reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A

reklama
Tak. Zarodek, zapłodniony metoda in vitro, który jest już niechciany przez biologicznych rodziców.
Chyba nie do końca zagłębiłas się w wiedzę o in vitro, dawcach i adopcji zarodkow.
Osobiście uważam że jeśli problem niepłodności dotyczy jednej ze stron to warto rozważyć dawstwo (oocytow lub nasienia - w waszym przypadku nasienia). Z punktu widzenia Kościoła i tak jest to grzechem, czy zrobisz ivf z twoimi komórkami i dawca nasienia czy ivf z adopcja zarodka. Dla wiary katolickiej to nie ma żadnego znaczenia. Żeby wystrzec się grzechu pozostaje tylko klasyczna adopcja dziecka.

A co do samej wiary to powiedzcie gdzie w Biblii jest powiedziane wprost że in vitro to grzech? Czy nie uczył nas kościół że mamy tworzyć rodzinę, mieć dzieci? A sposób zajścia w ciążę dla Pana Boga i ewangelistów z całą pewnością nie był ważny, został wymyślony przez pracowników kościoła (ksiazy).
 
reklama
Będziecie nosić dziecko, które teoretyczne jest skalane grzechem. Wybacz ale dla mnie to hipokryzja.
Proponuję przemyślenie tematu jeszcze raz, na spokojnie i chłodno.
Wybacz nie jestem wstanie zrozumieć takiego myślenia, jesteś dorosła i słuchasz się kogoś innego jak dziecko.
 
Witajcie!

W Gyncentrum w Ostravie podstawowe ceny wyglądają tak:

W Czechach zapładnia się wszystkie oocyty - nie ma ograniczeń

- IVF bez leków - 7600 (konsultacja, monitoring stymulacji, usg,sperminogram,preparatyka nasienia do IVF, preparatyka oocytów, ICSI do 10 oocutów, przedłużona hodowla, embriotransfer, echo kateter, znieczulenie)


- IVF z lekami - 12 600 (konsultacja, monitoring stymulacji, usg,sperminogram,preparatyka nasienia do IVF, preparatyka oocytów, ICSI do 10 oocutów, przedłużona hodowla, embriotransfer, echo kateter, znieczulenie)

- IVF Z ZASTOSOWANIEM ŚWIEŻYCH ADOPTOWANYCH KOMÓREK JAJOWYCH - 20 200 (rekomendacja dawcy, stymulacja , zniczulenie i leki dla dawcy, badanie lekarskie, preparatyka nasienia, mrożenie nasienia,ICSI do 10 oocutów, przedłużona hodowla zarodków, embriotransfer, echo kateter.
Klinika gwarantuje 6 oocytó od dawczynie i 2 zarodki do embriotransferu.
W razie pytań piszcie
 
Dziewczyny, powiedzcie proszę, czy te z Was które adoptowały zarodek/nasienie dawcy/oocyta zastanawiały się czy kiedykolwiek powiedzą temu dziecku skad pochodzi?
Stanęliśmy z mężem przed decyzja adopcji oocyta. Maż ma idealne wyniki. Ja tez. Ale 4 inseminacje i nic, 4 in-vitro, pobieranych zawsze 10 jajeczek, z czego tylko dobre 2 albo 1 zarodek ok. transfer 3x, bez efektu - ostatni w styczniu 2019r. Po drodze mialam napady lekowe, chodze na psychoterapie przez to wszystko. Mam 38 lat, nie chce rodzic dziecka w wieku 45...Jestem po konsultacji z Dr Paśnikiem z Łodzi. Zaproponowal nam terapie encortonem i cyklosporyna, mialam ja przyjmowac w pazdzierniku. Ale zachorowalam na covid. i Paśnik mowi ze teraz najwczesniej ta terapia w marcu. Musze sie decydowac...czy isc w in vitro z adopcja oocyta....czy czekac...ale stracilam juz 2 lata na nic...:/
 
Osobiście polecam adopcję ooctów/nasienia/zarodka w czechach. Czeskie kliniki mają własne duże banki dawców i zgodnie z prawem dawstwo i biorstwo jest całkowicie anonimowe. Niestety w Polsce istnieje rządowy elektroniczny rejestr dawców, a minister może zainteresowanej stronie udzielić pewnych informacji. Poza tym oocyty czesto są podobno sprowadzane z Litwy czy Hiszpanii. O tym się nie mowi niestety. W razie pytań piszcie na priv Pozdrawiam
 
reklama
Osobiście polecam adopcję ooctów/nasienia/zarodka w czechach. Czeskie kliniki mają własne duże banki dawców i zgodnie z prawem dawstwo i biorstwo jest całkowicie anonimowe. Niestety w Polsce istnieje rządowy elektroniczny rejestr dawców, a minister może zainteresowanej stronie udzielić pewnych informacji. Poza tym oocyty czesto są podobno sprowadzane z Litwy czy Hiszpanii. O tym się nie mowi niestety. W razie pytań piszcie na priv Pozdrawiam
Dziękuję za informacje. Czy w Chechach oocyty sa tylko i wylacznie dostepne z Chech? Mailam jedno invitro w Czechach. Niestety sie nie udalo, i byla propozycja adopcji oocyta ale wowczas sie nie zdecydowalam...;/
 
Do góry