reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A jeśli dom będę miał... - czyli wszystko o czterech kątach

Marteczka - ciesz się, że rodzice mają Ci co zostawić :tak:. Mojemu mężowi np. nie będą mieli, bo wprawdzie mają dom, ale i troje dzieci ...
No moi w sumie faktycznie pomyśleli i chwała im za to!Siostra się chajtała to jej mieszkanie zostawili i w sumie to tylko z rok po porodzie(a miała wtedy 19 lat i maturę) mieszkała u teściów w jednym pokoju,my kończyliśmy dom i out,a oni wtedy na swoje,jedne dziadki dały mieszkanie,drugie umeblowały.
No a dla mnie ma byc dom,jak na razie to oczywiście z nimi więc piętro,a po co mi więcej,do sprzątania?
Niestety moi teściowie całe życie raczej o sobie niż o dzieciach i też ich troje było,najstarszy z rodziną w wynajętym mieszkaniu,drugi mieszka i pracuje w Londynie,a my na razie z nimi,ale,że nie ma warunków to też nie długo,a,że my im tu trochę poremontowaliśmy to mam nadzieję,że się odpłacą synkowi i coś dołożą,chociaż na wymianę okien dadzą:dry:
 
reklama
ninja u mnie też gór nie widać:-:)-( dobrze, ze chociaż do lasu nie daleko:-)
podziwiam cię, że podejmujesz się sama budowy... a właściwie nie sama, bo z Tymonem:-):-) jesteś wielka i będę ci wiernie kibicować:-):-)

Dzięki za słowa otuchy, bo czasem to wydaje mi się, że zupełnie nie dam rady... :sorry2: A chciałabym tak jak Ty, wyrobić się ze stanem surowym zamkniętym do końca 2008.

ja mam 2800, a i to myślę, że to niezłe pole do popisu - dosłownie i w przenośni:-) no i na wiosnę będziemy miały wspólny temat aranżacji przestrzeni, bo ja też planuję obsadzanie drzewami:-)

2800 to też naprawdę dużo! :tak: Wstępnie to planuję zrobić w koło pas ok.4 m brzóz i niższych jakiś iglaków, co by zasłonić sie zupełnie od otoczenia :-). Dopiero później bedę się zastanawiać co dalej ( a marzą mi się magnolie...).

co do zmian w projekcie to u nas z zewnatrz będzie dokładnie taki sam, ale poprzesuwałam troszke ścianki działowe - nie będzie tej łazienki w sypialni, bo chcę mieć wyjście z sypialni prosto do ogrodu... i jeden pokój na dole podzieliliśmy na pół i część dołączona będzie do tego pierwszego pokoju, a z drugiej połowy bedzie garderoba (wielkie drzwi w sypialni prosto do szafy:-)).. sypialnia będzie przez to spora, ale chcę tam zmieścić jeszcze moją bibliotekę i duże drewniane biurko.. na górze po pokoju dla każdego z moich synów:-):-) (no muszę jeszcze jedno dziecie zmajstrować:-))

No ja bym zostawiła sobie tą łazienkę osobistą :tak: i osobny gabinet z biblioteką i biurkiem... Dzieciaki też będą chciały z tej biblioteki korzystać kiedyś. a sypialnia 18 m i tak jest spora.


No to ogarnęłam w końcu to wszystko szczegółowo - jak już Ty coś napiszesz... :-p
 
2800 to też naprawdę dużo! :tak: Wstępnie to planuję zrobić w koło pas ok.4 m brzóz i niższych jakiś iglaków, co by zasłonić sie zupełnie od otoczenia :-). Dopiero później bedę się zastanawiać co dalej ( a marzą mi się magnolie...).

ja też planuję odgrodzenie się od otoczenia:-) mój J optuje za iglaczkami - jakieś świerki czy sosny... wstyd się przyznać, ale ja umiem tylko palcem pokazać jaki ma gdzie rosnąć, ale nnigdy nie mogę zapamiętać nazw.. jak sprawdze po powiem o co mi chodzi:-)

No ja bym zostawiła sobie tą łazienkę osobistą :tak: i osobny gabinet z biblioteką i biurkiem... Dzieciaki też będą chciały z tej biblioteki korzystać kiedyś. a sypialnia 18 m i tak jest spora.
długo nad tym myślałam, ale zawsze marzyła mi się sypialnia z takim wielkim oknem i wyjściem bezpośrednio do ogrodu.. a na dole będzięmy póki co tylko my, więc ta mala łazienka będzie tylko dla nas, no i dla ewentualnych gości...

a co do biblioteki to cały czas mówiłam o osobnym gabinecia, aż w końcu zdałam sobie sprawę, że ja uwielbiam pracowac przy biurku po nocach tylko wtedy, kiedy moge patrzec jak mój J śpi.. teraz też mam biorko w sypialni (no cóż - ograniczenia przestrzeni) i kiedyś wynosiłam sie z robotą, żeby on mógł spokojnie spać, ale efekt był taki, że po godzince wracalam i wskakiwałam do łóżeczka.. no i kiedyś byłam u jednej polonistki w Krakowie i zachwyciła mnie jej sypialnia... ale jeszcze nad tym pomyślę

No to ogarnęłam w końcu to wszystko szczegółowo - jak już Ty coś napiszesz... :-p
no właśnie... albo siedze cicho... albo zadręczam was długaśnymi postami:-):-):-)
 
a co do spadków:-) u mojego męża jest ich 6-ro... i jeden mały domek na Mazurach.. ale chętnych na to dziedzictwo brak... bracia zakotwiczyli na Śląsku (jeden kupił już dom, a dwóch buduje), a 2 siostry wybyły za granicę... została jedna siostra i to tylko dlatego, że jeszcze chodzi do gimnazjum.. no cóż - pewnie jak przyjdzie co do czego to bedziemy wszyscy mieli baze wypadową na wakację, ale o lokum mieszkalnym musimy myśleć sami...
 
Domk z wieloma zmianami bo chcemy żeby był praktyczny. Projekt jak pisałam na głownym był nam niejako narzucony, po 1 ze względu na plan zagospodarowania przestrzennego a po 2 działka choć duża (wg mnie wystarczająca), jest długa a wąska, więc pole manewru mieliśmy mocno ograniczony.
Jak widać na fotkach, drzewek już troche mamy, zasadziliśmy też troche choinek - na razie na tyłach domu po przód będzie jeszcze rozkopany na wiosne (przyłącz wody i kanał).
Domek budowalismy z siporexa 24 i 12, dachówka BRAAS-a chyba staroniemiecka w kolorze ceglastym. Elewacja ma być (chyba) kremowa, wizja zmienia się dość często :)
 
widze, że link nie działa (jak Wy to robicie??) wklejam więc po roboczemu
 

Załączniki

  • malydworek-740-a0-p.jpg
    malydworek-740-a0-p.jpg
    98,9 KB · Wyświetleń: 142
reklama
Do góry