reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9 miesięcy- nie je mleka, nie je kaszek....co robić??

A on jest karmiony przez Ciebie? Czy sam je? Bo może warto mu pozwolić jeść samemu. Dziecko generalnie do 12 miesiąca życia powinno być przede wszystkim na mleku modyfikowanym lub na mleku matki, a inne to tylko próbowanie, poznawanie smaków, struktur a nie najadanie się
Tak, ja go karmie, otwiera paszcze i zjada wszystko co mu podsunę (Oprócz kaszy) Często domaga się więcej. Czasem po obiadku w domu idziemy do moich rodziców (mieszkają na przeciwko) i jeśli oni jedzą domaga się od nich. Sugerujesz żeby nie rozdrabniać tylko obiadek dawać mu do zjedzenia samemu?? Obawiam się jednak ze wtedy nie dość ze nie zje mleka to i obiadku co kot napłakał. Sam ma okazje zapoznawać się z jedzeniem, ale poza głównymi posiłkami.

Destino, dobra myśl, właśnie wczoraj kupiłam jaglaną, problem tylko z miksowaniem bo boi się blendera, ale coś wymyślę. Dzięki :)
 
reklama
Tak, ja go karmie, otwiera paszcze i zjada wszystko co mu podsunę (Oprócz kaszy) Często domaga się więcej. Czasem po obiadku w domu idziemy do moich rodziców (mieszkają na przeciwko) i jeśli oni jedzą domaga się od nich. Sugerujesz żeby nie rozdrabniać tylko obiadek dawać mu do zjedzenia samemu?? Obawiam się jednak ze wtedy nie dość ze nie zje mleka to i obiadku co kot napłakał. Sam ma okazje zapoznawać się z jedzeniem, ale poza głównymi posiłkami.

Destino, dobra myśl, właśnie wczoraj kupiłam jaglaną, problem tylko z miksowaniem bo boi się blendera, ale coś wymyślę. Dzięki :)

No to jak je inne produkty to ja bym nie zmuszała do kaszy. Dorośli też nie lubią wszystkiego i pewnym rzeczy nie jadą
 
No właśnie nie chce, ale jak ma się do to tego że mleko powinno być nadal podstawą jego diety??
Niestety nijak [emoji12]. Jak mój syn odstawił się w wieku 9 miesięcy od piersi to pił mleko tylko jedną butelkę w nocy albo w ogóle. Niestety nie zmienisz dziecka. Poza tym to są zalecenia, ale niekoniecznie są się je zrealizować. Mleko przemycają w placuszkasz, śmietanie, może mleku krowim, jogurtach jeśli twoje dziecko może jesc. Trzeba tylko pamiętać by ładnie przybierał na wadze i karmić tak, by, anemii nie chwyciło.
 
Do góry