reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A jak z zajsciem po laparoskopii?

Hej
Ja mialam laparoskopie robioną. Tez 2 lata sie leczylam. Mam PCO, jajniki tez byly niedrozne. Przed zabiegiem tak samo jak ty, wywylywanie okresu, duphaston, luteina, Clo... Laparoskopie mialam w listipadzie, potem zas CLO i dopiero w marcu udalo sie, zaszlam. W grudniu urodzilam synka:) Nie poddawaj sie, trzymam kciuki zeby Ci sie udalo.
 
reklama
Jak w temacie. Próbowano mi zdobyć droznosc tradycyjna metoda ale okazało sie ze szynka macicy za ciasna. Lekarz powiedział ze potrzebna będzie Laparoskopia . 2 tygodnie zwolnienia z pracy po tym. Trochę sie boje
 
Cześć dziewczyny!

mam pytanie czy długo sie czeka na laparoskopie ? Bo jak sie nie uda rozgonic torbieli lekami to mnie ten zabieg czeka a nie przeraża mnie wizja zabiegu tylko czekania w kolejce do zabiegu bo ja bym chciała dzidzie:-(
 
Potwierdzam ! Ja od 10 lat mam jednego partnera, właściwie od 7 się nie zabezpieczaliśmy ani nie zapobiegaliśmy ciąży, po prostu jakby była to dobrze, jak nie to nie więc nie było żadnego parcia. Po kilku latach zaczęłam się martwić że mimo wszystko nic nie wychodzi nic się nie dzieje, a lat przybywa więc zaczęłam tracić nadzieje..... W ubiegłym roku wykryto u mnie torbiel na jajniku i po 3 miesiącach usunięto laparoskopowo. Po wszystkim udałam się do mojego ginekologa który od razu powiedział "jeżeli chce Pani zajść w ciążę to teraz jest najlepszy moment", ponieważ przy okazji czyszczą wszystko w koło. No i po 10 miesiącach jestem w pierwszej ciąży ! Także jestem żywym przykładem że nigdy nie można tracić nadziei! W moim przypadku laparoskopia okazała się zbawienna! Pozdrawiam i powodzenia:tak:
 
JA na laparoskopię czekałam 1,5 miesiąca, ale chyba miałam szczęście, bo operował mnie lekarz, który wcześniej wykrył chorobę. Wydaje mi się, że najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza, który pracuje w szpitalu i wykonuje takie zabiegi.Teraz jestem póltora miesiąca po zabiegu i niedługo zaczynam starania - lekarz twierdzi,ze to najlepszy moment. W moim przypadku laparoskopia okazala się zbawienna.
 
Hej, czy któraś miała robioną Laparoskopie na polnej w Poznaniu ??? Bo ide za kilka tygodni i chciałabym mniej więcej wiedzieć czego mam oczekiwać -:)
 
cześć Dziewczyny,
w listopadzie 2012 miałam wycinaną torbiel z lewego jajnika. Okazało się, że była endometrialna. lekarz zalecił starania po 3 miesiączkach od operacji (miałam laparotomie a nie laparoskopie). Od stycznia 2013 staramy się o dziecko. Jednak po paru miesiącach zaczęło mnie martwić, że rezultatów nie widać. Chodziłam na monitoring, mierzyłam temp itp. W końcu dostałam skierowanie na laparoskopie- sprawdzenie drożności. Zabieg miałam w styczniu tego roku (2014). Stwierdzono niedrożność lewego jajowodu. Prawy jednak powinien działać:) Też słyszałam, że 6 mcy po laparo to najlepszy okres- największe szanse...ale ...jest czerwiec a mi nadal się nie udało (to już 20 cykl starań). Chodzę już do kliniki i przeszłam kilka małych stymulacji, aby mieć pewność , że jajeczkowanie będę mieć i z tej prawej drożnej strony...i nadal nic..i lekarz zasugerował, żeby pomyśleć o invitro, bo możliwe, że i z prawym jajowodem nie do końca jest dobrze skoro nadal się nie udaje.. więc tak jest u mnie.
Oczywiście wszystkim Wam z całego serca życzę powodzenia i szybciutkiego wymarzonego wyniku po laparo! na powno komuś sie udaje!

trzymajcie się dzielnie!
powodzenia!
 
reklama
Dziewczyny ja miałam laparoskopie pół roku temu i ciazy brak :( najpierw cYale naturalne nic potem leki lametta ovitrelle duphaston w każdym z cykli owulavja a ciazy nie ma przyczyny tez ....dodam że mamy już dziecko z którym zaszlam w 1 cyklu bez problemów :( chyba już nie wierzę w cud bo minelo tyle czasu :( ktoraz z was zaszła po długim czasie od laparoskopii? ?
 
Do góry