reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesieczne niemowlę jeszcze nie siedzi

Moja usiadła kilka dni temu po raz pierwszy. Nie była gotowa więc jej nie zmuszaliśmy. Wszystko w swoim czasie.
 
reklama
[h=2]Witajcie Mamy!Mój syn skonczyl dzisiaj 8 miesiecy i jeszcze nie siedzi.Troche mnie to niepokoi i chce sie Was zapytac czy Wy tez mialyscie podobna sytuacje z Waszymi maluszkami?Dodam,ze jak poloze syna na brzuszku to momentalnie przewraca sie na plecki,jak lezy to lapie sie za stopki i wklada je sobie do buzi,jak wsadze go do hustawki zabezpieczonej na framudze drzwi to skacze jak sprezynka i jak go sadzam na lozku to utzyma sie w pionie przez pare sekund i zaraz albo sie przewraca do tylu albo na boki.Wspomne rowniez ze podaje mu witamine d za porada pediatry,bo angielscy lekarze nigdy by na to nie wpadli:(Synek zalapal w grudmiu zeszlego roku zapalenie oskrzelikow i opowiedzialam o tym pediatrze jak bylismy w Polscde i to wlasnie on zalecil badanie krwi a to wlasnie badanie wykazalo niedobor witaminy d:(Powiedzial tez ze to przez ta chorobe moze miec opoznienie w rozwoju:(Troche sie martwie tym ze synek jeszcze nie siedzi i nie siada:(A i ta witaminke d mam mu dawac do konca marca a pozniej jak powiedzial pediatra pasowaloby zrobic ponownie badanie krwi i wtedy bysmy wiedzieli czy jest jakas poprawa czy tez nie.Mamy czekam na wasze opinie i zdanie na ten temat,bardzo prosze o odpowiedzi i czekam na nie.Z gory dziekuje i pozdrawiam Was i Wasze maluchy:)[/h]
 
Twój syn nie wygląda po opisie na 'opóźnionego', raczej pediatra jest opóźniony od epoki sadzania dzieci od 4m w towarzystwie poduszek :):):)

Ma czas. Ważne, żeby sam to osiągnął. Wiele dzieci siada samo z raczkowania :) czyli czesto ok 10m. To normalne
 
Moja corka zostala posadzona przez nas jak skonczyla 9 mcy. Tez martwilam sie, ze nie siedzi. Potem jakos sama nauczyla sie siadac. Jak miala 10 mcy to dopiero zaczela raczkowac, potem wstawala juz na nozki przy meblach i chciala chodzic za raczke. A jak miala 13,5 mca zaczela sama chodzic.
Kazde dziecko jest inne, nic na sile w koncu usiadzie.
 
Każde dziecko rozwija się w swoim, indywidualnym, czasie.
Ogromnym błędem jest rozreklamowane "zachęcanie" do siadania oraz wstawania. Niestety z tego powodu wiele dzieci ma krzywe nóżki oraz kręgosłupy (znam kilka takich przypadków). Dziecko podświadomie wie, kiedy jest odpowiedni moment na naukę siadania. Dla jednego będzie to 6 miesięcy, innego 9, a jeszcze innego 11.
Dzieciaczki należy jak najczęściej kłaść na brzusiu, by ćwiczyły mięśnie oraz kręgosłup, nie obarczając go zbytnio.

U nas mały zaczął pewnie siedzieć przed ukończeniem 9 miesiąca.
 
Do góry