reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9 miesięczne dziecko

Dołączył(a)
5 Lipiec 2023
Postów
10
Dzień dobry!
Chciała bym zapytać czy dobrze karmię swojego 9miesięcznego syna. Aktualnie waży powyżej 10kg 80cm
Od samego początku mój syn ma dość duży apetyt i lubi jeść. Jesteśmy na mleku modyfikowanym. Wodę bardzo lubi w ciągu dnia(zależy od dnia) ale wypija ok. 2 pełne bboxy wody.
Syn od jakiegoś czasu nie przesypia nam już do 5-6 rano tylko budzi się gdzieś koło 1-2 na mleko ostatnio wychodziły mu jedynki z góry, zaczął raczkować wstawać więc wydaje mi się że to przez to.
O godzinie 1-2 dostaje mleczko 240ml wody 8miarek mleka zwiększyliśmy ilość ponieważ syn po wypiciu 210ml woda i 7 miarek płakał dopiero gdy odbijał przestawał a tak wkurzał się że nie ma więcej.
-Póżniej budzi się rano ok 7-8 dostaje mleko 210ml wody i 7 miarek.
- ok godziny 11:00 robię mu śniadanie gdzie dostaje zależy od dnia ale głównie to kaszki z musem lub owocami, w inny dzień placuszki z owocami,musem,jogurtem w inne chlebek i jajko staram się urozmaicać używamy dużo rzeczy z firmy helpa zaczynając od kaszek,amarantusa itp,łyzki smaku czy suchy prowiant.
- później gdzieś koło godziny 13-14-15 to też zależy od dnia mamy obiad zaczynając od zupek warzywnych lub z mięsem po ryby itp
- następnie gdzieś koło godziny 17:00 mamy podwieczorek tutaj kasza manna z owockami, lub placuszki wytrawne lub owocowe , budyń, ciasteczka pieczone przeze mnie też zależy od dnia co robimy.
-kończymy dzień gdzieś koło godziny 18:30-19:00 mleko 240ml woda plus 8miarek mleka

Między posiłkami zdarza się nam jakiś chrupek kukurydziany czy coś w tym stylu ale to też nie każdego dnia

Moje pytanie czy dobrze karmię syna? Nigdy nie było problemu i jest najedzony
Od kiedy ma mleko na wieczór i w nocy 240ml i 8miarek nie płacze i fajnie zasypia
 
reklama
Dzień dobry!
Chciała bym zapytać czy dobrze karmię swojego 9miesięcznego syna. Aktualnie waży powyżej 10kg 80cm
Od samego początku mój syn ma dość duży apetyt i lubi jeść. Jesteśmy na mleku modyfikowanym. Wodę bardzo lubi w ciągu dnia(zależy od dnia) ale wypija ok. 2 pełne bboxy wody.
Syn od jakiegoś czasu nie przesypia nam już do 5-6 rano tylko budzi się gdzieś koło 1-2 na mleko ostatnio wychodziły mu jedynki z góry, zaczął raczkować wstawać więc wydaje mi się że to przez to.
O godzinie 1-2 dostaje mleczko 240ml wody 8miarek mleka zwiększyliśmy ilość ponieważ syn po wypiciu 210ml woda i 7 miarek płakał dopiero gdy odbijał przestawał a tak wkurzał się że nie ma więcej.
-Póżniej budzi się rano ok 7-8 dostaje mleko 210ml wody i 7 miarek.
- ok godziny 11:00 robię mu śniadanie gdzie dostaje zależy od dnia ale głównie to kaszki z musem lub owocami, w inny dzień placuszki z owocami,musem,jogurtem w inne chlebek i jajko staram się urozmaicać używamy dużo rzeczy z firmy helpa zaczynając od kaszek,amarantusa itp,łyzki smaku czy suchy prowiant.
- później gdzieś koło godziny 13-14-15 to też zależy od dnia mamy obiad zaczynając od zupek warzywnych lub z mięsem po ryby itp
- następnie gdzieś koło godziny 17:00 mamy podwieczorek tutaj kasza manna z owockami, lub placuszki wytrawne lub owocowe , budyń, ciasteczka pieczone przeze mnie też zależy od dnia co robimy.
-kończymy dzień gdzieś koło godziny 18:30-19:00 mleko 240ml woda plus 8miarek mleka

Między posiłkami zdarza się nam jakiś chrupek kukurydziany czy coś w tym stylu ale to też nie każdego dnia

Moje pytanie czy dobrze karmię syna? Nigdy nie było problemu i jest najedzony
Od kiedy ma mleko na wieczór i w nocy 240ml i 8miarek nie płacze i fajnie zasypia
Co do godziny śniadań nie zawsze jest to ok 11 nawet jest to szybciej
 
Dzień dobry!
Chciała bym zapytać czy dobrze karmię swojego 9miesięcznego syna. Aktualnie waży powyżej 10kg 80cm
Od samego początku mój syn ma dość duży apetyt i lubi jeść. Jesteśmy na mleku modyfikowanym. Wodę bardzo lubi w ciągu dnia(zależy od dnia) ale wypija ok. 2 pełne bboxy wody.
Syn od jakiegoś czasu nie przesypia nam już do 5-6 rano tylko budzi się gdzieś koło 1-2 na mleko ostatnio wychodziły mu jedynki z góry, zaczął raczkować wstawać więc wydaje mi się że to przez to.
O godzinie 1-2 dostaje mleczko 240ml wody 8miarek mleka zwiększyliśmy ilość ponieważ syn po wypiciu 210ml woda i 7 miarek płakał dopiero gdy odbijał przestawał a tak wkurzał się że nie ma więcej.
-Póżniej budzi się rano ok 7-8 dostaje mleko 210ml wody i 7 miarek.
- ok godziny 11:00 robię mu śniadanie gdzie dostaje zależy od dnia ale głównie to kaszki z musem lub owocami, w inny dzień placuszki z owocami,musem,jogurtem w inne chlebek i jajko staram się urozmaicać używamy dużo rzeczy z firmy helpa zaczynając od kaszek,amarantusa itp,łyzki smaku czy suchy prowiant.
- później gdzieś koło godziny 13-14-15 to też zależy od dnia mamy obiad zaczynając od zupek warzywnych lub z mięsem po ryby itp
- następnie gdzieś koło godziny 17:00 mamy podwieczorek tutaj kasza manna z owockami, lub placuszki wytrawne lub owocowe , budyń, ciasteczka pieczone przeze mnie też zależy od dnia co robimy.
-kończymy dzień gdzieś koło godziny 18:30-19:00 mleko 240ml woda plus 8miarek mleka

Między posiłkami zdarza się nam jakiś chrupek kukurydziany czy coś w tym stylu ale to też nie każdego dnia

Moje pytanie czy dobrze karmię syna? Nigdy nie było problemu i jest najedzony
Od kiedy ma mleko na wieczór i w nocy 240ml i 8miarek nie płacze i fajnie zasypia
Powiedziałabym tak: jak dziecko nie płacze, że go boli brzuch z głodu ani z przejedzenia, to karm tak dalej.

Skąd w ogóle nagle zastanawianie, czy dobrze karmisz ?
I skąd pomysł, że obcy ludzie, którzy nie znają Twojego dziecka będą lepiej wiedziec od Ciebie czego Twój maluch potrzebuje :)
 
NIe macie żadnego mleka w ciągu dnua, więc logicznie myśląc w nocy sobie to odbija.
To Wam m pasować karmoenie i ilości. Skori dobrze śpi to jest ok.
 
Moja córka ma rok za kilka dni. Niestety u nas czy ma mleko w ciągu dnia, czy nie i tak się budzi 1-2 razy na mleko. Może mieć między posiłkami stałymi nawet 2-3 butelki mleka i tak się budzi w nocy na mleko. Nie wiem czym to się ma. Też ma apetyt raczej dobry... Ja zauważyłam, że teraz jak zaczęła stawiać pierwsze kroczki, czy jak ją męczą zęby to śpi o wiele bardziej niesokojnie i też apetyt na mleko jest większy w nocy.


Tylko ona ma już prawie rok to i mleka mniej teoretycznie potrzebuje.
 
A i moja corka bardzo podobne "wymiary" miała w tym wieku. Teraz waży ok. 11kg i wzorst to pewnie z 83/4. Dawno nie byla mierzona.
 
A kaszki robisz na mm czy bezmleczne? Jeśli bezmleczne to może faktycznie spróbuj dodać jedną butelkę w ciągu dnia. Do roku mleko to podstawa diety. Jeśli Cię to pocieszy, to według mnie 2 pobudki w nocy to nie tragedia, skoro po wypiciu od razu zasypia. Mój budzi się częściej, a ma prawie 11 miesięcy.
 
reklama
Do góry