reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A jeśli dom będę miał... - czyli wszystko o czterech kątach

U nas jest styropian 15 cm, ale same pola, zero drzew, więc u nas dużo wiatr wywiewa ciepła.
A płytę mam naprawdę zwykłą - kosztowała na necie 299 zł z odbiorem osobistym.
Co do indukcji to nic nie powiem bo nie miałam do czynienia.

ps - w sypialniach też mamy 19 stopni (tzn. cała góra, bo i tak cały dzień spędzamy na dole) i tam są grzejniki - łątwiej nimi sterować bo w minutę się rozgrzewają czy latwiej zakręcić. Na całym dole podłogówka - w podłogę puszcza się 37-40 stopni a nie jak w grzejniki 50-60. Z doświadczenia wiem, że ogrzewanie podłogowe jest efektywniejsze, zresztą fajne dla dzieci bo spędzają na podłodze cały dzień.
 
reklama
Weronika u nas poszło 14 m2 drewna, ogrzewamy tylko kominkiem, z tym że to jest z rozprowadzaniem powietrza do każdego pokoju. Nie pamiętam ile płaciliśmy za drewno, ale w porównaniu do innego ogrzewania to na pewno mniej. Ale nie polecam takiego ogrzewania, bo u nas mąż w zimne noce (takie około -20) musiał dorzucać dwa razy w nocy drewna, no a ja w dzień co 3-4 godziny:baffled: więc jak np. wyjeżdżaliśmy na cały dzień to wracaliśmy do zimnego domu:no: A ten nowy projekt bardzo fajny, tylko dziwię się że znowu chcecie przez tą budowę przechodzić :baffled: Ja naszego domu bym nie zmieniała, tylko okolicę:sorry2: wolałabym mieszkać nie na takim odludziu
 
Ogrzewanie kominkiem jest spoko jeśli jest ogrzewaniem uzupełniającym do innego. Inaczej to lipa. Poniżej -5 zaczynają się problemy. Większego domu nie idzie ogrzać. :dry:
 
Do góry