reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A może ktoś z OPOLSZCZYZNY???

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

karioka

Mama wrześniowa 2005
Dołączył(a)
29 Listopad 2005
Postów
1 404
Miasto
Opole
Mamy z Opola ujawnijcie się. Chętnie z którąś porozmawiam. Czekam na odzew :)
 
reklama
ja się podłączam, mimo że z Opola nie jestem. Jestem z Nysy.Gdybyście chciały kiedyś zwiedzić moje miasto to zapraszam!!! :)
 
U nas też prądu brakło, ale nie nam :) u nas pojawiał się i znikał, ale w końcu z nami pozostał. Ale za to znikneła kablówka i nie było bajki na dobranoc :( Zupełnie serio do Nysy zapraszam!
 
Chinkę :) już mamy, ale stoi na balkonie i czeka aż ruszę tyłek i ogarnę mieszkanie... Chciałabym zrobić Wigilię u siebie, ale tylko taką dla najbliższych czyli naszej trójeczki, ale strasznie by sie obie mamy obraziły, więc z udawaną radością znowu pójdę do teściowej :( Wiem, że to kupę pracy Cię będzie kosztowało, ale jaki w domu będzię klimacik super... hmmm... A co do gotowania to mam przepis na rewelacyjną zupe rybną i kapustę z grzybami! Jak coś, to służę.
 
te proporcje, które podają są na duuuży gar kapuchy!
-1,5-2 kg kapuchy kiszonej
- grzyby suszone w ilości 1 kubka półlitrowego
- 2 średnie marchewki
- 1/2 szklanki oleju
-3-4 łyżki majeranku
ja dodaje też 1 kostkę rosołku wołowego
- średnia cebula
- 2 łyżeczki cukru
-1,5 - 2 szklanek wody
Kapustę wycisnąć i drobno pokroić, wrzucić do wody, dodać grubo startą marchewkę, grzyby, olej, kostke rosołową, cukier, drobno pokrojoną cebulę. Gotować 1-1,5 godz. prawie non stop mieszając. Jak wody będzie juz mało, to stopniowo dolewać, ale tylko wodę wrzącą! Wody w kapuście ma byc tyle, żeby na wierzchu była taka "ciapa" :)
A teraz co z tymi grzybami - zanim wrzucisz je do kapuchy, to trzeba je po umyciu, gotować 1,5 godz. wody tyle, żeby grzyby były całkowicie nią przykryte. Potem ten wywar z grzybów dodaj do kapusty, a grzyby drobno trzeba pokroić i tez wrzucić.
Spotkałam się z opinią, że kapusty się nie soli a ja sól dodaję, ale z kolei ja nie dodaje mąki! No to chyba wszystko :) To jest kapucha gotowana u nas od pokoleń :) SMACZNEGO!!!!
Dziś się nie odzywałam, bo wygoniłam z domu męża z dzieckiem i spokojnie sobie sprzątałam, ale i tak jeszcze dużo przede mną.


-
 
Cześć dziewczyny. Miło Was poznać. Faktycznie mało nas.
Ostatnio nie miałam dośc czasu, żeby się odezwać. Robert mi aż nadto dokazuje. A jeżeli chodzi o święta, to na szczęście idziemy do teściów. W domu tylko parę smakołyków zrobię. A te naważniejsze tj. karp w galarecie i barszczyk , to juz zadanie teściowej. My ze szwagierką będziemy lepić pierogi i pewnie sałatkę pokroimy.
No to narazie, trzeba w końcu iść spać ;)
 
Trudno mi się pisze, bo mam Roberta na rękach. Właśnie robię pierniczki. no i tak mi właśnie ta robota idzie, że dopiero dwie blachy zrobiłam. Pewnie resztę zrobię jak moja córcia wróci z przedszkola  ;). Dziś  sara ma w przedszkolu spotkanie wigilijne. ma podobno jakiś wierszyk mówić. Trzeba będzie uwiecznić tą chwilę.
A propos dwulatków, to faktycznie żywe sreberka. Nieraz mogą póścić nerwy. Jednocześnie są tak słodkie,że można byłoby je schrupać ;D ;D
 
reklama
cześć dziewczyny. Pewnie szykujecie święta, że Was tu nie ma. Ja też nie mam czasu. Teraz akurat Robert mi trochę zasnął i musiałam zajrzeć co słychać na forum. A robota czeka ;)
Wczoraj udało mi się w końcu upiec pierniczki. Sara trochę mi pod koniec pomogła. Wczesniej była u babci, bo koniecznie chciała zobaczyć choinkę :)
Ja zakupy robię przy okazji spacerku z Robertem.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry