reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ackard w ciąży

Radikos

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Grudzień 2020
Postów
34
Hej mam mthfr heterozygote i pai homozygota przed zajściem w ciąże przyjmuje ackard 75 a od wyniku pozytywnego 100 plus heparynę. W internecie sporo jest artykułów o potencjalnej szkodliwości ackardu. Jakie są Wasze doświadczenia i opinie lekarzy?
 
reklama
Ja po 2 poronieniach, w 3 ciazy od serduszka brałam acard , teraz większość lekarzy zaleca ,profilaktycznie
 
Hej, nie mam co prawda żadnej mutacji, ale w pierwszej ciąży brałam heparyne 0,4 a przez ostatni trymestr 0,8 i na początku ciąży też acard 50. Acard lekarz mi odstawił ze względu na mini plamiemia. Dziecko urodziło się zdrowe. Teraz ciąża druga też mam heparyne 0,4 i acard. Dawki heparyny lekarz mi nie zwiększył i nie odstawił acardu ale teraz nie mam plamień. Ja obie ciąże czulam się dobrze a z usg ciąży drugiej też wychodzi ze z dzieckiem wszystko ok.
 
Brałam Acard 150 od badań prenatalnych gdzie wyszło mi z pappa ryzyko preeklampsji do 34tyg ciąży. Synek urodził się o czasie zdrowy :)
 
Hej, nie mam co prawda żadnej mutacji, ale w pierwszej ciąży brałam heparyne 0,4 a przez ostatni trymestr 0,8 i na początku ciąży też acard 50. Acard lekarz mi odstawił ze względu na mini plamiemia. Dziecko urodziło się zdrowe. Teraz ciąża druga też mam heparyne 0,4 i acard. Dawki heparyny lekarz mi nie zwiększył i nie odstawił acardu ale teraz nie mam plamień. Ja obie ciąże czulam się dobrze a z usg ciąży drugiej też wychodzi ze z dzieckiem wszystko ok.
A heparynę zwiększyło Ci na 0,8 na jakiej podstawie?
 
Ja mam problemy z hmm budowa żył i robiłam badania układu krzepnięcia krwi i wyszedł mi duży fibrynogen i inne takie, lekarz zwiększył mi dawkę heparyny choć niewiele to pomogło bo poziom fibrynogenu dalej był wysoki ale przynajmniej już bardziej nie rósł. Więc wyszło na plus🙂
 
reklama
Brałam Acard rok przed ciążą, potem do 36 tc. Przed ciążą i w pierwszych tygodniach dawka 75, od 8 TC 150.
Wszystko jest ok z córką.
 
Do góry