reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

ach te PAZNOKCIE

ewdawit

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mam już dość tych ostrych jak igiełki paznokietków, które drapią buzię!!!!!

Dziewczyny, czym Wy obcinacie paznokcie swoim skarbom i czy też macie ten problem. Ja obcinam paznokcie prawie do kości i stale mam problem z podrapaną buźką. Nie mam już siły. Rosną jak na drożdzach i są bardzo ostre. Cięcie nastepuje z częstotliowścia raz na 3 dni, czasami nawet pilniczkiem próbuję wypolerować (z marnym skutkiem). Zakładałam rękawiczki, ale mi żal, że bobas ma "zakłócenia" w dotykaniu przedmiotów i poznawaniu świata.

Dzisiaj w nocy tak się "zrył", że cała pościel była zakrwawiona. Rety, co robić???

reklama

elwis_m

IV/V 2005, II 2009
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
u nas nie jest az tak zle. jakos w miare rosna Kubusiowi te pazurki. ostatnio mu przyciełam obcinaczem skórke. ale płacz był. ja tez ryczalam. nie zycze nikomu.

GosiaS

Rozwiązania
0
u nas podobnie, paznokcie rosną jak dzikie! Czasem mała jak nie może zasnąć to sobie twarz i głowę pociera, że faktycznie zostają ślady, ale krwi to jeszcze nie było. Obawiam się ewdawit, że w Waszym wypadku to te rękawiczki muszą pozostać...

Matahari

Miasto
Okolice Trzebnicy
Rozwiązania
0
Ja mam ten sam problem. Ostatnio mała zrobiła sobie sznita przez caaaały policzek i sporo krwi poleciało, jak to zobaczyłam to aż się popłakałam. A za dwa dni rozdrapała strupka i od nowa krew :( Ja już też nie mam pomysłow jak obcinać, też próbowałam polerować ale zero efektu... i są właśnie strasznie ostre nawet po obcięciu.
Teraz raz dziennie jak mała śpi sprawdzam jej pazurki i obcinam co większe no i te straszne kantki. Na nic lepszego jeszcze nie wpadłam a żal mi małej jak niewiem.

ewdawit

Rozwiązania
0
matahari - wiem co to znaczy sznicik na twarzy. Moje Słoneczko ma w tej chwili 2 na policzku, dzisiejszy na nosku i małe po obu stronach dziurek od nosa. Zawsze się tak uśiczni na przyjazd gości. W sobotę mamy iprezkę i wystąpi na niej jako "recydywka". Ja smaruję strupki Alantanem. Szybciej się goją i odpadają same.

Pociesza mnie troche fakt, ze nie jestem osamotniona w tym problemie.

Dorin

mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07
Miasto
Manchester
Rozwiązania
0
Hej!

Co do paznokci, to mojej też bardzo szybko rosną i są ostre jak igiełki. Czasem zdarzało jej sie podrapać pysiasiek, ale obecnie (odpukac) juz nie. Ja małej obcinam teraz paznokietki nawet jak nie śpi - przytrzymam mocno rączkę i jakoś udaje mi sie to zrobic. Niuńka lubi za to bardzo wbijać paznokietki w moja rękę, jak ja karmię.

pozdrawiam

Danka

Gabi

maj'05 kwiecień '09
Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Hej,Mikołaj też się w kółko drapie po buzi,chwilami już całkiem był pocharatany,teraz zaczęłam mu obcinać troszkę rzadziej i pozwalam żeby były ciut dłuższe i się mnie drapie bo wtedy nie są takie ostre jak zaraz po obcięciu.Oczywiście bez przesady,ale wolę żeby miał długie niż pokaleczoną mordkę.On raczej celuje w oczko i drapie sobie powieki. :( Powodzenia z tymi pazurkami.

Dorin

mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07
Miasto
Manchester
Rozwiązania
0
Niedawno pisałam ,że Nicolka się drapie po buzi i chyba to napisałam w złym momencie, bo...........juz ma kilka zadrapań :mad: Paznokietki obcinam któciutko, ale mimo to jeszcze zdołała sie zadrapać.

zozanka

Rozwiązania
0
moja Niki też ma wiecznie ostre paznokcie jak brzytwa....kiedyś siebie drapała,,,,teraz spotyka to tez mnie.....nie starczam pudru nakładać żebym nie wyglądała jak pobita ;). Obcinam jej paznokcie co 3 lub 4 dni a w zasadzie to tocze z nia walkę żeby je przyciąć :)

reklama

Liriel

Rozwiązania
0
Mojej Juleńce też obcinam pazurki dwa razy w tygodniu. Mimo tych praktyk, często była podrapana, do momentu, aż nie zorientowałam się, że źle obcinam paznokietki, no bo obcinałam za płasko i zadrapywała się boczkami paznokci, które zostawały ostre. Teraz obcinamy na półokrągło i jest dobrze.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Z Potrzebuję porady 11
DZIULKA78 Dzieci urodzone w październiku 2010 865
happybeti Wychowanie 3
M Dzieci urodzone w grudniu 2009 96

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry