reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Adopcja dziecka.

Bardzo ci dziękuję, choć osobiście nie uważam się za bohaterkę.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to łatwiej jest zostać rodzina zastępcza. Wtedy dostajesz dziecko i zajmujesz się nim. Jeśli będzie miało uregulowana sytuację prawną wówczas w pierwszej kolejności możesz to dziecko adoptować. Jeśli chcesz poświęcić się temu całą, to możesz założyć rodzinę zastępczą zawodowa. Wówczas będziesz dodatkowo dostawać za to pieniążki. Bedzie to jak praca. Jeśli tylko ty, twój mąż i pociecha, tudzież w przyszłości pociechy, poradzicie sobie z tym...
Muszę dokładniej zorientować się w temacie i porozmawiać z partnerem jak on to wszystko widzi.
Jedno jest pewne - chcę realnie pomóc dziecku lub dziecią. Bardzo boli mnie to jak cierpią i jak są niekiedy traktowane i chcę działać w tej sprawie a nie tylko gadać.
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.
 
reklama
Witam. Mam pytanie do wszystkich korzystających z tego forum. Byc może ktoś napisze ze to nie na tym forum powinnam się o to pytać ale chciałbym poznać wasze zdanie. Czy mając swoje dziecko biologiczne zdecydowali byście się na adopcje drugiego? Pytam ponieważ mam córeczkę na którą długo czekałam. Ja sama jestem jedynaczką i zawsze marzyłam o dużej rodzinie. Oczywiście mam nadzieję że jeszcze Bóg mnie obdarzy dzieciątkiem ale rozważam także adopcje ( nawet za 2 ku. 3 lata). Co o tym sądzicie? Może ma ktoś doświadczenie z dzieckiem po adopcji?
Witam jeśli jestescie państwo zainteresowani adopcja z wskazaniem to proszę o kontakt anetaela80@op.pl
 
Witam jestem w 22 tygodniu ciazy szukam rodziny która chciałaby adoptować moje maleństwo
Kochana twój maluszek znajdzie rodzinę. Jest wielu ludzi, którzy chcą maluszka i czekają. Pytanie, czy jesteś już w 100% przekonana, że chcesz oddać. Dziś możesz nie widzieć innego rozwiązania, ale pomyśl nad tym, czy rzeczywiście tak jest. Już była na forum osoba, która chciała dziecko oddać. Dziś jest cudowna mama. Ostatecznie stanęła na rzęsach, spotkała wielu wspaniałych ludzi, którzy jej pomogło. Wychowuje maluszka sama. Może ty też chciałabyś spróbować? Jeśli nie, to nawiąż kontakt z ośrodkiem adopcyjnym, bo o ile dobrze się orientuje, to w polskim prawie poza rodziną nie można już przeprowadzać adopcji że wskazaniem.
Napisz do @Varitka. Mam nadzieję, że jeszcze zagląda. Varitka, porozmawiaj z Anetaela. Ty wiesz jak to jest...
 
Jestem do tego przekonana w 100% To dla mnie bardzo trudna decyzja ale z dnia na dzień jestem bardziej zdecydowana. A czytałam że adopcja z wskazaniem jest nadal praktykowana i jak najbardziej legalna
 
Jestem do tego przekonana w 100% To dla mnie bardzo trudna decyzja ale z dnia na dzień jestem bardziej zdecydowana. A czytałam że adopcja z wskazaniem jest nadal praktykowana i jak najbardziej legalna
To dobrze słyszeć odnośnie adopcji. Chętnie wzięłabym maluszka, tylko mnie nikt nie da dziecka, bo mam 2 z obciążeniem.
Mogę sobie tylko wyobrażać jak trudna to decyzja. Tym bardziej, że z tych kilku słów słychać troskę. Znam parę, która może będzie chciała. Przekaże im maila lub telefon jeśli dasz, tylko napisz mi na priv. Porozmawiacie, i zdecydujesz.
Mam jeszcze tylko pytanie, czy rozmawiałaś z psychologiem. Może warto najpierw porozmawiać z psychologiem, a potem podjąć decyzję?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Też byśmy chcieli adoptować, mamy warunki ale nie jesteśmy małżeństwem, dopiero w lipcu zamierzamy się pobrać, czy ktoś wie czy w takiej sytuacji mamy szansę?
 
Do góry