reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AC- zwrot po latach

reklama
Zgodnie z zasadami przyjętymi na forum, porady prawne dotyczą problematyki związanej bezpośrednio z rodzicielstwem, w szczególności prawa rodzinnego oraz prawa pracy.
 
Ostatnia edycja:
ok, dziękuję za odp. myślałam, że wszystkiego, co nas mamy gnębi.
pozdrawiam
 
Witam,
pioniersko zacznę :-)

Mój mąż miał na przełomie 2006 i 2007r wypadek, po którym samochód nadawał się tylko do sprzedania wręcz na części. Rozpoczęło się postępowanie sądowe w celu ustalenia winnego- mąż nie był oskarżycielem posiłkowym.
W ub. roku w końcu po wielu odwołaniach ze str drugiego uczestnika wypadku- został on już bezwarunkowo określony mianem winnego.

I teraz zaczynają się schody- co powinien zrobić mój mąż by starać się o zwrot poniesionych kosztów (rzeczoznawca wycenił szkody auta na ok 8 tys) z ubezpieczenia tamtego sprawcy? Do wypisu z akt sądowych nie ma prawa, bo nie był współoskarżającym.
Próbował nawiązać kontakt z kilkoma firmami odzyskującymi odszkodowania za pewien procent, ale niestety chyba byliśmy za małą płotką, bo nic się wyklarowało.

Jest jeszcze jakaś realna szansa odzyskania choć części środków? Jeśli jest choćby jej cień, to co najpierw mąż powinien zrobić?

Pozdrawiam serdecznie,

Ania

ale czy wcześniej wystąpiliście o wypłatę odszkodowania z OC sprawcy?
Możecie też (mąż w zasadzie) złożyć pozew przeciwko sprawcy wypadku. Skoro został uznany za winnego to sprawa jest jasna. Wysokość szkody musicie udowodnić sami. Do akt sprawy karnej mąż może uzyskać dostęp. Musi się o to zwrócić na piśmie do sądu (prezesa) o udostępnienie tych akt do wglądu wskazując na konieczność przeprowadzenia sprawy o odszkodowanie. Możecie też uzyskać kserokopie z tych akt 1 zł za stronę.
Z uwagi na skąpość podanych przez Ciebie informacji więcej nic nie mogę podać. Opisz bliżej sytuację to może uda się coś jeszcze wymyślić

Zgodnie z zasadami przyjętymi na forum, porady prawne dotyczą problematyki związanej bezpośrednio z rodzicielstwem, w szczególności prawa rodzinnego oraz prawa pracy.

a ja wyczytałem, że

1.Forum jest częścią portalu BabyBoom.pl skierowanego do obecnych i przyszłych rodziców, toteż poradnictwo prawne dotyczy przede wszystkim prawa rodzinnego oraz prawa pracy.

przede wszystkim to nie znaczy wyłącznie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry