reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Abc desing zoom kontra peg perego duette posiadaczy proszę o opinię :D

reklama
witam :-)
u nas niecały rok różnicy
przez okres około roku używaliśmy wózka Peg Perego Duette SW i byłam bardzo zadowolona!!! sprzedaliśmy, bo starszy synek protestował, że nie chce jeździć w wózku:wściekła/y: gdybym wiedziała, że po miesiącu odwidzi mu się, to nie sprzedawałabym, bo teraz musimy jeździć na dwa wózki :-(

PLUSY:
- główną zaletą wózka jest KIEROWNICA - dzięki niej prowadzi się wózek bez najmniejszego problemu; kółka duże lekko skrętne - żadna pogoda nam nie straszna ;-)
- dzieciaczki miały dużo miejsca i bardzo wygodnie - młodszy jeździł tym wózeczkiem praktycznie od urodzenia bez gondoli
- super pasy nie ograniczające dziecka bez sensu
- duże budki z których można było zrobić daszki
- cieplutkie pokrowce na nóżki
- regulowany podnóżek
- długie oparcie (nasi chłopcy są dość duzi)
- duży kosz na zakupy
- możliwość różnego ustawienie siedzonek
- dzięki temu, że wózek nie jest szeroki nie ma problemu z wąskimi chodnikami, z przejazdem przez kasę i takie tam
- niektórych może zniechęcić długość wózka, ale jest to kwestia przyzwyczajenia

co do podbijania - kiedy z tyłu siedzi lżejsze dziecko - nie ma trudności z podbiciem

sama spędzałam codziennie przeszło 4 godziny na spacerach i byłam mega zadowolona i nie zmęczona :-)

patrząc na zdjęcie tego drugiego wózka myślę, że siedzonka są mniejsze (co przy moich lampartach ma to ogromne znaczenie) i te maleńkie daszki - tragedia...
patrząc na to ile jeździłam tym wózeczkiem i patrząc na moje koleżanki, które musiały namęczyć się, aby skręcić wózkiem bez kierownicy - dla mnie wybór jest jeden...
i o ile się nie mylę w abc oparcie się nie kładzie, tylko całe siedzonko, a na długich spacerach, to niewskazane...

jak coś chcesz widzieć - pisz :tak:
 
aby zawrócić tym wózeczkiem wystarczy, że zrobisz kopertę :-D czytałam kilka opinii, że ta kierownica to porażka i takie tam - szczerze mówiąc gó..o prawda!!! jest to rewelacja i zawracanie nie jest żadnym problemem
wolę pokręcić 3 razy kierownicą niż obracać wózek z prawie 30kg obciążeniem siłą rąk...

co do rozkładania wózka (myśmy mieli kombii, więc spoko), ale ostatnio pakowałam koleżance ten wózek do mercedesa z małym bagażnikiem i wystarczy zdjąć dwa koła i siedzonka na leżąco wchodziły. Najlepiej podjechać do sklepu i przymierzyć ;-) (siedzonka ściągają się błyskawicznie ze stelażu)

a co do pozycji dzieciaczka - uważam, że w PP dziecko może sobie znaleźć pozycję dla siebie wygodną, bo możesz zrobić zupełnie na płasko i dziecko samo decyduje, a nie jest ograniczone :-)
 
Do góry