reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesieczne niemowlę jeszcze nie siedzi

reklama
My na kontroli u neurologa jakies 2 mies temu uslyszalysmy ze siadac zaczna najwczejsniej kolo 9 mies, siadly duxzo wczesniej ale norma to ok 9 mies.
 
Dzieci maja czas na samodzielne siadanie do 9 miesiaca także spokojnie czekaj. Widocznie lubi lezec ;-) Jeszcze się nasiedzi;-)
 
Elwirka25 Mój Kacper od 6 miesiaca podciagał sie jak dorwał pałak, albo na naszych rekach i jakos sie utrzymywał siedząc, ale samodzielnie usiadł dopiero jak nauczył sie raczkować w jak miał 7-8 miesiecy to pełzał a jak miał 9 to zaczął raczkować potem udało mu sie samodzielnie usiąść, a 2 tyg potem wstać przy meblach. Każde dziecko rozwija sie inaczej i nie ma czym sie martwic. Co innego gdyby sie nie podciagała, ale ty piszesz ze sie podciąga. wiec wg mnie jest wszystko ok
 
Dziecko ma czas na samodzielne siedzenie do 10 miesiąca także, luzzzzzzzzz;-) Mój syn samodzielnie usiadł mając 9 miesięcy a po kilku dniach zaczął raczkować i stać trzymając się łóżeczka :tak: Każde dziecko rozwija się inaczej i to że, teraz nie siedzi jest jak na razie zupełnie normalne:-)
 
U nas Maja zaczęła najpierw raczkować i dopiero po 2 tygodniach raczkowania usiadła samodzielnie, nie będzie to takie siadanie, że leżąc na pleckach się podniesie do siadu na to pewnie jeszcze trochę poczekamy i my :p nie spiesz sie tak z siadaniem bo u nas kolejnym krokiem było stanie i teraz staje przy wszystkim co możliwe i nie możliwe co kończy się niestety na podłodze
 
Jest czas. Tak jak piszesz wczesniak + operacja i to moze być efekt tego chociaz nie musi. Mój syn urodzony o czasie i zdrowy w wieku 8 m-cy turlał sie i wygłupiał na leżąco. Martwiło mnie [okazalo sie ze niepotrzebnie] to ze w tym wieku czasem udalo mu sie podeprzec rączką tak na pol-leżąco. Przyszedł jednak dzien ze zaczął raczkować a po tygodniu czy dwóch podciagajac sie na szczebelkach łóżecza wstał i chodził dookoła niego. W trakcie upadków odkrył ze istnieje pupa na której sie siedzi. I taka u nas była kolejność.W wieku 10 m-cy zaczął chodzić za rączki a w wieku 11 biegał jak postrzelony odbijając sie od wszystkiego ;];]
 
reklama
Mój synek też późno zaczął siadać. Nam neurolog powiedziała że jeśli dziecko do 12 miesiąca nie zacznie samodzielnie siadać to dopiero moglibyśmy zacząć się martwić :-) Siadanie do 12 miesiąca a chodzenie do 18, już nam powiedziała żebyśmy się wcześniej nie zaczęli martwić :-)
 
Do góry