reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A jeśli dom będę miał... - czyli wszystko o czterech kątach

my tez łóżeczko na razie wstawimy do anszej sypialni.oli tez przez pierwszy rok spała z nami w jednym pokoju.Potem zrobilismy jej pokój i o drazu sie wyprowadzila:tak:w chęcią nawet:sorry2: nie bardzo sobie wyobrażam rodzenstwo w tym jej pokoiku ale to jeszcze czas.na razie na pewno marcel bedzie z nami bo to i wygodniejsze i jest u nas w sypielni obok gaderoby taka wnęka akuratnie na łóżeczko - komode sie postawi rpzy naszym łózku i już - urządzone:tak:;-):-)
 
reklama
no i ja tez wreszcie zaczelam kompletowac mebelki do pokoiku maluszka. po miesiacach ciaglego niezdecydowania wreszcie wybralismy kolekcje mebelkow z Mamas & Papas i smieszne kolorowe obrazki ze zwierzaczkami na sciany i gwiazdki na sufit. Uff, troche sie lepiej czuje bo bylam totalnie zfrustrowana ze jeszcze nic nie mam! oczywiscie maluszek tez bedzie na poczatku w naszej sypialni spac, juz nawet wypatrzylam slodziudka kolyske ktora mi sie podoba ale pewnie mi sie zmieni, jak zwykle, jeszcze z 10 razy :sorry2: Moses Basket - Pooh Bear & Friends - Mamas & Papas. jeszcze 'tylko' trzeba remont lazienek zrobic, urzadzic pokoje dla polskich dziadkow i prababci i sciany w calym domu pomalowac aaah! :szok:. zastanawiam sie czy to byl taki swietny pomysl zeby maciezynski urlop dopiero za 3 tygodnie zaczynac :baffled:. jak ja to przezyje jak juz ledwo zyje :-D
 
MrsF - śliczna ta kołyska! Ale chyba długo bobas w niej nie poleży :baffled:

Skaba - pisałaś na głównym że coś z budową ruszyło .... pisz co i jak! :-)
 
No taka kolyska tak do pol roku powinna starczyc. No jeszcze zalerzy jakie duze dziecko. Bardzo ladna. Ja chcialam kolyske z Fisher-Price no ale sie okazalo ze ta kolekcja dopiero wychodzi w Maju. No a wtedy to juz mi kolyska nie bendzie potrzebna :wściekła/y: To musialam wybrac inna :-(
 
Wiem ze na dlugo maluszek w niej nie polezy ale i chociaz na 3 miesiace nam sie przyda. Jak bede w domu z maluchem to chce zeby spalo na plaskim a poniewaz kuchnia i inne 'pokoje dzienne' sa na parterze a sypialnie na 1szym pietrze to bedzie mi latwiej taki koszyk zlapac za uszy, zdjac ze stojaka 'kolyskowego' i malego nosic ze soba, np do kuchni albo salonu bez budzenia. nie wiem czy bialy nie lepszy, no bo jak bedzie chlopiec...:confused:

Dusia a Ty jaka kolyske wybralas?
 
myślałam, że tu piszecie tylko o budowaniu, a widzę, że coraz więcej jest o urządzaniu kącika/pokoiku dla maleństwa. Chętnie zobaczę, jak te mebelki z katalogów wyglądają w prawdziwym pokoju.
U nas to nawet ciężko o kąciku powiedzieć. Mamy zamiar wcisnąć łóżeczko do naszej wspólnej sypialni. Teraz będzie czteroosobowa. Ale latem, jak się zamienimy z rodzicami na mieszkania i będziemy mięli aż 3 pokoje, to jeden będzie dla dzieci, a my w końcu będziemy mięli własną sypialnię. Oj nie mogę się tego doczekać.
 
Giza nie jesteś sama, my też nie będziemy mieli na razie pokoiku dla Dzidzi. Mamy 2 pokoje i na razie ciężko zrezygnować mi z sypialni tak wiec Julka będzie spała z nami a z czasem przeniesiemy sie do dużego pokoju. No chyba że wcześniej zamienimy sie z rodzicami, bo tez juz o tym kiedyś rozmawialiśmy; ale na razie lubię swoje mieszkanko i jest mi w nim bardzo dobrze, więc może przy następnym Maleństwie...:-)
 
weronikaa na razie nic ciekawego się nie dzieje - cały czas przygotowania: pustaczki i bloczki już są, teraz stal i drewno ściągamy, a ja próbuję dopasować kolorystycznie dachówkę, okna i klinkier.. ciężko mi to idzie..niby już wybrałam, a tu mi znowu nasza ekipa w głowie namąciła i szukam dalej.. wymysliłam sobie cegłę klinkierową ręcznie formowaną i teraz ją testuję.. ciekawe co mi z tego wyjdzie:baffled:
 
Skaba- głowa do góry! U nas też na początku były inne wizje co do okien czy drzwi, a zostało na białych, choć każdy nam marudził że się będą brudzić (zwłaszcza drzwi do garażu) ale powiem Ci że bzdura! Elewacja krem. Dachówka od początku miała być koloru "ceglastego" (bo świruję ostatnio na ten kolor", a co do kominów .... wizji było mnóstwo i z kolorem i z materiałem.

Ale w sumie wszystko wychodzi w toku ;-)
 
reklama
a zatem w sprawie okien: my mieliśmy już wybrane konkretne okna z PCV, no i zaczęły się schody:
1. problem ze szprosami, bo jesli w PCV to tylko wewnętrzne, a mam co do nich mieszane uczucia :-(
2. problem z oknem okragłym i małymi oknami z łukami - w PCV nie moga nam zrobic takich jak w projekcie, bo jest ograniczona giętkość materiału:-(
3. problem z dużymi oknami, bo sa okreslone normy wielkości szyby dla PCV, powyżej których okno bez poprzeczki jest ryzykowne, a z poprzeczka mieć nie możemy..

przeczytałam ponad 8tys, postów na forum Muratora.. no i spece od okien (i to zarówno producenci drewna, jak i PCV) zalecają jednak rozważenie okien drewnianych.. tylko, że wyłącznie machoń meranti i jakieś tam konkretne profile i okucia..

niestety prawda jest taka, że jest tyle samo zwolenników drewna, co i jego przeciwników.. zreszta tak samo z PCV (u mojej koleżanki okna PCV duże (230X270) nie domykają się po 1,5roku użytkowania, a wydawało się, że kupiła baaaardzo solidne).. chyba do tego wszystkiego potrzeba jeszcze mnóstwo szczęścia:-(

a najlepszy był dzisiaj kierownik działu obsługi klienta: najpierw odradził mi szprosy, bo mało funkcjonalne i z dopłatą, no i rozważaliśmy zastosowanie poprzeczki, a potem jak zobaczył projekt to stwierdził, że jednak musza być szprosy i koniecznie bez poprzeczki (wymyslił inne rozwiązanie), bo do takiego domu inaczej nie można:-):-):-) niezły mieliśmy ubaw.. ale niestety boję się troszkę, że jak źle dobierzemy te wszystki elementy to zepsujemy wygląd tego domu:-(a niestety musze podjąć już decyzję, bo cegła klinkierowa potrzebna jest juz na początku budowy na ten wielki komin.. jutro lub w niedzielę jedziemy w związku z tym jesczze raz do CRH do Gliwic, a przy okazji na Targi Budownictwa...
 
Do góry