reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9-miesięczniak budzi się co 2 godziny w nocy

Iza181

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2016
Postów
171
Witam, mam problem. Mój synek za niedługo skończy 9 miesięcy i fatalnie sypia w nocy. Mając 3-5 miesięcy zdarzało mu się przespać po 7 godzin ciągiem, teraz to nie możliwe. Na początku myślałam że to ząbkowanie bo w ciągu miesiąca wyszły mu 4 zęby, później 2. Ale obecnie nie widzę że jakiś kolejny ząbek będzie wychodził, a noce są coraz gorsze. Nie potrafi zasnąć sam, do tej pory śpi w wózku, jak wkładam go do łóżeczka nawet kiedy jest bardzo senny to beczy. W nocy jest tak że jeśli się przebudzi to praktycznie za każdym razem muszę podać pierś, inaczej nie zaśnie, zazwyczaj po piersi trzeba jeszcze pobujać wózkiem, i tak co godzina, max 3. Mimo że fatalnie sypia w nocy to po 6 rano jest już gotowy rozpocząć nowy dzień. Wstajemy z mężem na wzajem ale tych pobudek jest tyle że rano oboje jesteśmy padnięci. Myślałam też że to kwestia tego że się nie najada, ale zjada na kolację całą porcję kaszki do tego czasem jeszcze jakieś owoce i oczywiście pierś, więc nie ma mowy że się nie najada. Przez dzień zjada łącznie 2 porcje kaszki ,mały słoiczek obiadku i deserku, do tego 3 razy pierś, to chyba wystarczająco aby w nocy nie był głodny, więc nie mam już pojęcia o co chodzi :( ma 2 drzemki- zazwyczaj po 1.5 godziny ale zdarzają się i po 3 godziny, po prostu często noce odsypia sobie w dzień. Próbowałam zrezygnować z tej drugiej drzemki ( od 16 do 17.30 zazwyczaj) ale to nic nie dawało a mały był po prostu bardziej marudny w tym czasie. Kąpiemy go codziennie o 19. Samo to że on zasypia jedynie bujany w wózku albo przy piersi jest problemem, ale te pobudki co chwila już nas wykańczają :(
Jak nauczyć go zasypiac samodzielnie? Podawać pierś jak się budzi w nocy czy zrezygnować z karmienia nocnego ? A może z drzemek w dzień ?

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Iza u mnie jak sie przebudzi w nocy to muszę podać smoczek, Ty zapewne nie masz smoczka wiec dlatego pierś. Myślę, ze on raczej nie jest głodny tylko potrzebuje uspokojenia. U mnie też tych pobudek bywa duzo, ale daję smoczek i od razu zasypia i dokładnie za 1-3 godziny tak samo. Na pewno wstanie i karmienie jest bardziej meczace.
 
Aaa... i tez nie zasypia sama. W wózku, na rękach, wieczorem kładę się z nią i wtedy po 30 minutowym "maratonie" zaśnie sama. Przekładam do łóżeczka ale w nocy zazwyczaj laduje z powrotem w łóżku. Tylko ja póki co nie mam ciśnienia, zeby sama zasypiała, w końcu się nauczy, ale chyba nie ma innego sposobu jak odkładać, dokładać i tak w kółko. Jak za każdym razem go w nocy karmisz to moze niech przynajmniej na jedno karmienie maz go weźmie i spróbuje uspokoić i utulić tak,zeby mały Ciebie nie widział.
 
A myślałam że tylko mój mały taki cudak, bo kuzynka aż nie chciała wierzyć że nie potrafi zasnąć sam i tak często budzi się w nocy, jej półroczniaki od dawna już zasypiają same i śpią bez pobudki do rana.
Korzystamy ze smoczka, chociaż przyznam że za nim nie przepada i tylko czasem pomaga przy usypianiu, w nocy sam go wyciąga.
To też nie chodzi tylko o nasze zmęczenie ale martwię się czy takie częste pobudki nie wpływają źle na niego :( czasem po nocy wyraźnie widać to niedospanie po nim i jest bardzo marudny

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
To normalne ;)
Może ma taki etap że chce do mamy
Mój syn ma 11 miesięcy i też się budzi
Czasem zje pierś 5 min i śpi znowu czasem chce sobie polezec przy mnie dłużej;)
Nie da się go oszukać niczym bo smoczka i butelki nie ruszy:)
Niektóre dzieci mają to też w genach
AA synek od urodzenia ładnie spał w łóżeczku teraz ma taki etap że chce do nas
Odlozymy go do łóżeczka czasem zaśnie i w nocy chce do nas a czasem też odrazu się budzi i muszę go wziąć do mnie
Trzeba to przetrwać:)

Wiem że to uciążliwe ale wolę dać pierś niż żeby płakał na cały dom hehe
 
Mój synek był taki sam, że im młodszy, tym mniej pobudek.. armagedon mieliśmy jak miał 9-13 miesięcy - pobudki czasem do 7-8 razy.
Teraz mając 15 miesięcy i tak się budzi co najmniej 4 razy, wtedy biorę go do cyca i śpi. Mniej więcej pobudka po 9:00, ale my chodzimy późno spać.
Ale jak widzisz nie ma reguły. Niestety zdarzają się i 2 latki, które nie przesypiaja całej nocy :/

Nie rezygnuj z drzemek w dzień, bo to nic nie da, wręcz przeciwnie dziecko będzie gorzej marudne i będzie domagalo się snu, przerabialam to.

