reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ach śpij Kochanie.....

maarta100

Szczęśliwa mamusia
Dołączył(a)
9 Listopad 2006
Postów
12 699
W związku z tym, że grudniowych maluszków coraz więcej i pojawiaja sie pyatania i watpliwości co do sposobów usypiania dzieci, wdrażania rytmu dnia i nocy zakładam ten wątek, żebysmy wymieniały się swoimi poradami i sposobami na zasypianie naszych Skarbów:-)
 
reklama
Dziś miałam pierwszą wizytę położnej środowiskowej.
Wyobraźcie sobie, że ponoć dzieci co drugą noc są marudne bo chcą być cały czas przy cycku. Godziny między 1 a 6. Zaleciła to przetrzymać i karmić bo pokarm nocny jest mu bardzo potrzebny, jest treściwszy, tłuściejszy. To ma być cykl łonowy/ciążowy, który utrzymuje się do 6 tygodnia, ale później też mam karmić nocą.
U mnie tak jest właśnie. Dziś był marudny, wczoraj się wyspałam, przedwczoraj też dał nam popalić :-)
Słyszałyście o tym? Któraś się pod tym podpisze?
 
HMMM może coś w tym jest;-) wczoraj spał jak suseł, dzisiaj w nocy juz częściej się budził, zwróce na to uwagę:tak:
 
Ja ja ja się pod tym podpisuję:no::no::no:
Ale mnie pocieszyłaś że powinno przejść po 6 tyg!!!!
Bo jak nie to umrę z braku snu!
 
U mnie jest to samo ... w nocy budzi się i tak z 3 godz. przy cycusiu musi siedzieć ... no i co drugi dzień raz 1,5 a raz 3 godzinki ... oby to szybki minęło ... mała mi śpi bardzo duzo w dzień ... wogóle to mam strasznie poranione brodawki, miałam zawsze małe, wręcz prawie ich nie było widać, mała na poczatku strasznie się męczyła bo nie mogła chwycić. Mam pytanko- czy odciagacie mleko ??? ja karmię tylko cycusiem,moja mała butli nie chce - w szpitalu chiały ją dokarmić na lampach i zrobiła im hałas :) a jeszcze jedno - chciałam dac małej smoczka, żeby nie ciągnęła tyle cyca,a ale ona go wypluwa;(( ...
 
U mnie jest to samo ... w nocy budzi się i tak z 3 godz. przy cycusiu musi siedzieć ... no i co drugi dzień raz 1,5 a raz 3 godzinki ... oby to szybki minęło ... mała mi śpi bardzo duzo w dzień ... wogóle to mam strasznie poranione brodawki, miałam zawsze małe, wręcz prawie ich nie było widać, mała na poczatku strasznie się męczyła bo nie mogła chwycić. Mam pytanko- czy odciagacie mleko ??? ja karmię tylko cycusiem,moja mała butli nie chce - w szpitalu chiały ją dokarmić na lampach i zrobiła im hałas :) a jeszcze jedno - chciałam dac małej smoczka, żeby nie ciągnęła tyle cyca,a ale ona go wypluwa;(( ...

Ciekawe jak to będzie dziś, bo moja na razie ma wszystkie nocki zawalone... Nie co drugą, a każdą... 6 tygodni mówicie... zobaczymy... drugi już w toku...
Odciągam mleko. Tylko i wyłącznie. Misia nie chce cyca wcale. Robi wielką aferę gdy tylko się zbliżam... Jedziemy tylko na butli ale z cyca, więc siedzę właśnie i pompuję. Wypożyczyliśmy na 2 tygodnie ze szpitala elektryczny, bo od ręcznego już mam bicepsy jak jakiś paker...!:szok:
A smoczki wszystkie są bleee ;-)
 
U nas smok też ciężko ale jakoś przechodzi;-)
Oczywiście co do rodzaju to uzywam tego tzw nieuzależniajacego czyli jest płaski:tak:
Mały też go czesto wypluwa ale próbuje, bo często jest tak, ze dużo zje, wiem, że jest najedzony, a chce pociagac cyca, to daję mu jeszcze smoczka:-)Bo zauwazyłam ze on po prostu lubi trzymac cyca w buziolce.

Madziarena ja tez mam masakrycznie popekane sutki, bolą, karmię przez nakładki. Powoli sie goją.

A co ile wstaja wasze dzieci?
U nas jest cykl mniej wiecej po trzy godz snu i godzinka jedzenia, po kąpieli spi dłużej.
 
U mnie smoczek się czasami sprawdza. Ale podczas marudnej nocki to największy wróg :-D Franek toleruje tylko cycunia.
Co do nocnych karmień położna radzi by je kontynuować, bo tłuściejsze mleko jest bardzo ważne dla dziecka, wtedy lepiej przybiera na wadze. Jako nagrodę zaleca dwa godzinne odpoczynki w ciągu dnia :-) Tylko ja nie umiem spać w dzień, no i mam Stasia pod opieką. No i co będzie jak wrócę do pracy?
U mnie (pewnie z racji pobytu w szpitalu, gdzie wszystko było na godziny) cykle są zazwyczaj 3-godzinne, no chyba, że coś się dzieje nieprzewidzianego.
 
Ostatnia edycja:
Jako nagrodę zaleca dwa godzinne odpoczynki w ciągu dnia :-) Tylko ja nie umiem spać w dzień, no i mam Stasia pod opieką. No i co będzie jak wrócę do pracy?
U mnie (pewnie z racji pobytu w szpitalu, gdzie wszystko było na godziny) cykle są zazwyczaj 3-godzinne, no chyba, że coś się dzieje nieprzewidzianego.

Dokładnie, mama to samo, nie umiem spać w dzien, poza tym jak Piotrus spi inne zajęcia mam, no i Antos psikający wiec został ze mna w domku, nie poszedł do przedszkola. I jak tu spać??;-)
 
reklama
ja własnie głównie odciagam mleko ( wypozyczylismy elektryczny laktator i sie sprawdził a teraz zakupilismy bo mi tez młoda pogryzła sutki a przez kapturki wogole nie chciała jesc staram sie ja dostawiac do cyca ale jak troche podje bo na głodnego nie ma mowy zeby sie zainteresowała cycem)
polozne mowiły zeby do takich poranionych nie dostawiac
smoka ciumka ale tylko jak jest glodna a tata ociga sie z przygotowaniem jedzonka

a co do spania to ostatnie dni a własciwie noce urzedowała do 3/4 a w ciagu dnia spała z pobudkami co 3-4 godziny a dzis chyba sama zaczyna sie przestawiac bo w cigu dnia aktywna a dopiero teraz spi dłuzej
polozna zaleciłaa jakby sama sie nie przestawiła to wybudzac ja w ciagu dnia ...
 
Do góry