu to nie ma problemu z zaśnięciem. Wystarczy przytulic pobujać i spi :) Więc często jest tak, że nie ma co sie martwic na zapas :) nie ma mamy nie ma cyca ale jestem śpiąca wiec ide spac ;)
 
Do góry