reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

a z czym do szpitala ?

To chyba zależy od organizmu. Na tydzień przed porodem wypróżniałam się niemal co chwilę (jakby się organizm chciał oczyścić przed porodem). Na samej porodówce, również sama z siebie poczułam konieczność. Więc nie musiałam być(nawet nie proponowano) wspomagana lewatywą.
 
reklama
w moim szpitalu robili normalna lewatywe nie trzeba bylo miec swojej - oczywiscie jezeli sie zgodzilas. Czesto na stronie szpitala jest wykaz potrzebnych rzeczy wtedy o lewatywach tez pisza jak trzeba.
Strach przed lewatywa jest przesadzony mocno - to naprawde daje komfort podczas porodu. Nie zawsze organizm sam sie oproznia niesety, lezala ze mna dziewczyna ktora przez 2 tyg przed nie umiala sie wyproznic. Strasznie sie stresowala - pomogla jej dopiero chyba z 4 lewatywa.
W moim szpitalu kazali jeszcze miec takie podklady higieniczne na łóżko - bardzo sie przydaly bo po porodzie musialam lezec bez bielizny.
 
Jeśli chodzi o pieluchy to oczywiście pampersy dla dziecka, ale ja miałam też 2 tetrowe. z lewatywą nie pomogę miałam cesarkę i tu po prostu po 18 miałam nic nie jeść, a po 22 już nie pić. O 7.00 mieliśmy być w szpitalu
 
Ja tam lewatywy się nie boję. Pytałam z czystej ciekawości. Problemów z wypróżnianiem teraz nie mam, wręcz przeciwnie - mam wrażenie że poprawiło się :-D Jednak gdyby mój organizm niedomógł przed porodem, wolałabym sama sobie z tym poradzić. Dlatego kupię sobie sprzęt w aptece. Tak dla komfortu ;-)
 
Znalazłam swoją starą listę co miałam w szpitalu, może się przyda

mama
ręczniki 2
szlafrok
kapcie
klapki kąpielowe
woda
pomadka (wazelina)
3 koszulki
majtki poporodowe
laktator
nakładki do karmienia (wygotowane)
podpaski poporodowe
dokumenty
staniki do karmienia
wkładki laktacyjne
płyn do higieny intymnej
szczotka i pasta do zębów
krem
grzebień
chusteczki
maszynka do golenia
maść na obolałe sutki
herbatka wspomagająca laktacje
herbata, cukier
papier toaletowy
talerz, sztućce
skarpety
czekolada
szampon
antyperspirant

maluch
pieluchy tetrowe 4
pieluchy flanelowe 2
pieluchy jednorazowe paczka
śpiochy 3
body 3
skarpety 2
czapeczki 1
rękawiczki 1
smoczek (wypażony) 2
kocyk 1
rożek 1
chusteczki nawilżone 1
krem do pupy 1
pajacyki 4

tata
ciapy
fartuch
aparat
coś do jedzenia

dokumenty
dowód osobisty
skierowanie do szpitala
książeczka ubezpieczeniowa
książeczka ciążowa
aktualne badania
wynik grupy krwi
wynik badania w kierunku HbsAg
wyniki badań z okresu ciąży


 
Do góry