reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard 150 mg

Ja mam mutację, miałam zalecenie od genetyka brać Acard na 3 miesiące przed staraniami i metylowany kwas foliowy (wtedy nie wiedziałam jeszcze, że mam zespół antyfosfolipidowy, nie stwierdzono też oo tej mutacji trombofilii)
U mnie nie było żadnych reakcji niepożądanych.
Acard brałam też przez prawie całą ciążę (150) i do tego heparynę (przez zespół).
Ale reakcja organizmu wiadomo może być różna.
Miałam za sobą 3 poronienia.
Ja zespół antyfosolipidowy wykluczyłam. W trombofilii mam tylko tę jedną nieprawidłowość. Biorę oczywiście metylowany kwas foliowy. Chociaż w 2019r. urodziłam córkę i brałam zwykły Folik (ciąża wzorowa).
Wydaje mi się, że Acard 150mg został wprowadzony za szybko (jeśli już miał być wprowadzony). Brałam go prawie 7 miesięcy ;(
Dziękuję za odpowiedź!
 
reklama
Ja na wypadek ciąży mam wprowadzony Acard 150. Nie na czas starań, ale od dwóch kresek. I nie ze względu na mutacje w MTHFR (którą też mam), ale ze względu na mutację w PAI-1. MTHFR odpowiada za przyswajanie kwasu foliowego. @AScarlett ma rację :)
Podsumowując, w moim przypadku:
- Mutacja w MTHFR = przyjmowanie suplementów z etylowanym kwasem foliowym np. Pueria Uno
- Mutacja PAI - 1 = ACARD 150, do dwóch kresek.
No właśnie pytanie czy mając tylko mutację odpowiedzialną za nieprzyswajanie kwasu foliowego, powinnam mieć wprowadzony Acard 150mg.
Wyniki wysyłałam smsem, więc po czasie zastanawiam się czy ginekolog się nie rozpędził z tą decyzją ;(
Dziękuję za odpowiedź!
 
Ja zespół antyfosolipidowy wykluczyłam. W trombofilii mam tylko tę jedną nieprawidłowość. Biorę oczywiście metylowany kwas foliowy. Chociaż w 2019r. urodziłam córkę i brałam zwykły Folik (ciąża wzorowa).
Wydaje mi się, że Acard 150mg został wprowadzony za szybko (jeśli już miał być wprowadzony). Brałam go prawie 7 miesięcy ;(
Dziękuję za odpowiedź!
Ja też przed trzema poronieniami donosiłam dwie zdrowe ciąże, bez jakichkolwiek leków.
Antykoagulant tocznia (i inne z autoimmunologii) miałam badany już będąc w mojej ostatniej ciąży - był dodatni. Teraz jest ujemny.

Ale dziewczyny tu dobrze piszą, ta mutacja - metylowany kwas foliowy i w zasadzie powinno być ok.

Powodzenia i zdrówka!
 
Dziewczyny a czy Prenga (Pregna Start lub Plus) ma wersję metylowana kwasu foliowego? Nie mogę nic konkretnego doczytać w ulotce. Jedynie metylan wapnia czy coś...
 
I co ewentualnie polecacie zamiast tej pregny tak żeby miało ta wersję metylowana...
Robiłam homocysteine i mam wynik 10.40. Niby w normie, ale czytałam że powinna być niższa sporo...
 
reklama
Do góry