reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Adopcja dziecka z zd??

Dołączył(a)
28 Styczeń 2024
Postów
1
Proszę bez zbędnego moralizowania, już i tak jestem na skraju wytrzymałości. W lipcu przyjdzie na świat moja córeczka, wyczekane, wymodlone dziecko. Niestety badania prenatalne i cała diagnostyka przeprowadzona po nich nie pozostawiają złudzeń - dziewczynka ma zespół Downa (nie wiemy na razie czy są jakieś choroby współistniejące). Nie jestem w stanie tego dziecka wychować z przyczyn rodzinnych, psychologicznych i materialnych. Chciałabym je oddać do adopcji. Czy jest tu gdzieś rodzina, która byłaby w stanie zająć się tym dzieckiem?
 
reklama
Jak można pisać, że Twoje dziecko jest wymodlone i wyczekane. A kiedy coś jest nie tak to chcesz oddać, bo kasa, bo coś tam. Skoro są przyczyny psychologiczne i materialne to po chu... robić sobie dziecko? I co, będziesz robić do skutku aż będzie zdrowe? Wstydziłabym się pisać takie coś.
 
Proszę bez zbędnego moralizowania, już i tak jestem na skraju wytrzymałości. W lipcu przyjdzie na świat moja córeczka, wyczekane, wymodlone dziecko. Niestety badania prenatalne i cała diagnostyka przeprowadzona po nich nie pozostawiają złudzeń - dziewczynka ma zespół Downa (nie wiemy na razie czy są jakieś choroby współistniejące). Nie jestem w stanie tego dziecka wychować z przyczyn rodzinnych, psychologicznych i materialnych. Chciałabym je oddać do adopcji. Czy jest tu gdzieś rodzina, która byłaby w stanie zająć się tym dzieckiem?
Adopcja ze wskazaniem jest w Polsce nielegalna, więc znalezienie takiej rodziny i tak nic Ci nie da.
 
Proszę bez zbędnego moralizowania, już i tak jestem na skraju wytrzymałości. W lipcu przyjdzie na świat moja córeczka, wyczekane, wymodlone dziecko. Niestety badania prenatalne i cała diagnostyka przeprowadzona po nich nie pozostawiają złudzeń - dziewczynka ma zespół Downa (nie wiemy na razie czy są jakieś choroby współistniejące). Nie jestem w stanie tego dziecka wychować z przyczyn rodzinnych, psychologicznych i materialnych. Chciałabym je oddać do adopcji. Czy jest tu gdzieś rodzina, która byłaby w stanie zająć się tym dzieckiem?
Trochę tego nie rozumiem piszesz że dziecko wymodlone a potem jak jest chore to chcesz je oddać . To po co starać się o dziecko a potem tak o dziecko oddać z przyczyn rodzinnych psychologicznych i materialnych dla mnie to czysty bezsenns 🥺
 
Po porodzie możesz się zrzec praw rodzicielskich jak już tak nie możesz wychować tego dziecka...bądź oddać do adopcji niewiem jak wyglądają formalności ale pewnie pokierują Cię co masz zrobić
 
Proszę bez zbędnego moralizowania, już i tak jestem na skraju wytrzymałości. W lipcu przyjdzie na świat moja córeczka, wyczekane, wymodlone dziecko. Niestety badania prenatalne i cała diagnostyka przeprowadzona po nich nie pozostawiają złudzeń - dziewczynka ma zespół Downa (nie wiemy na razie czy są jakieś choroby współistniejące). Nie jestem w stanie tego dziecka wychować z przyczyn rodzinnych, psychologicznych i materialnych. Chciałabym je oddać do adopcji. Czy jest tu gdzieś rodzina, która byłaby w stanie zająć się tym dzieckiem?
Jesteś na 100% pewna, że dziecko będzie chore jak się urodzi?
 
reklama
Wszystkie jak jeden mąż za aborcja, a jak ktoś chce oddać dziecko do adocji jest zły? To sprawa autorki, nie Wasza. Pytała o co innego.

W Polsce, jak już wyżej Loka napisała, adopcja ze wskazaniem jest niestety nielegalna. Możesz zrzec się praw po porodzie i zostawić dziecko w szpitalu.
 
Do góry