reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...

reklama
Niestety na dziecku nie da sie oszczędzić ani teraz ani pozniej. Ja bym zrobila Nifty albo Harmony a nie amniopunkcję. Z drugiej strony ryzyko poronienia po amnio to 1:100 nie jest aż tak duże. Gdzie ryzyko utraty ciąży w pierwszym trymestrze wynosiło do 10tyg 10-15%. Teraz może jest 2%.
 
Niestety na dziecku nie da sie oszczędzić ani teraz ani pozniej. Ja bym zrobila Nifty albo Harmony a nie amniopunkcję. Z drugiej strony ryzyko poronienia po amnio to 1:100 nie jest aż tak duże. Gdzie ryzyko utraty ciąży w pierwszym trymestrze wynosiło do 10tyg 10-15%. Teraz może jest 2%.

ryzyko powikłań w ciąży zagrożonej (np gdy sa plamienia) jest większe niż 1% więc ja też bym myślała o NIFTY...Amnio w ciąży zagrożonej bym nie robiła...ale to ja...
 
Może powtórz USG u innego lekarza. NT 2, 5 jest w normie, brak kości nosowej to dość częsty marker tak samo jak pępowina dwu -naczyniowa się zdarza ale to wszystko NA RAZ może być niepokojące...
 
reklama
W Polsce póki co legalne jest usunięcie ciąży, jeśli płód obarczony jest ciężką wadą genetyczną...
Wskazaniem do wykonania tego zabiegu może być tylko wynik badania inwazyjnego (np. amniopunkcji), potwierdzający wykrycie ciężkiej wady genetycznej. Dlatego nieprawidłowy wynik badania nieinwazyjnego (Nifty, Harmony, czy innego) musi być potwierdzony przez badanie inwazyjne, aby usunąć ciążę. Inwazyjne obarczone są ryzykiem poronienia, choć niewielkim. Jeśli boisz się o dziecko, wykonaj najpierw Nifty lub Harmony. Jeśli wynik będzie prawidłowy, amniopunkcja prawdopodobnie nie jest potrzebna. Jeśli nieprawidłowy, decyzja zależy od Ciebie, co zamierzasz zrobić gdy amniopunkcja to potwierdzi... Przynajmniej w przypadku Nifty możliwe jest rozłożenie jego kosztów na raty.
 
Do góry