reklama

ach te PAZNOKCIE

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2005' rozpoczęty przez ewdawit, 10 Sierpień 2005.

1. ewdawit

ewdawit Fanka BB :)

Mam już dość tych ostrych jak igiełki paznokietków, które drapią buzię!!!!!

Dziewczyny, czym Wy obcinacie paznokcie swoim skarbom i czy też macie ten problem. Ja obcinam paznokcie prawie do kości i stale mam problem z podrapaną buźką. Nie mam już siły. Rosną jak na drożdzach i są bardzo ostre. Cięcie nastepuje z częstotliowścia raz na 3 dni, czasami nawet pilniczkiem próbuję wypolerować (z marnym skutkiem). Zakładałam rękawiczki, ale mi żal, że bobas ma "zakłócenia" w dotykaniu przedmiotów i poznawaniu świata.

Dzisiaj w nocy tak się "zrył", że cała pościel była zakrwawiona. Rety, co robić???

2. elwis_m

elwis_m IV/V 2005, II 2009

u nas nie jest az tak zle. jakos w miare rosna Kubusiowi te pazurki. ostatnio mu przyciełam obcinaczem skórke. ale płacz był. ja tez ryczalam. nie zycze nikomu.

3. reklama
  4. GosiaS

GosiaS Fanka BB :)

u nas podobnie, paznokcie rosną jak dzikie! Czasem mała jak nie może zasnąć to sobie twarz i głowę pociera, że faktycznie zostają ślady, ale krwi to jeszcze nie było. Obawiam się ewdawit, że w Waszym wypadku to te rękawiczki muszą pozostać...

5. Matahari

Matahari Fanka BB :)

Ja mam ten sam problem. Ostatnio mała zrobiła sobie sznita przez caaaały policzek i sporo krwi poleciało, jak to zobaczyłam to aż się popłakałam. A za dwa dni rozdrapała strupka i od nowa krew :( Ja już też nie mam pomysłow jak obcinać, też próbowałam polerować ale zero efektu... i są właśnie strasznie ostre nawet po obcięciu.
    Teraz raz dziennie jak mała śpi sprawdzam jej pazurki i obcinam co większe no i te straszne kantki. Na nic lepszego jeszcze nie wpadłam a żal mi małej jak niewiem.

6. ewdawit

ewdawit Fanka BB :)

matahari - wiem co to znaczy sznicik na twarzy. Moje Słoneczko ma w tej chwili 2 na policzku, dzisiejszy na nosku i małe po obu stronach dziurek od nosa. Zawsze się tak uśiczni na przyjazd gości. W sobotę mamy iprezkę i wystąpi na niej jako "recydywka". Ja smaruję strupki Alantanem. Szybciej się goją i odpadają same.

Pociesza mnie troche fakt, ze nie jestem osamotniona w tym problemie.

7. Dorin

Dorin mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07

Hej!

Co do paznokci, to mojej też bardzo szybko rosną i są ostre jak igiełki. Czasem zdarzało jej sie podrapać pysiasiek, ale obecnie (odpukac) juz nie. Ja małej obcinam teraz paznokietki nawet jak nie śpi - przytrzymam mocno rączkę i jakoś udaje mi sie to zrobic. Niuńka lubi za to bardzo wbijać paznokietki w moja rękę, jak ja karmię.

pozdrawiam

Danka

8. Gabi

Gabi maj'05 kwiecień '09

Hej,Mikołaj też się w kółko drapie po buzi,chwilami już całkiem był pocharatany,teraz zaczęłam mu obcinać troszkę rzadziej i pozwalam żeby były ciut dłuższe i się mnie drapie bo wtedy nie są takie ostre jak zaraz po obcięciu.Oczywiście bez przesady,ale wolę żeby miał długie niż pokaleczoną mordkę.On raczej celuje w oczko i drapie sobie powieki. :( Powodzenia z tymi pazurkami.

9. Dorin

Dorin mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07

Niedawno pisałam ,że Nicolka się drapie po buzi i chyba to napisałam w złym momencie, bo...........juz ma kilka zadrapań :mad: Paznokietki obcinam któciutko, ale mimo to jeszcze zdołała sie zadrapać.

10. reklama
  11. zozanka

zozanka Fanka BB :)

moja Niki też ma wiecznie ostre paznokcie jak brzytwa....kiedyś siebie drapała,,,,teraz spotyka to tez mnie.....nie starczam pudru nakładać żebym nie wyglądała jak pobita ;). Obcinam jej paznokcie co 3 lub 4 dni a w zasadzie to tocze z nia walkę żeby je przyciąć :)

12. Liriel

Liriel Fanka BB :)

Mojej Juleńce też obcinam pazurki dwa razy w tygodniu. Mimo tych praktyk, często była podrapana, do momentu, aż nie zorientowałam się, że źle obcinam paznokietki, no bo obcinałam za płasko i zadrapywała się boczkami paznokci, które zostawały ostre. Teraz obcinamy na półokrągło i jest dobrze.

Poleć forum