Ja bym karmiła w nocy, bo dziecko potrzebuje się przytulić do tego cyca i koniec :/ Nie zastapisz mu go niczym. My zasypiamy razem przy cycku, już go nie odkładam, tylko jak się przebudzi, wtedy przechodzę na drugą stronę, żeby dac drugą pierś.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za odpowiedzi. Ola całkiem możliwe z tymi genami bo ponoć mąż spał w wózku do 2.5 roku i dopiero po tym czasie przeniósł się do łóżeczka i zaczął przesypiac noce. Jak się o tym dowiedziałam to stwierdziłam że musimy coś zrobić z małym bo nie chcę żeby i on był takim przypadkiem...
tylko u nas sprawa ma się nieco inaczej bo synek budząc się w nocy nie zawsze usypia przy piersi i potrafi w środku nocy się tak zupełnie rozbudzić że trzeba go na nowo usypiać. Trwa to czasem nawet godzinę :( jest noc że ani razu się tak nie rozbudzi, a jest taka że i 2 razy, a to 2 godziny wyrwane w środku nocy :( na dodatek mały jest alergikiem i jestem na diecie więc mimo że chciałbym karmić jak najdłużej to myślę że za jakieś 3 miesiące zacznę powoli odstawiac go od piersi abym mogła normalnie zacząć jeść nabiał i myślę że wtedy może pojawić się problem :( dodam że często budzi się z silnym płaczem i trzeba go jeszcze dodatkowo uspokajać

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój synek był taki sam, że im młodszy, tym mniej pobudek.. armagedon mieliśmy jak miał 9-13 miesięcy - pobudki czasem do 7-8 razy.
Teraz mając 15 miesięcy i tak się budzi co najmniej 4 razy, wtedy biorę go do cyca i śpi. Mniej więcej pobudka po 9:00, ale my chodzimy późno spać.
Ale jak widzisz nie ma reguły. Niestety zdarzają się i 2 latki, które nie przesypiaja całej nocy :/

Nie rezygnuj z drzemek w dzień, bo to nic nie da, wręcz przeciwnie dziecko będzie gorzej marudne i będzie domagalo się snu, przerabialam to.

Ja bym karmiła w nocy, bo dziecko potrzebuje się przytulić do tego cyca i koniec :/ Nie zastapisz mu go niczym. My zasypiamy razem przy cycku, już go nie odkładam, tylko jak się przebudzi, wtedy przechodzę na drugą stronę, żeby dac drugą pierś.

Ja mam dokladnie tak samo z roczną corka. W nocy tylko co 1.5h zmieniam jedna piers na druga. Nawet brak mi zycia aby cos z tym robic. ale dzieki temu nie wiem, co to nieprzespane noce. Autorce wspolczuje, bo pikuś gdyby chcial tylko cyca i spal dalej.
 
Iza moja kończy 11 tez ma alergie i to nie tylko na nabiał ale z piersi nie rezygnuje. Nie wyobrażam sobie latania o 5 rano z butelka.

Na twoim miejscu stopniowo rezygnowałabym z karmien. U nas tez jest ich wiele ale nie podaje piersi za każdym razem. To trochę taki nawyk, budzimy się obie i pierś bo tak najłatwiej. My powoli zmieniamy ten nawyk
 
reklama
A myślałam że tylko mój mały taki cudak, bo kuzynka aż nie chciała wierzyć że nie potrafi zasnąć sam i tak często budzi się w nocy, jej półroczniaki od dawna już zasypiają same i śpią bez pobudki do rana.
Korzystamy ze smoczka, chociaż przyznam że za nim nie przepada i tylko czasem pomaga przy usypianiu, w nocy sam go wyciąga.
To też nie chodzi tylko o nasze zmęczenie ale martwię się czy takie częste pobudki nie wpływają źle na niego :( czasem po nocy wyraźnie widać to niedospanie po nim i jest bardzo marudny

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
To jest wlasnie to stresowanie przez otoczenie. Gdy slyszymy od znajomych, ze ich dzieci przesypiaja noce praktycznie od poczatku, to zastanawiamy sie, co z nami i naszymi dziecmi nie tak ;) .
Jestem mama trojki. ZADNE nie przesypialo calej nocy, niestety :/ . Pociesz sie, ze w koncu zacznie ;) . Nic nie robisz zle- po prostu taki "egzemplarz" ci sie trafil.
Corke karmilam dosc krotko, bo tylko 7 miesiecy. Odstawienie nic nie zmienilo w nocnym spaniu :/ .
 
Do góry